Owoce na diecie – tak czy nie?

6 czerwca 2016, dodał: Ilona

Przechodząc na dietę często zastanawiamy się co możemy jeść, a o czym powinnyśmy zapomnieć. Mamy zawsze powtarzały nam, że owoce to zdrowie. Dlaczego więc coraz częściej dietetycy odradzają je w dietach? Czy należy je całkowicie wyeliminować?

192666

Cukry są źródłem wielu witamin, ale niestety składają się w dużej ilości z cukrów prostych – fruktozy i sacharozy. Różne owoce mają rożny indeks glikemiczny co wpływa na przyswajanie się cukru. Dlatego spożywanie niektórych owoców w nadmiarze może prowadzić do odkładania się tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Spożywanie owoców w nadmiarze może również wywołać nietolerancję fruktozy.

Ze względu na zawartość cukrów prostych owoce najlepiej jeść w godzinach porannych. Wtedy nasz organizm ma wystarczająco dużo czasu przez cały dzień aby spalić przyswojony cukier.

Jeśli chcemy schudnąć dzienna dawka owoców powinna wynosić 2 średniej wielkości owoce (jabłka, gruszki) lub szklankę małych owoców (truskawki, maliny, borówki).Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


Aleja handlowa

Piękne włosy, skóra i paznokcie
Cena:
99
Modelujące talię, wygładzające linię bioder
Cena:
45 zł
Duże rozmairy - sklep EDorota.pl
Cena:
179 zł
Sklep EDorota.pl
Cena:
199 zł
Technologia ŻYWEJ WODY
Cena:
290 zl
STOP

FORUM - bieżące dyskusje

dobra lokówka
Ja też mam babyliss i jest ok. Robi fajne równe loki, albo fale,...
Sinial - co sądzicie??
ja mam i sobie chwalę :) rzeczywiście bardzo ładnie ujędrnia. Wymaga trochę cierpliwości,...
Botox na zmiany trądzikowe
Dokładnie pierwszy raz słyszę o botoksie na trądzik, mi w klinice od razu polecili...
Blizny na twarzy krępujące :(
Niestety jedyną skuteczną metodą pozbycia się blizn potrądzikowych jest laseroterapia, wiem z własnego doświadczenia, przetestowałam...