Pieluchy dla dorosłych – jak wybrać?

21 maja 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Pieluchy dla dorosłych to dobry wybór dla tych osób, które wymagają całodobowej opieki, jak i tych, którzy doskonale radzą sobie w codziennych obowiązkach samodzielnie, borykają się jednak na przykład z nietrzymaniem moczu. Jak dobrać pieluchy dla dorosłych do sytuacji, w której się znajdujemy, kiedy zastosowanie pieluch jest tak szerokie? W artykule przedstawiono szereg właściwości, na które należy zwrócić uwagę, dobierając tego rodzaju produkt do własnych potrzeb.

babcia

Pieluchy dla dorosłych – dlaczego warto stosować?

Pieluchy dla dorosłych to produkty podobne do pieluch dla dzieci, z tą różnicą, że pieluchy tego typu są bardziej chłonne. To produkty pozwalające zadbać o komfort osoby noszącej od momentu założenia-  założenie pieluch dla dorosłych jest bardzo proste – po ulżenie tym, którzy borykają się z objawami, które często towarzyszą nietrzymaniu moczu, np. odparzeniami. Pieluchy tego typu skonstruowane są tak, by niwelować ryzyko wystąpienia takich dolegliwości i utrzymać skórę w możliwie najlepszym stanie.

Sprawdzą się u osób leżących, mobilnych, a także tych, którzy decydują się na wzmożoną aktywność – w tym jednak wypadku należy poszukać produktu o naprawdę wysokiej jakości (solidnych rzepach, wysokiej chłonności itd.) i przemyśleć, czy podczas wykonywania konkretnej pracy pielucha dla dorosłych nie będzie przeszkadzać osobie ją noszącej ze względów estetycznych. Być może lepszym rozwiązaniem będą w takim wypadku pieluchomajtki – np. pieluchomajtki DAILEE – które różnią się od klasycznych pampersów tym, że nie są zapinane na rzepy, przez co bardziej przypominają klasyczną bieliznę. Warto pamiętać, że jest to produkt trudniejszy w założeniu – pieluch nie trzeba przekładać przez nogi – jednak dla osoby aktywnej nie powinno to stanowić wyzwania. Jeżeli nie martwią nas jednak względy estetyczne, to dobrze dobrana pielucha jest i w tym przypadku wyborem trafionym.

Pieluchy dla dorosłych – cechy produktu, gdzie nabyć?

Wybierając pieluchy dla dorosłych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość i chłonność produktu. Zbyt luźna pielucha będzie spadać i przepuszczać mocz, z kolei zbyt obcisła może być przyczyną powstawania otarć i odparzeń. Oba rozwiązania są więc niekomfortowe. Wielkość pieluch dobiera się w zasadzie metodą prób i błędów, nie warto więc za pierwszym razem kupować zbyt dużej ilości produktu. Przed dokonaniem wyboru należy zmierzyć obwód bioder, osoby, dla której pieluchy są przeznaczone i mając w pamięci tę informację, kierować się wytycznymi zamieszczanymi na opakowaniach produktów. Pomylić można się zawsze, dokładne przeczytanie opisu niweluje jednak ryzyko złego wyboru.

Kolejna kwestia do przemyślenia, to chłonność, jaką cechować ma się produkt. Warto pamiętać, że im bardziej chłonna pielucha, tym zazwyczaj grubsza, co przekłada się na komfort noszenia produktu – bo grubszy produkt może np. odznaczać się mocniej pod ubraniem. Opcji do wyboru jest kilka (4-5), od pieluch o chłonności kropelkowej (do 50 ml), po pieluchy bardzo ciężkie, cechujące się chłonnością powyżej 300 ml.

By określić, jakiego rodzaju pieluch potrzebuje osoba, przez jakiś czas należy przyjrzeć się częstotliwości i ilości wydalanego moczu (a nawet prowadzić dziennik, nazywany dziennikiem mikcji). Podczas obserwacji warto wziąć pod uwagę ilość wypitych w ciągu dnia płynów, liczbę wypróżnień niekontrolowanych i kontrolowanych, oraz okoliczności, w których wypróżnienia niekontrolowane nastąpiły. Warto także poradzić się lekarza. Obserwacji tego typu nie trzeba prowadzić długo, wystarczy kilka dni. Po tym czasie, będąc uzbrojonym w taką wiedzę, można już śmiało wybierać produkt. Warto przyjrzeć się produktom medycznym oferowanym w sklepie Opatrunek.eu, ponieważ stacjonarnie wybór takich produktów (mimo,  że coraz częściej pojawiają się w asortymencie) może być ograniczony. Cena pieluch dla dorosłych waha się w granicach 1,40 do 3 zł za sztukę.

Warto mieć w pamięci przytoczoną tu wiedzę, bo pieluchy dla dorosłych to często wybór po prostu konieczny, a w chwili, gdy ta konieczność się pojawia (często w wyniku choroby) na nadmierny namysł nad tym, co zrobić i co wybrać, nie ma już czasu. Biorąc pod uwagę to, że jest to produkt dotyczący dbałości o zdrowie – szczególnie ważny – szkoda byłoby w tym wypadku wybrać źle.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz