URODA I ZDROWIE

Najlepsze SPA dla babci i dziadka

19 stycznia 2012, dodał: Redakcja

Babcią być nie jest źle. Oprócz tego, że możemy obchodzić święto aż trzy razy w roku, na dzień babci, kobiet i dzień matki, to babcia zazwyczaj jest ulubienicą wszystkich wnuków. Tą, która zawsze ma czas i robi najlepsze pierogi i knedle ze śliwkami. Babcia wszystko wie i ma wiele ciekawych opowieści. Jak zatem uczcić dzień babci, żeby czuła się naprawdę wyjątkowo?

Można babcię docenić na różne sposoby. Laurka, występ w przedszkolu, czy czekoladki na pewno będą dla babci doskonałym prezentem, ale babcię można docenić również inaczej, bardziej wyjątkowo. Dzisiejsze babcie odbiegają często od wizerunku starszej Pani z siwymi włosami, która siedzi cały dzień w fotelu, robiąc swetry na drutach. Współczesne babcie są często aktywnymi kobietami, które mają jeszcze wiele pomysłów do zrealizowania, aktywnie spotykają się ze swoimi znajomymi, uprawiają sport, czy uczestniczą w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Największym jednak problemem emerytów w Polsce najczęściej są niskie świadczenia emerytalne. Większość naszych babć pracowała w okresie przełomu, co sprawiło, że ich świadczenia są zdecydowanie niższe od naszych zachodnich sąsiadów, nie dając im takich samych możliwości na spędzenie złotej jesieni. Jeśli jednak chcemy naszej babci zrobić super prezent, mamy kilka możliwości, które, chociaż ekskluzywne, nie muszą być wcale drogie.

Last Minute i kupony

Osoby na emeryturze mają więcej czasu od aktywnych zawodowo i nie są zobligowani kalendarzem szkolnym lub urlopowym. Styczeń czy luty to świetny pomysł na tanie wakacje. Dla bardziej aktywnych, polecamy wyjazdy na narty. Te jednak w sezonie narciarskim mogą być drogie. Wtedy warto dla naszej babci poszukać oferty na portalach zakupów grupowych. Nawet za połowę ceny możemy znaleźć oferty na kilka dni zimowych wakacji w Alpach lub naszych rodzimych górach. Na takich portalach znajdziemy również oferty w polskich hotelach i ośrodkach SPA. Plusem w tym wypadku jest to, że kupon można wykorzystać na przykład w tygodniu, kiedy nie ma wielkiego obłożenia w hotelu i jest łatwiejszy dostęp do zabiegów, basenu czy sauny. Również oferty last minute zachęcają do wakacji w zimie. Możemy znaleźć za niewielkie pieniądze ciekawe wycieczki. Ciekawię może tez wyglądać  kupon upominkowy na pakiet rehabilitacyjny zakupiony w SPA.

SPA jak Sanatorium

Nie wszyscy  lubią wyjeżdżać za granicę. Szczególnie, gdy na miejsce wypoczynku trzeba udać się samolotem.  W takiej sytuacji zapraszamy na podbudownie zdrowia do SPA. Co prawda przysługują nam po kilkudziesięciu latach płacenia składek na ubezpieczenie zdrowotne i ciężkiej pracy turnusy w sanatorium, ale nie wszyscy  mają tyle samozaparcia, żeby  sobie to wywalczyć, wychodzić , wyczekać.  Tymczasem w ośrodku SPA wykonywanych jest szereg zabiegów rehabilitacyjnych.  Możemy wziąć sprawy w swoje ręce i sami znaleźć ośrodek  wpisany do rejestru ośrodków, w których mogą się odbywać turnusy rehabilitacyjne – mówi Piotr Ledworuch Dyrektor Hotelu Dosłońce Conference & SPA . W dzisiejszych  czasach sprowadzenie wody siarczkowej do kąpieli to jedynie kwestia transportu i odpowiedniej instalacji. Dlatego w SPA nie  brakuje zabiegów takich jak  kąpiele lecznicze, maski borowinowe, siarczkowe.  Rehabilitacja  to również masaże lecznicze, hydro-masaże, zajęcia ruchowe typu nordic walking, aqua aerobik.

Jak widać oferta zabiegów w takich ośrodkach niejednokrotnie jest podobna lub lepsza od oferty zabiegów oferowanych przez sanatoria. A z drugiej strony nie podlegamy rygorystycznemu trybowi dnia narzuconemu przez ośrodki sanatoryjne, jak na przykład powrót do ośrodka przed godziną 22ga, czy godziny posiłków. Możemy rehabilitować się w czasie zgodnym z naszym rytmem życia. Jest o co walczyć, gdyż możemy spędzić czas w wysokiej klasy ośrodku lub hotelu SPA i korzystać z zabiegów na wysokim poziomie i do tego skorzystać z dofinansowania z PFRON.

Babcia na nartach lub w SPA? Dlaczego nie. Przecież jesień życia nie musi oznaczać deszczu. Słyniemy w końcu ze słonecznej polskiej jesieni pełnej kolorów. I taka powinna być dla naszego starszego pokolenia.


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Najlepsze SPA dla babci i dziadka

  1. avatar wesele pisze:

    Babcie mogą wszystko, bo dlaczego nie? Niech korzystają z życia – oni musieli przetrwać znacznie więcej złego niż my.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Części do samochodu - oryginalne, u…
ja polecam zajrzeć na tą stronę https://www.hondaplaza.pl/pl/samochody.html Oni oprócz samochodów w ofercie mają...
Kielce
Z chęcią wyjdę gdzie na spacer czy pogadam o filmach, książkach, muzyce itp,...
Najdziwniejsze miejsca na seks
Najdziwniejsze miejsce w jakim widziałam parkę zabierającą się za te sprawy to teren...
Dobry tonik bez alkoholu
Zamiast toników polecam płyny micelarne, są skuteczniejsze w usuwaniu makijażu i oczyszczaniu cery.