Organiczne kosmetyki – czym są i czy warto je stosować?

12 lipca 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kosmetyki organiczne z roku na rok stają się coraz popularniejsze. Są fantastycznym wyborem do pielęgnacji ciała, twarzy oraz włosów. Ich szeroki asortyment pokazuje, że zainteresowanie tymi produktami nie maleje, a rośnie. Wiąże się to również z chęcią powrotu do natury. Naturalne kosmetyki rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku bardzo wrażliwej cery, jak i skóry alergicznej.

KOSMETYKI ORGANICZNE

Kosmetyki naturalne – czym się charakteryzują?

Kosmetyki naturalne to produkty kosmetyczne, które odpowiadają ścisłym normom ustalonym przez Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych. Pielęgnacja naturalnymi kosmetykami powinna przynosić wyłącznie takie efekty, jak upiększenie przy pomocy substancji naturalnych. Produkty te musze wykazywać się pozytywnym nastawieniem wobec naszej skóry. Naturalne i organiczne preparaty muszą wspomagać naszą naturalną urodę, a nie wpływać na nią negatywnie. Ponadto powinny być czynnikiem, który korzystnie wpływa na harmonijny rozwój naszego ciała oraz ducha.

Organiczne kosmetyki – czym różnią się od naturalnych?

Kosmetyki organiczne należą do typu kosmetyków naturalnych, jednak składniki tych preparatów mogą pochodzić wyłącznie ze starannie prowadzonych, certyfikowanych upraw, które muszą spełniać ogrom restrykcyjnych norm. Przygotowanie tego typu kosmetyków jest nieco droższe, niż w przypadku typowych kosmetyków naturalnych, dlatego organiczne produkty cechują się dość wysokimi cenami.

Kosmetyki organiczne powinny składać się w 100% ze składników pochodzenia roślinnego, zwierzęcego czy mineralnego. Nie jest możliwe, by znalazły się w nich takie komponenty, jak sztuczne barwniki, silikony, sztuczne barwniki, substancje konserwujące i wiele innych szkodliwych, chemicznych komponentów. W przypadku tych produktów, producenci dopuszczają wykorzystanie maksymalnie 5% składników, które nie pochodzą stricte od zwierząt lub roślin. Kosmetyki organiczne sprawdzają się w przypadku skóry wrażliwej. Ekologiczne kosmetyki to w pełni naturalna pielęgnacja, która pozbawiona jest sztucznych składników. Naturalne piękno nie zostanie ukazane, jeśli będziemy korzystać z chemii. Wartościowe składniki roślinne w kosmetykach naturalnych jednocześnie dają delikatny zapach. W wielu produktach znajdziemy naturalne oleje dla lepszego funkcjonowania naszej skóry.

Dobre polskie kosmetyki naturalne i kosmetyki ekologiczne – gdzie kupić?

Kosmetyki złożone z naturalnych składników świetnie pasują do każdego typu skóry. Sprawdzają się w przypadku pielęgnacji twarzy, poprawiają koloryt skóry, a przy okazji fantastycznie wpływają na skórę głowy. Dobrej jakości kosmetyki znajdziesz zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w sklepach internetowych, takich jak https://organicseries.pl/ czy https://www.beautyspaexpert.pl/.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Brak możliwości komentowania.

FORUM - bieżące dyskusje

Jaki podkład wybrac do cery mieszan…
Matujący, żeby trzymał świecenie w ryzach
Makijaż do danego typu urody
Ja mam śniadą cerę, ciemne oczy i włosy więc tylko wyraziste kolory się sprawdzają
W jaki sposób używać rozświetlaczy?…
Umiarkowanie, żeby nie świecić się za bardzo...
Drukarka - jaka?
Brother - bardzo wydajna, mam ją już 8 lat