Skłonność do tworzenia się drugiego podbródka bywa dziedziczne. Jednak najczęściej same jesteśmy sobie winne, że pojawia się nam pod brodą nieestetyczna poduszeczka.
Wrogowie szyi
Tworzeniu się drugiego podbródka sprzyja nadwaga oraz brak ruchu i nieprawidłowa sylwetka. Gdy garbimy się i chodzimy z głową wciśniętą w ramiona, mięśnie szyi tracą sprężystość. Wiotczeją również wówczas, gdy śpimy na kilku poduszkach, z głową opartą na klatce piersiowej.
Szyi nie służy także opalanie w solarium. Pod wpływem promieni łatwo pękają włókna kolagenowe odpowiedzialne za sprężystość skóry. Staje się ona wówczas sucha zaczyna opadać.
Głowa do góry!
Drugiego podbródka można na szczęście się pozbyć. Wymaga to przede wszystkim zmiany nawyków. Od dziś zacznij chodzić z podniesioną głową. Wyprostuj plecy, ściągnij łopatki, ramiona opuść lużno. Zwracaj uwagę na podbródek także wówczas, gdy pracujesz przy komputerze lub oglądasz telewizję. Twoja głowa w żadnym wypadku nie może zwisać!
Rób miny
Aby pozbyć się drugiego podbródka, powinnaś ćwiczyć mięśnie szyi i dolnych partii twarzy. Nie jest to skomplikowana gimnastyka, bez problemu możesz ją wykonywać kilka razy dziennie.
Napinaj i rozluźniaj mięśnie szyi. Głośno wymawiaj samogłoski: u,i,o,a,e. Kręć głową w obie strony, podnoś ją i opuszczaj. Odchyl ją do tyłu i wytrwaj tak kilka minut. Wyciągaj język, napinając przy tym mięśnie brody.
Aby skóra zachowała młodzieńczą jędrność powinnaś codziennie wklepywać w szyję i dekolt porcję ujędrniającego i nawilżającego kremu.
Kilka domowych sposobów na podbródek.
- Oklepuj podbródek chłodnymi łyzkami. W ten sposób doskonale ujędrnisz skórę.
- Namocz rękawicę w wodzie z dodatkiem kilku kropel cytryny i pocieraj podbródek.
- Raz w tygodniu nałóż maseczkę.
- Zaparz torebkę rozmarynu. Gdy napar ostygnie, zanurz gazę i owiń szyję na 30 minut.
A może lipoliza, czyli korekcja podbródka?
Podczas tego zabiegu fosfatydylocholina (aktywna substancja pochodzenia roślinnego) jest bezpośrednio wstrzykiwana do zlokalizowanego w pewnym obszarze ciała tłuszczu. Działanie tego preparatu polega na rozpuszczaniu i eliminowaniu tkanki tłuszczowej. W trakcie tego procesu skóra ulega obkurczeniu, staje się elastyczna i tworzy gładką powierzchnię. Do leczenia mogą być zakwalifikowane następujące obszary : podbródek, okolica żuchwy.
Aby uzyskać w pełni satysfakcjonujący wynik należy wykonać 2-4 zabiegi co 6-8 tygodni. Ponad 80% pacjentów uzyskuje ten rezultat po 2-3 zabiegach.
Emilia
Zobacz również:
- Masaż twarzy i gimnastyka mięśni
- Łabędzia i młoda szyja
- Prawdy i mity na temat zmarszczek
- Zmora kobiet: podwójny podbródek