Mother shower – nowy trend | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Mother shower – nowy trend

28 marca 2023, dodał: Dagmara
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

W Polsce przyjęło się angielskie określenie baby shower – przyjęcie na cześć przyszłej mamy i dziecka. Wiele osób już doskonale zna ten zwyczaj i rodzaj celebrowania. Jednak całkiem niedawno pojawiło się coś nowego – mother shower. Na czym polega? Jak zorganizować? Jaki wybrać prezent?

Mother shower

Co to takiego?

Oba zwyczaje zawędrowały do nas z Ameryki Północnej.  Popularność uroczystości dotarła również do Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Francji. Mother shower ma na celu poświęcenie całej uwagi przyszłej mamie i obdarowanie jej prezentami. Panuje wtedy przyjemna i miła atmosfera. Podczas spotkania zazwyczaj uczestnicy grają w przeróżne gry, piją herbatę i rozmawiają.

Mother shower zostało stworzone wyłącznie dla kobiet w ciąży, aby poczuły się wyjątkowe, rozpieszczone i cały dzień były w centrum uwagi. Z pewnością nikt nie pogardzi, tak mile spędzonym popołudniem wśród znajomych.

Mother shower

Przygotowanie

Przede wszystkim zacznijcie od znalezienia odpowiedniego miejsca. Najczęściej wybiera się dom ciężarnej, ogród, kawiarnie lub park. Następnie zadbajcie o nastrój przy pomocy dekoracji, przygotujcie mnóstwo kolorowych ozdób, świeczek, balonów, serpentyn czy girland. Oczywiście nie może zabraknąć specjalnego tortu, kącika słodyczy i przekąsek.

Mile widziane będą również niespodzianki w postaci zabaw, quizów oraz prezentów. Pamiętajcie również o uwiecznieniu tego wspaniałego dnia na fotografiach. Zróbcie same zdjęcia lub zatrudnijcie profesjonalnego fotografa. Sesja plenerowa z gadżetami to również może być forma upominku.

Wiele osób decyduje się na imprezę tematyczną. Wybierają wtedy motyw przewodni np. kowboje, czy postaci z ulubionego filmu. Dochodzą do tego stroje, przebrania i ozdoby z tym związane. Jest to ciekawa forma urozmaicenia takiego przyjęcia.

Mother shower

Prezenty

W przeciwieństwie do baby shower tutaj prezenty muszą być stricte dla przyszłej mamy. Nie koniecznie powinny wiązać się z dzieckiem. Pamiętajcie, że jest to przyjęcie zorganizowane wyłącznie dla niej. Zastanówcie się, co Wasza przyjaciółka lubi najbardziej, o czym marzy, na co ostatnio nie miała czasu?

Niech to będzie ciekawa książka, bilet do kina, voucher do restauracji, kosmetyki, bon do fryzjera czy spa, biżuteria, ubranie lub małe drobiazgi, które sprawią jej radość. Najlepiej skonsultujcie to ze wszystkimi gośćmi, aby nie powielać prezentów lub zrzucić się na coś wyjątkowego.

Mother shower

 

zobacz również:

Przystawki na babski wieczór

Baby Shower — pomysły na prezenty!

Babski wieczór: pomysły, przekąski i konkursy

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Styl eko
Nie każdy ma działkę....
Gdzie w Polsce rodzi się najmniej d…
Jasne, bo 500 zł to taka kasa jak nie wiem.... Dwa razy zrobisz większe...
sklepy online z odzieżą dziecięcą…
Ale jakość też jest ważna, żeby to ubranie wytrzymalo choć 3 prania
Facet nie wie czego chce czy się mn…
Warto słuchać otoczenia w sprawie dopasowania partnera. Z boku widzi się więcej....