Odtrucie alkoholowe w Katowicach – Śląsk

7 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Odtrucie alkoholowe dość często mylone jest z samym procesem leczenia alkoholizmu. Jednak tak nie jest. Odtrucie jest tylko częścią leczenia choroby alkoholowej, ponieważ w niektórych przypadkach może to być chociażby jednorazowy przypadek, który nie musi mieć nic wspólnego z specjalistyczną terapią. Cena za odtrucie alkoholowe – jest różna. Zależy ona m.in. od tego, gdzie takie leczenie jest przeprowadzone. Zobaczmy jak wygląda odtrucie alkoholowe w Katowicach.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe Katowice jest to dla wielu osób uzależnionych od alkoholu pierwszy krok na drodze do specjalistycznej terapii. Jest ono niezbędne, aby leczenie mogło zakończyć się sukcesem. Odtrucie pozwala przerwać tzw. ciąg alkoholowy oraz ułatwić Pacjentowi proces trzeźwienia. Proces odtruwania jest całkowicie bezpieczny, jeżeli jest zrobiony w specjalistycznej placówce.

Jak wygląda odtruwanie alkoholowe?

Przed przystąpieniem do odtruwania alkoholowego wykonywana jest zawsze diagnostyka ogólnego stanu Pacjenta – dzięki temu można ocenić stopień zaawansowania choroby alkoholowej i zatrucia. W dalszych etapach odtrucia dochodzi do:

 • pełnego usunięcia z krwioobiegu substancji szkodliwych,
 • uzupełnienia niedoborów soli mineralnych oraz witamin,
 • przywrócenia równowagi w gospodarce wodno-elektrolitowej.

Podczas wszystkich tych działań Pacjentowi podawane są płyny i leki (np. środki uspokajające, czy też – jeżeli jest taka potrzeba leki przeciwbólowe), żeby w miarę możliwości całkowicie zlikwidować ryzyko pojawienia się dotkliwych powikłań spowodowanych odstawieniem alkoholu.

Reakcja na odtrucie organizmu po alkoholu u każdego Pacjenta jest indywidualna, uwarunkowuje ją częstotliwość picia, ale także wiek i płeć. Co za tym idzie, podejście do tego tematu powinno być każdorazowo indywidualne, dlatego, aby wygrana z alkoholizmem była skuteczna, osoba chora powinna zostać otoczona profesjonalną opieką. Jest to bardzo dobre miejsce, aby proces ten przebiegał spokojnie, a osoba uzależniona od alkoholu nie czuła osamotnienia. Odtrucie alkoholowe jest bardzo ważnym, ale i nie zawsze koniecznym początkiem leczenia dla Pacjenta, ponieważ są osoby, które zaprzestają picia bez dodatkowego odtruwania.

Jak możemy rozpoznać uzależnienie od alkoholu?

Zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju kryteriami uzależnienie jest rozpoznawane wtedy, kiedy spełnione są co najmniej trzy spośród następujących kryteriów: w okresie minimum jednego miesiąca lub w ostatnim roku w kilkukrotnych okresach krótszych niż miesiąc występowało:

 • bardzo silne pragnienie spożycia alkoholu – tzw. głód alkoholowy, a także duża trudność w kontrolowaniu picia napojów alkoholowych (problem z powstrzymaniem się od picia oraz zakończeniu czy chociażby ograniczaniu ilości spożywanego alkoholu),
 • objawy zespołu abstynencyjnego w sytuacji zmniejszenia dawki lub też odstawienia alkoholu (występowanie drżenia mięśniowego, nadciśnienia tętniczego, tachykardia, nudności, wymioty, biegunki, bezsenność, rozszerzenie źrenic, wysuszenie śluzówek, wzmożona potliwość, zaburzenia snu, nastrój drażliwy lub obniżony, lęki),
 • znacznie zwiększona tolerancja alkoholu (dla efektu upojenia osoba uzależniona od alkoholu potrzebuje coraz większej ilości alkoholu), koncentracja zainteresowań wokół spożywania alkoholu, picie alkoholu, pomimo wiedzy o jego szkodliwości dla zdrowia pijącego.

