Ochrona przeciwsłoneczna i naprawa fotouszkodzeń na poziomie DNA

25 czerwca 2015, dodał: sylmos
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy skórę uszkodzoną przez promienie UV można naprawić? Filtr chroni ją, ale nie radzi sobie z zaburzoną już strukturą komórek.

Wiedząc, jak szkodliwa jest nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne, Sesderma wprowadza na rynek produkty, jakich jeszcze nie było – linię Repaskin chroniącą skórę i naprawiającą uszkodzenia skóry, nawet w samej strukturze DNA.

Sunbathing-2

O szkodliwym działaniu promieni UV mówiło się już wiele. Jesteśmy nauczeni używać kremów z filtrem przez cały rok. Wiemy, że jeśli promienie UV dotrą do naszej skóry, wpłyną na nią negatywnie. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że są one w stanie uszkodzić komórki i zmodyfikować strukturę DNA. Fotouszkodzenia to przede wszystkim utrata jędrności, suchość skóry, przebarwienia, miejscowe rogowacenie i liczne uszkodzenia niewidoczne gołym okiem – wyjaśnia Aneta Walczak, kosmetolog firmy Sesderma.

Bariera ochronna skóry nie zawsze daje sobie radę z tak głębokim problemem. Dlatego Sesderma wprowadziła na rynek wyjątkową linię produktów Repaskin z technologią SHIELD-SYSTEM, zawierających enzymy naprawiające DNA i skutecznie neutralizujące fotouszkodzenia. Produkty te wykorzystują najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki. Pozwalają na połączenie w jednym kosmetyku dwóch funkcji – skóra jest chroniona a zniszczone komórki odbudowywane (skuteczność i efekty tych produktów zostały potwierdzone badaniami).

RTEmagicC_REPASKIN_aftersun_new.jpg

Repaskin jest wyjątkowy ponieważ:

 • chroni przed poparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami DNA;
 • naprawia uszkodzenia komórkowe wywołane przez słońce;
 • pomaga zapobiegać nowotworom skóry;
 • powstrzymuje uszkodzenia oksydacyjne, nawilża i łagodzi.

Co zawiera Repaskin?

Linia fotonaprawcza Repaskin zawiera serum liposomowe, fotoprotector oraz żel po opalaniu, których składniki są zamknięte w pęcherzykach lipidowych. Te nawilżają, łagodzą i odwracają słoneczne uszkodzenia. Produkty zawierają m.in.: zieloną herbatę, ergotioneinę, pterostilben, silne antyoksydanty, thermus thermofila (działa antyoksydacyjnie wraz z ergotioneiną oraz sylimaryną, która chroni przed poparzeniami słonecznymi i uszkodzeniami DNA). Mają doskonałe właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne oraz immunomodulujące, pomagają zapobiegać nowotworom skóry. Główną nowością jest jednak zawartość chlorku cynku i naprawczych enzymów w formie liposomowej (sesfotoliaza, sesoksyguanina, sesendonukleaza).

Linia Repaskin chroni przed promieniami UVA, UVB i podczerwonymi, zawiera też dużo silnych antyoksydantów i enzymów reperujących DNA. Produkt nie klei się, nie zatyka porów i nie pozostawia na skórze białej powłoki, a przy cerze mieszanej działa wręcz matująco.

 

Jak działa Repaskin?

Skuteczność Repaskin w ochronie przez promieniami UV zapewnia filtr fizyczny
− dwutlenek tytanu, który sprawia, że szkodliwe promieniowanie praktycznie nie ma szansy przedrzeć się przez niego. Dodatkowo uzupełniają go filtry chemiczne, które pochłaniają promieniowanie UVA i UVB. Filtr należy nakładać co 2-3 godziny.
Zastosowanie enzymów zapobiega rozwojowi nowotworów, których przyczyną są mutacje genów: Pod wpływem działania enzymów zawartych w Repaskin aktywuje się proteina P53, która to inicjuje proces regeneracji łańcucha. Łańcuch DNA albo się regeneruje albo komórka umiera. My chcemy, aby żyła jak najdłużej – podsumowuje Aneta Walczak.

 

Repaskin Mender Serum liposomowe 30 ml
Cena rekomendowana: 120,90 zł

Repaskin Mender Serum liposomowe 30ml

Repaskin Mender Serum liposomowe przeznaczone jest zarówno do przygotowania skóry na działanie promieni UV, jak i do pielęgnacji po nadmiernej ekspozycji na słońce. W związku ze zmianami wywołanymi starzeniem się oraz ze stałym narażeniem na działanie promieniowania UV zmniejsza się naturalna zdolność do naprawy DNA w naszych komórkach.

Serum liposomowe, działając na poziomie DNA skóry, pozwala odtworzyć tę zdolność. Zawarte w produkcie enzymy, które aktywowane są przez widzialne światło słoneczne oraz filtry fizyczne i chemiczne zapewniają działanie w głębokich warstwach skóry, zapewniając przy tym maksymalne efekty. Teprenon zapobiega degradacji skóry, wzmacnia jej witalność oraz zapewnia długowieczność komórek. Serum zapobiega też skutkom starzenia funkcjonalnego, jak odwodnienie czy plamy starcze. Reguluje metabolizm komórek, znacznie poprawiając jakość tkanek.

