URODA I ZDROWIE

Nowy materac czy używany?

10 października 2019, dodał: Redakcja

Bardzo często w Internecie, można zauważyć wiele ofert materacy używanych, które można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Nieraz są to znacząco niższe sumy, przez co wiele osób decyduje się na ich zakup. Pytanie jednak, czy takie rozwiązanie jest na pewno najlepszym pomysłem.

Na początku warto przytoczyć bardzo ważną informację. Człowiek w ciągu doby w łóżku spędza około 8 godzin. Ogólnie ujmując, wychodzi na to, że 1/3 naszego życia śpimy, dlatego istotne jest to, aby środowisko, w którym śpimy, było wysoko higieniczne. Podczas snu użytkownik materaca wydziela np. pot, który przenika w strukturę materaca. Jednak to nie wszystko, ponieważ do wnętrza przenika także martwy naskórek, lub inne drobnoustroje. Co więcej, kupując materac używany, nie posiadamy informacji na temat poprzedniego użytkownika produktu.

Część pewnie powie, że przecież można czyścić materac i jest to prawda, jednak takie praktyki są najlepsze, gdy posiadamy materac od nowości. We wspomnianym wyżej przypadku, nawet bardzo dobre czyszczenie może nam nie pomóc. Tu również pragniemy dodać, że bardzo dobrą praktyką, która znacząco wpływa na czyste i higieniczne środowisko snu, jest zakup ochraniacza na materac. Zakup ten na pewno zadowoli wszystkich użytkowników materaca.

Warto również wspomnieć, że używany materac traci swoje cenne właściwości. Może źle podpierać kręgosłup, a przecież wszystkim nam zależy, aby sen był nie tylko komfortowy, ale przede wszystkim zdrowy.

Dlatego zachęcamy do zakupu nowego materaca, który będzie idealnie dopasowany do naszych preferencji. Jeśli zmagamy się z alergią, poszukajmy materaca, który ma właściwości antyalergiczne. Gdy nie jesteśmy pewni jaki materac wybrać, pomocą służą doświadczeni specjaliści, którzy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego modelu. Takie rozwiązanie jest dostępne dla klientów sklepu Pan Materac.

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Nowy materac czy używany?

  1. avatar rosie pisze:

    Jak materac to tylko nowy… Nie wyobrażam sobie kupić używanego, bo nie dość że trzeba byłoby go porządnie zdezynfekować, ot po prostu może być odkształcony przez używanie go przez inną osobę.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Problemy z kręgosłupem
U mnie koniecznie trzeba było zrobić rezonans całego kręgosłupa a teraz czeka mnie rehabilitacja...
Ból w śródstopiu
Może warto zrobić rezonans? Ja szybko dostałam się w Warszawie do https://radiomedica.pl/...
Wazelina zamiast odżywki do rzęs?
Lepszy jest olejek rycynowy, ale trzeba uważać, żeby nie dostał się do oka...
Ekskluzywne ciuchy - gdzie?
Też lubię, ale też lubię też ubrania od projektantki Agaty Wojtkiewicz ;)