Odtrucie alkoholowe – dolegliwości współtowarzyszące

Samodzielne próby przerwania ciągu alkoholowego bardzo często niestety kończą się niepowodzeniem, do tego towarzyszą im zwykle przykre dolegliwości, wśród których można wymienić:

 • drżenie rąk,
 • łomotanie serca,
 • skoki ciśnienia,
 • bóle głowy oraz mięśni,
 • nudności, wymioty, biegunka,
 • ogólne rozdrażnienie,
 • zaburzenia snu,
 • stany lękowe,
 • wybuchy agresji.

Odtruwanie alkoholowe przeprowadzone w gabinecie pozwala całkowicie uniknąć tych objawów lub też znacząco je redukuje. Dzięki temu cały proces odtruwania organizmu jest bardziej skuteczny oraz organizmu przebiega znacznie szybciej. Dodatkową zaletą dokonania odtruwania w specjalistycznym gabinecie jest dostęp do wykwalifikowanej kadry medycznej, co gwarantuje bezpieczeństwo Pacjenta na każdym etapie odtrucia.

Ile trwa odtrucie alkoholowe?

Sam proces odtrucia alkoholowego – czyli oczyszczania organizmu z toksyn trwa ok. 2 godzin, jednak powrót „do siebie” może potrwać nawet kilka dni, czy nawet miesięcy. Warto zaznaczyć, że oprócz fizyczności, zdrowienie z uzależnień oczyszcza osobę uzależnioną również duchowo. Samo odtrucie alkoholowe jest dopiero początkiem trudnej drogi wyjścia z choroby alkoholowej. Czasem to warunek konieczny, aby w ogóle rozpocząć leczenie.

Osoby, które nadużywają alkoholu, a co za tym idzie podjęły się wprowadzenia takich zmian, przyznają, że trud włożony w tę pracę przekłada się na najwspanialsze zmiany w życiu. Pacjentom przywracane są nie tylko siły fizyczne, lecz również psychiczne i tzw. poczucie mocy sprawczej. Poczucie, że nareszcie mogą sami o sobie decydować, że alkohol przestaje decydować za nich.

Odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom oferujemy odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu. Dysponujemy komfortowym oraz co istotne nieoznakowanym pojazdem, który zapewnia pełną dyskrecję, jednocześnie dbając o komfort i bezpieczeństwo naszych Pacjentów. Usługi transportowe świadczymy na terenie całego województwa śląskim zapewniając transport z domu do gabinetu i z gabinetu do domu.

Zapewniamy fachowe wsparcie w specjalistycznym gabinecie zlokalizowanym na terenie miasta Katowic.

Odtrucie alkoholowe – cennik

Większość osób uzależnionych od alkoholu ma pewne problemy aby zdecydować się na odtrucie alkoholowe. Czasami jednym z podstawowych problemów są koszty leczenia alkoholizmu w prywatnym gabinecie. Cena leczenia uzależnień często odgrywa jedną z kluczowych ról podczas podejmowania decyzji o odtruciu alkoholowym. Pamiętajmy jednak, że odtrucie jest pierwszym krokiem aby móc przezwyciężyć nałóg, a na szali leży to, co najważniejsze – życie i zdrowie nasze lub naszych bliskich. W tej sytuacji cena nie gra roli, tym bardziej że taki wydatek to inwestycja na przyszłość. Wkrótce zwróci się ona z nawiązką. Nieleczony alkoholik wyda znacznie więcej pieniędzy na alkohol i późniejsze leczenie problemów zdrowotnych związanych z nałogiem.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu.

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Najlepsze firmy lakierów waszym zda…
Ostatnio zrezygnowałam z lakierów i wybieram odżywki, które mają delikatny naturalny odcień imitujący...
Paletki ;)
Ostatnia wpadła mi w ręce paletka z Eveline "shocking nudes". Jestem zadowolona - ładne...
wypadające włosy
Możesz spróbować jakichś wcierek albo łykać suplemety. Ja na razie próbuję ratować się...
Plan czy niespodzianka?
Chyba też optuję za niespodzianką :)