Odzież medyczna dopasowana do Twoich potrzeb – jak ją wybrać?

12 marca 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Niezależnie od tego, czy jesteś lekarzem, pielęgniarką, czy kosmetyczką, w swojej pracy potrzebujesz odpowiedniego stroju. Ten musi być przede wszystkim wygodny. Z pewnością liczy się dla Ciebie także fason i kolorystyka. Modna, elegancka odzież medyczna pozwala bowiem dobrze czuć się w pracy, podkreśla profesjonalizm i wpływa na to, jak postrzegają Cię pacjenci lub klienci Twojego salonu. Jak zatem połączyć komfort z modą?

Materiały to podstawa

Czasy nudnych, niedopasowanych uniformów medycznych minęły. Teraz masz do dyspozycji wiele interesujących propozycji ubrań tworzonych w oparciu o obowiązujące trendy. Decydując się na zakup, warto więc sięgnąć po ofertę producentów, którzy kreatywnie podchodzą do projektowania i szycia odzieży medycznej, dostarczając naprawdę modnych i szykownych krojów. Na spawear.pl znaleźliśmy wiele tego typu propozycji, które dodatkowo są wyjątkowo starannie odszywane i zawsze dobrze dopasowane do sylwetki. Dzięki temu wybrana bluza nie będzie np. sprawiała wrażenia „workowatej”.

Popularny zestaw materiałów to tutaj bawełna, poliester i elastan. Taki skład surowcowy tkaniny pozwoli Twojej skórze swobodnie oddychać i nie będzie krępować ruchów. Jednocześnie dodatek elastanu zapobiegnie nieestetycznemu rozciąganiu się odzieży.

Dobrze dobrana kolorystyka

Jeśli tylko w Twoim miejscu pracy nie ma ku temu formalnych przeciwwskazań, możesz sięgnąć po odzież medyczną w dowolnie wybranym kolorze. Może to być kolorystyka, w której czujesz się dobrze, i która podkreśla atuty Twojej urody. Bądź też odcienie nawiązujące bezpośrednio do miejsca pracy. Dodatkowo, okazuje się, że kolorowa odzież medyczna wpływa pozytywnie na wizerunek personelu medycznego.

Dla kogo spódnica, dla kogo spodnie?

Jeśli ustalony dress code nie wskazuje jasno, jaka odzież medyczna obowiązuje w Twoim miejscu pracy, Twoim kryterium wyboru mogą być indywidualne preferencje. Podczas zakupu z pewnością warto wziąć pod uwagę, czy w miejscu pracy częściej siedzimy, czy chodzimy oraz jakie temperatury panują w pomieszczeniach. Dobrą opcją jest sezonowy dobór stroju, tj. spódnica w okresach wiosennym i letnim, a spodnie jesienią i zimą.

Jaki fason spodni medycznych będzie najlepszy?

Obecnie możliwości w wyborze spodni medycznych jest naprawdę wiele i łatwo dobrać konkretny model do sylwetki. Wysmuklające sylwetkę spodnie z prostymi nogawkami z pewnością polubią panie z szerszymi biodrami. Modne joggery ze zwężanymi u dołu nogawkami, elastycznymi mankietami i ścigaczem w pasie to z kolei propozycja sprawdzająca się świetnie niezależnie od typu sylwetki. Zgrabne nogi warto podkreśli natomiast spodniami z wąskimi nogawkami, także o długości 3/4 i 7/8.

Długi czy krótki rękaw bluzy

Wybór długości rękawów w bluzach medycznych może być podyktowany panującymi warunkami w zakresie temperatury, czy też indywidualnymi preferencjami. Warto w tym przypadku zastanowić się również m.in. nad tym, czy mamy częsty kontakt z wodą i łatwo nam będzie zamoczyć rękawy bluzy. Czasem długi rękaw będzie także nam przeszkadzał w precyzyjnym wykonywaniu zadań, np. podczas aplikowania na twarz kosmetyków.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Starzejący się pies
Starsze psy często mają problemy ze wzrokiem, warto dbać o ich dietę żeby dłużej...
Do czego pasują zielone buty?
Do brązów i czerni zdecydowanie!
Dania z pestkami
Ja mielę pestki i dodaję do panierki np. smażąc ryby...
Nietypowe dania na święta
U mnie zawsze się piecze mazurki, bo je bardzo lubimy i nie ograniczamy...