Wskazania:

 • ekspozycja na słońce
 • uszkodzenia posłoneczne
 • fotostarzenie się skóry
 • regeneracja i naprawa skóry

 

Zastosowanie: Serum należy nakładać rano, aplikując je na oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Po wchłonięciu nałożyć krem. Powinno się je również stosować przed nałożeniem Repaskin Fotoprotector SPF50, pół godziny przed ekspozycją na słońce, oraz wieczorem, w celu zregenerowania skóry wystawionej na działanie promieni słonecznych.

Skład: Arginina, glicyna, prolina, fenyloalanina, cysteina, liposomy Micrococcus, Bifidobacterium – kwas mlekowy, liposomy Arabidopsis, ekstrakt planton, tlenek cynku, teprenon, witamina E.

 

Repaskin Fotoprotector SPF50 (do twarzy) 50 ml
Cena rekomendowana: 90 zł

Repaskin Fotoprotector SPF50 do twarzy 50ml

Repaskin Fotoprotector SPF50 do twarzy to produkt, który dzięki zastosowaniu filtrów fizycznych najnowszej generacji zapewnia ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, naprawiając jednocześnie uszkodzenia DNA na poziomie komórkowym.

Zawarte w produkcie enzymy reparacyjne oraz fotolizy w kontakcie ze światłem ulegają aktywacji i w skuteczny sposób wnikają do najgłębszych warstw skóry.
Wyjątkowo lekka i nietłusta konsystencja idealnie wchłania się w skórę, nie pozostawiając filmu na powierzchni twarzy.

Wskazania:

 • ochrona słoneczna
 • naprawa uszkodzonej skóry
 • uszkodzenia posłoneczne
 • fotostarzenie się skóry
 • ekspozycja na słońce

Zastosowanie: Aplikować codziennie rano na oczyszczoną skórę twarzy, a także zawsze 30 min. przed bezpośrednią ekspozycją na słońce. Podczas przebywania na zewnątrz należy powtarzać aplikację co 2-3 godz.

Skład: Filtry fizyczne, chemiczne i biologiczne oraz enzymy reperujące DNA: fotoliza i endonukleazy. Produkt zawiera również antyoksydanty: zieloną herbatę, ergotioneinę, ostropest plamisty.

 

Repaskin Fotoprotector SPF50 (do ciała) 200 ml
Cena rekomendowana: 123,50 zł

Repaskin Fotoprotector SPF50 do ciała 200 ml

Repaskin Fotoprotector SPF50 – przeciwsłoneczny balsam do ciała z serii Repaskin to produkt, który zapewnia silną ochronę przed działaniem promieniowania słonecznego oraz pomoga naprawić uszkodzenia na poziomie DNA. Umożliwiają to zawarte w produkcie enzymy reparacyjne oraz fotolizy, które działają w najgłębszych warstwach skóry. Lekka i nietłusta konsystencja produktu zapewnia szybkie i dokładne wchłanianie się w skórę.

Wskazania:

 • ochrona słoneczna
 • naprawa uszkodzonej skóry
 • uszkodzenia posłoneczne
 • fotostarzenie się skóry
 • ekspozycja na słońce

Zastosowanie: Aplikować codziennie rano na oczyszczoną skórę ciała, a także zawsze 30 min. przed bezpośrednią ekspozycją na słońce. Podczas przebywania na zewnątrz należy powtarzać aplikację co 2-3 godz.

Skład: Filtry fizyczne, chemiczne i biologiczne oraz enzymy reperujące DNA: fotoliza i endonukleazy. Produkt zawiera również antyoksydanty: zieloną herbatę, ergotioneinę, ostropest plamisty.

 

Repaskin Żel post-solar 200 ml
Cena rekomendowana: 110 zł

Repaskin Żel post-solar 200ml

Liposomowy żel po opalaniu z serii Repaskin łagodzi i głęboko nawilża skórę oraz regeneruje uszkodzenia powstałe na skutek ekspozycji na słońce.  Zawarte w żelu enzymy endonukleazy skutecznie naprawiają DNA i odbudowują je w nocy.

Składniki produktu, dzięki zamknięciu w liposomach, docierają do najgłębszych warstw skóry, zapewniając bardzo silne i widoczne efekty regeneracji skóry.

Wskazania:

 • po opalaniu
 • podrażnienia i poparzenia słoneczne
 • skóra sucha
 • skóra zniszczona

Zastosowanie: Nakładaj na oczyszczoną i suchą skórę całego ciała lub w miejscach, które tego wymagają, delikatnie masując, aż do całkowitego wchłonięcia. Można stosować podczas codziennej pielęgnacji.

Skład: substancje łagodzące (Aloe Vera, rumianek, Ginkgo biloba) oraz enzymy reperujące DNA endonukleazy.

Kosmetyki Repaskin są dostępne w wybranych aptekach stacjonarnych i internetowych, gabinetach lekarskich (m.in. dermatologicznych i medycyny estetycznej) oraz gabinetach kosmetycznych.

Zapraszamy również na stronę www.sesderma.pl  

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz