Na czym polega liposukcja laserowa i jaki ma przebieg?

9 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Liposukcja laserowa jest skuteczną, a przy tym mało inwazyjną metodą modelowania sylwetki. Za jej pomocą można trwale usunąć tkankę tłuszczową, której eliminowanie poprzez dietę i ćwiczenia nie przynosi oczekiwanych efektów. Obecnie takie zabieg wykonać można również w Katowicach, gdzie funkcjonuje klinika medycyny estetycznej Lipoline. Jej specjaliści przeprowadzają liposukcję laserową z wykorzystaniem innowacyjnej platformy SlimLipo 3D amerykańskiej marki Palomar Medical Technologies.

Liposukcja laserowa

Czym jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa w Katowicach w klinice Lipoline może być stosowana na wszystkie partie ciała, włącznie z najbardziej delikatnymi obszarami twarzy, szyi czy podbródka. Tradycyjny zabieg tego typu jest bardzo inwazyjny, który trzeba wykonywać pod znieczuleniem. Jego przeprowadzenie wiąże się z ryzykiem wystąpienia licznych efektów ubocznych, takich jak stany zapalne, krwotoki, obrzęki czy trudności z wygojeniem ran. Nie bez znaczenia pozostaje też długi okres rekonwalescencji, nierówności spowodowane odsysaniem tkanki tłuszczowej czy efekt tzw. obwisłej skóry. Problemy te nie występują w przypadku liposukcji laserowej. Wykorzystanie lasera Palomar SlimLipo 3D niweluje te niedogodności, ze względu na zastosowanie fal o długości 925 nm i 975 nm.

Jakie są wskazania do liposukcji laserowej i jakie daje ona efekty?

Liposukcja laserowa w Katowicach wykonywana jest z wykorzystaniem opatentowanych fal, których skuteczność potwierdzona została naukowo. Wskazaniem do skorzystania z oferty tego zabiegu w Lipoline jest przede wszystkim występowanie charakterystycznej otyłości brzusznej, czyli tzw. oponki. Za jego pomocą można też pozbyć się ginekomastii, wyeliminować podwójny podbródek czy usunąć tkankę tłuszczową nagromadzoną miejscowo. Szczególnie popularna jest liposukcja laserowa brzucha, łydek, kolan czy ud, za pośrednictwem której da się skorygować różne asymetrie ciała. Likwidacja tkanki tłuszczowej odbywa się natychmiastowo, prowadząc jednocześnie do wzmocnienia, napięcia i wygładzenia skóry. Decydując się na liposukcję laserową w Katowicach, pierwsze rezultaty dostrzec można już bezpośrednio po zabiegu.

Jaki jest przebieg liposukcji laserowej?

Liposukcja laserowa brzucha oraz innych obszarów ciała odbywa się w warunkach sali operacyjnej. Blok wyposażony jest w nowoczesny sprzęt anestezjologiczny i zabiegowy, a także salę wybudzeń. Pierwszy etap polega na nakreśleniu na ciele linii wyznaczających obszar poddawany modelowaniu. W miejsce mikronacięcia podawany jest miejscowy środek znieczulający, po czym lekarz wykonuje niewielkie nacięcie celem wprowadzenia sondy. Nakierowuje ona wiązkę lasera o fali 924 na tkankę tłuszczową, która ulega podgrzaniu, rozpuszczeniu i ostatecznie usunięciu za pomocą ssaka. W tym samym czasie na skórę i tkankę podskórną działa fala 975 nm, wzmacniająca i odbudowująca włókna kolagenowe. Na koniec obszar poddany odessaniu tłuszczu okrywany jest ubraniem uciskowym, które dla zredukowania obrzęku należy nosić przez kilka tygodni. Po odbyciu zabiegu liposukcji laserowej w Katowicach, pacjent może od razu wrócić do domu.

Źródło:

https://lipoline.pl/liposukcja-laserowa/

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...
Kondycja a tlenoterapia?
Fajne są też treningi z powolnym bieganiem.