Pielęgnacja i nawilżanie nie wystarczy. Jak dbać o urodę?

11 lutego 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Każda kobieta pragnie być piękna, dlatego dbanie o urodę i codzienna pielęgnacja to podstawa. Specjaliści podkreślają, że o piękno trzeba dbać na kilka różnych sposobów, skupiając się nie tylko na tym co na zewnątrz, ale również na tym, co w środku.

kobieta ma maseczkę

  1. Uroda, która nic nie kosztuje
  2. Codzienna pielęgnacja i właściwe oczyszczanie
  3. Idziemy na zakupy do drogerii

Kobiece piękno można zachować na wiele lat, stosując odpowiednie kosmetyki i prowadząc zdrowy tryb życia. W dbaniu o urodę pomaga codzienna pielęgnacja, oczyszczanie i nawilżanie, a także odpowiadanie na potrzeby skóry i całego organizmu.

Uroda, która nic nie kosztuje

Chcąc zadbać o zdrową i promienną skórę, nie trzeba wydawać tysięcy złotych na specjalistyczne kremy. One pomogą, jednak nawet najlepszy z nich nie przyniesie spektakularnych efektów, jeśli skóra nie zostanie odżywiona od środka. Podstawą jest sen – jego niedobór powoduje szybsze starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek i niedoskonałości. Straszenie się przyspiesza również stres, dlatego warto unikać stresujących sytuacji i wypracować sobie kilka nawyków, które pomagają w radzeniu sobie ze stresem. Stan skóry poprawia również odpowiednia dieta i nawadnianie. Warzywa i owoce, szczególnie w postaci surowej, nieprzetworzonej, dostarczają do organizmu niezbędnych dla skóry składników odżywczych, a właściwa ilość wody pomaga zadbać o jędrność skóry.

Codzienna pielęgnacja i właściwe oczyszczanie

Aby uroda nie przemijała tak szybko, warto stosować dedykowane danemu rodzajowi skóry kosmetyki. Wśród nich powinny pojawić się zarówno żele czy pianki oczyszczające, jak i kremy lub inne preparaty do pielęgnacji.

Podstawą skuteczności kremów i kosmetyków do pielęgnacji jest możliwość ich wnikania w głąb skóry. Proces ten nie będzie wykonalny, jeśli pory skórne pozostaną zatkane, a na powierzchni skóry utrzymują się codzienne zanieczyszczenia. Ważnym nawykiem jest więc oczyszczanie skóry, nie tylko z codziennych zanieczyszczeń, ale również resztek makijażu. Absolutnym minimum jest mycie twarzy przed snem, nawet wtedy, kiedy przez cały dzień nie wychodziło się z domu lub nie nosiło makijażu. Nawet podczas domowych aktywności na skórze osadzają się zanieczyszczenia, które blokują pory skórne i utrudniają składnikom aktywnym kremów wnikanie w głąb skóry. Do oczyszczania najlepiej używać delikatnego kosmetyku, który nie zawiera w składzie typowych dla mydeł substancji.

Równie ważna jak oczyszczanie jest pielęgnacja. Skóra, która jest „dopieszczona”, odwdzięcza się pięknym wyglądem na długie lata. Warto więc zainwestować w dobry krem na dzień i na noc oraz inne preparaty, które wspomagają skórę w jej naturalnych procesach. Ważne jest nawilżanie oraz dostarczanie skórze niezbędnych dla niej składników, dzięki którym może szybciej i efektywniej regenerować się.

Idziemy na zakupy do drogerii

Skuteczne oczyszczanie i pielęgnacja nie są możliwe bez odpowiednich kosmetyków. Jednak zanim udamy się na zakupy, należy dokładnie sprawdzić potrzeby skóry. Trzeba zweryfikować i określić typ cery i to do niego dobierać preparaty oczyszczające i pielęgnujące. Warto też zainwestować w kosmetyki do zadań specjalnych, a więc m.in. peelingi usuwające martwy naskórek, sera intensywnie pielęgnujące skórę lub maseczki oczyszczające i udrażniające pory skórne. Poszukiwaniom idealnych kosmetyków warto poświęcić dużo czasu, szczególnie wtedy, kiedy na skórze pojawiają się niedoskonałości czy wypryski. Zastosowanie nieodpowiednich kosmetyków może jedynie pogorszyć problem, zamiast pomóc go rozwiązać.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Oszczędzanie
Numizmatyka to calkiem fajna metoda odkładania pieniędzy. W końcu mają całkiem sporą...
Jak skutecznie zabezpieczyć się na …
Zbierałam przez wiele lat monety i banknoty. Teraz postanowiłam je wycenić i sprzedać...
Ciekawe konkursy internetowe
Ja szukam konkursów na Fb, tam dużo za samą aktywność można wygrać
krem pod oczy
Dobry jest z Dermedic, ale też z Eveline się sprawdził