URODA I ZDROWIE

Podwójny podbródek – jak zlikwidować?

2 sierpnia 2010, dodał: Emilia

Skłonność do tworzenia się drugiego podbródka bywa dziedziczne. Jednak najczęściej same jesteśmy sobie winne, że pojawia się nam pod brodą nieestetyczna poduszeczka.

Wrogowie szyi

Tworzeniu się drugiego podbródka sprzyja nadwaga oraz brak ruchu i nieprawidłowa sylwetka. Gdy garbimy się i chodzimy z głową wciśniętą w ramiona, mięśnie szyi tracą sprężystość. Wiotczeją również wówczas, gdy śpimy na kilku poduszkach, z głową opartą na klatce piersiowej.

Szyi nie służy także opalanie w solarium. Pod wpływem promieni łatwo pękają włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość skóry. Staje się ona wówczas sucha  zaczyna opadać.

Głowa do góry!

Drugiego podbródka można na szczęście się pozbyć. Wymaga to przede wszystkim zmiany nawyków. Od dziś zacznij chodzić z podniesioną głową. Wyprostuj plecy, ściągnij łopatki, ramiona opuść lużno. Zwracaj uwagę na podbródek także wówczas, gdy pracujesz przy komputerze lub oglądasz telewizję. Twoja głowa w żadnym wypadku  nie może zwisać!

Rób miny

Aby pozbyć się drugiego podbródka, powinnaś ćwiczyć mięśnie szyi i dolnych partii twarzy. Nie jest to skomplikowana gimnastyka, bez problemu możesz ją wykonywać kilka razy dziennie.

Napinaj i rozluźniaj mięśnie szyi. Głośno wymawiaj samogłoski: u,i,o,a,e. Kręć głową w obie strony, podnoś ją i opuszczaj. Odchyl ją do tyłu i wytrwaj tak kilka minut. Wyciągaj język, napinając przy tym mięśnie brody.

Aby skóra zachowała młodzieńczą jędrność powinnaś codziennie wklepywać w szyję i dekolt porcję ujędrniającego i nawilżającego kremu.

Kilka domowych sposobów na podbródek.

 1. Oklepuj podbródek chłodnymi łyzkami. W ten sposób doskonale ujędrnisz skórę.
 2. Namocz rękawicę w wodzie z dodatkiem kilku kropel cytryny i pocieraj podbródek.
 3. Raz w tygodniu nałóż maseczkę.
 4. Zaparz torebkę rozmarynu. Gdy napar ostygnie, zanurz gazę i owiń szyję na 30 minut.

A może lipoliza, czyli korekcja podbródka?

Podczas tego zabiegu fosfatydylocholina        (aktywna substancja pochodzenia   roślinnego) jest bezpośrednio wstrzykiwana do zlokalizowanego w pewnym obszarze ciała tłuszczu. Działanie tego preparatu polega na rozpuszczaniu i eliminowaniu tkanki tłuszczowej. W trakcie tego procesu skóra ulega obkurczeniu, staje się elastyczna i tworzy gładką powierzchnię. Do leczenia mogą być zakwalifikowane następujące obszary : podbródek, okolica żuchwy.
Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący wynik należy wykonać 2-4 zabiegi co 6-8 tygodni. Ponad 80% pacjentów uzyskuje ten rezultat po 2-3 zabiegach.

Emilia

Zobacz również:

 1. Masaż twarzy i gimnastyka mięśni
 2. Łabędzia i młoda szyja
 3. Prawdy i mity na temat zmarszczek
 4. Zmora kobiet: podwójny podbródek


Share and Enjoy !

0Shares
0 0

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

6 komentarzy do Podwójny podbródek – jak zlikwidować?

 1. avatar Małgorzata pisze:

  Zgadzam się, że na podwójny podbródek najlepsze są zabiegi.

 2. avatar Justyna pisze:

  Jeszcze niedawno nie mogłam zwalczyć podwójnego podbródka. Dziś już go nie mam dzięki zabiegom.

 3. avatar Donia pisze:

  Ja właśnie dzięki lipolizie pozbyłam się mojego drugiego podbródka. Co prawda musiałam wykonać 3 zabiegi, by uzyskać efekt jaki mam obecnie, ale nie żałuję. Na pewno metoda skuteczna i godna polecenia.

 4. avatar Jojo pisze:

  Byłam w szoku, jak niedawno wyczytałam, że tworzenie się drugiego podbródka nie ma związku z tyciem. Zawsze myślałam, że to jest główna przyczyna, a tu okazuje się, że najczęściej jest to sprawa genetyczna, dziedziczona po którymś z rodziców. Bardzo fajne są w takich przypadkach zabiegi likwidujące tłuszcz w podbródku, ale raczej na zasadzie jego likwidowania i odprowadzania z organizmu drogami limfatycznymi. Zalicza się do nich wspomnianą w Waszym artykule lipolizę, ale też kawitację ultradżwiękową lub karboksyterapię. Tutaj można więcej poczytać na ten temat: http://www.miastokobiet.pl/idealny-podbrodek-to-mozliwe/

 5. avatar Pola pisze:

  Jest wiele rozwiązań na drugi podbródek. Pomóc może lipoliza, kawitacja ultradźwiękowa (Cavi Lipo), karboksyterapia lub nawet masaże. Z tego co mówiła mi znajoma doktor Urszula Brumer, lipoliza polega na wstrzyknięciu w podbródek preparatu, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. A najlepsze efekty uzyskuje się w terapii skojarzonej lipolizy z kawitacją ultradżwiekową.

 6. avatar Kaja pisze:

  Jeśli chodzi o lipolizę to zamiast opisywanej tutaj lipolizy iniekcyjnej ja byłaby bardziej za lipolizą laserową np. slimlipo. Po pierwsze wystarczy tylko jeden zabieg, po drugie usuwamy tłuszczyk precyzyjniej dokładnie tylko tam gdzie skierowana zostanie wiązka lasera, rozpuszczony tłuszcz zostaje od razu odessany a skóra zliftingowana odpowiedniej długości promieniami lasera. Zabieg trwa jakieś 60 minut. I jest 100% pewności, że pozbędziemy się tłuszczyku z podbródka, a w te iniekcje to ja tak do końca nie wierzę.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - Wasze historie, ostrz…
No i mamy powtórkę z wiosennych ograniczeń, mam nadzieję, że teraz sceptycy i antymaseczkowcy...
Problem ze wzwodem
Bywa, że problem sam mija jak się zmieni partnerkę na młodszą i ładniejszą;)
tworzymy opowiadanie - zabawa
Alicja zaraz uwięziła kapitana w kajucie i ogłosiła się kapitanką statku! Dowodziła teraz...
Co zrobić ?
Czasem to po prostu zwykły pośpiech, zagapienie się, a nie brak umiejętności powoduje wypadek...