Ćwiczenia w domu przed telewizorem, komputerem – czyli trening dla kondycji

13 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dziś nieco o zdrowym ruchu ale takim wydaniu  „light” czyli ćwiczeniach w domu, kiedy większość z nas musi pozostać w domu w związku z zaistniałą sytuacją. Trudno się to tego przyznać ale większość z nas po prostu nie lubi ćwiczyć, jednak warto zacząć chociażby od marszu w miejscu i ćwiczeń rozciągającycych, czy wiesz, że biegać można również w miejscu? Oto kilka prostych ćwiczeń, które pozwolą na zadbanie o naszą kondycję.

ćwiczenia przed telewizorem

 

 

Nawet jeśli masz co robić w domu  czyli wracasz do ulubionych książek, realizujesz zaległe plany to  warto chwilę pomyśleć, jak zmotywować się do aktywności fizycznej i wreszcie, jak wpleść ją w nasz napięty terminarz. Obecnie zamknięte baseny, siłownie i kluby fitness powodują, że nie ma innego wyjścia jak zmobilizować się do ćwiczeń w pracy i domu. Nadal zależy Ci na mięśniach brzucha, ładnej wyrzeźbionej sylwetce a teraz nie możesz iść do klubu trenuj je w domu!

Oto kilka sposobów jak trenować, gdy nie masz czasu lub zapału:

Wykorzystuj wolne chwile

W pracy, czy w domu przed telewizorem zawsze można znaleźć kilka minut na ruch. Udowodnione jest, że nawet 5-10 minutowy trening powtarzany regularnie, przynosi widoczne efekty.

Jak to wykorzystać w praktyce?

To proste. Wybierz sobie 1-2 ćwiczenia na dany dzień, które będziesz wykonywał 3-5 razy przez 1-3 minuty w ciągu całego dnia.

Przykład:

– idąc do toalety, (np. gdy inni idą na papierosa) wykonaj w niej serię przysiadów do zmęczenia. Nie ważne, czy dasz radę wykonać 5 czy 25 ruchów, niech to będzie Twój maks na jedno podejście.

Taki zabieg powtórz 3-5 razy w ciągu dnia.

– w domu przed telewizorem (nie musisz przerywać oglądania – np. w przerwach reklamowych, których przecież nie zabraknie) wykonaj analogicznie serię unoszenia kolan w podporze tyłem siedząc na podłodze lub zwykłych spięć brzucha.

Jeśli odczuwasz na drugi dzień zakwasy, to wybieraj ćwiczenie na inne mięśnie.W pracy rób przysiady lub  pompki klasyczne lub damskie, a w domu ćwiczenie na brzuch lub „supermeny” na prostowniki grzbietu.

Trenując tym systemem:

A – nie narazisz się na drwiny kolegów w pracy, bo nikt nie musi zauważyć Twoich wysiłków. Oczywiście jeśli masz w firmie dobrą atmosferę, możesz śmiało trenować bardziej oficjalnie. Wzbudzisz tym z pewnością pewną zainteresowanie, ale gdy będziesz konsekwentny nikt Ci złego słowa nie powie.

B – nie tracisz czasu na dojazdy do klubu, czego nie da się często przeliczyć na pieniądze

C – Nie zauważysz kiedy trening wejdzie Ci w nawyk – zdrowy nawyk, a to bezcenne.

Trenuj w domu

Nie masz pomysłu, a robienie codziennie „brzuszków” Cię znudziło? Spróbuj modnej od pewnego czasu „Szóstki Weidera”. Ma ona tę zaletę, że łatwo zauważyć i „zmierzyć” postępy, jakie poczyniłeś praktycznie z tygodnia na tydzień. Ponadto mimo teoretycznego planu treningów co dzień, śmiało możesz co 2-3 dni robić sobie dzień wolny od treningu. Taka forma jest łatwa do akceptacji nawet przy minimalnym zapale do wysiłku.

Uwaga: Ponieważ wiele osób narzeka, że mimo intensywnych treningów brzucha, nie chudną przypominam delikatnie, że sam trening mięśni brzucha (np.metodą Szóstki Weidera) nie poparty choćby minimalną ilością treningów cardio (szybkie marsze, truchty, rowerek), nie przyniosą utraty tkanki tłuszczowej, a jedynie wzmocnią gorset mięśniowy.

Kup drobny sprzęt treningowy do domu

Jeśli nie ma mowy, byś zmusił się do wizyty w klubie fitness, a proste ćwiczenia bez sprzętu zwyczajnie Cię nudzą, dobrą motywacją może być zakup  online jakiegoś prostego urządzenia treningowego do domu. Uwaga: Nie porywaj się na zakup od razu połowy wyposażenia siłowni czy też drogiego sprzętu do ćwiczeń cardio. To nie ma sensu. One same w sobie nie podniosą na długo Twojej motywacji, zaś wiara w to, że mając sprzęt w domu łatwiej Ci będzie się zmobilizować jest zwyczajnym mitem.

 

Ten przyrząd umożliwia kształtować wytrzymałość siłową lub po prosto wzmacniać wydolność organizmu, wszystko to zależy od potrzeb i upodobań użytkownika. Dzięki specjalnym uchwytom jest to sprzęt idealnie przygotowany do ćwiczeń z wykorzystaniem Tiguar Step. Maxi Tube oferuje nową jakość ćwiczeń, dzięki zaprojektowanym od nowa rączkom. Zostały one ergonomicznie wyprofilowane a ich średnica dopasowana do 28 mm uchwytu, dzięki czemu gwarantują one teraz jeszcze większy komfort i efektywność ćwiczeń.

Na ogół kończy się tak, że sprzęt stoi i się kurzy, a Ty już do końca życia żałujesz wydanej kasy. Co za tym idzie podświadomie zniechęcasz się do aktywności jeszcze bardziej. Osobiście polecam zacząć od czegoś znacznie skromniejszego. W myśl przytaczanej wcześniej zasady wyższości robienia czegokolwiek nad biernością polecam drobiazgi typu dmuchana piłka fitness, guma do ćwiczeń, jedna pary hantli w niewielkim ciężarze i trening z nimi metodą opisaną w punkcie 1. Pamiętasz z dzieciństwa swoje szaleństwa na skakance? Tak prosty przyrząd do ćwiczeń – a przyniósł tyle radości i pożytku. Wyobraźnia młodości stworzyła wiele gier i zabaw ze skakanką, które powodowały radosny śmiech na podwórku wielu dzieci. Teraz zachęcamy Cię do powrotu do młodzieńczych zabaw: skakanka doskonale bowiem działa na figurę i kondycję organizmu. Taki trening świetnie ujędrni Twoje nogi, wyrzeźbi delikatnie muskulaturę i wymodeluje całe ciało.

Michał Sulewski PURE Fitness Klif Gdynia

zobacz również:

Ćwiczenia dla początkujących

Ćwiczenia na leżąco

Ćwiczenia na ból bioder – 5 top ćwiczeń!

Ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia PLANK – na czym polegają, efekty i rodzaje ćwiczeń

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Ćwiczenia w domu przed telewizorem, komputerem – czyli trening dla kondycji

  1. avatar marttoolla pisze:

    szostka jest boska choc pod koniec zajmuje duuuzo czasu

Dodaj komentarz