Mieszkania na sprzedaż – jak przygotować się do przeprowadzenia transakcji?

17 lutego 2021, dodał: Redakcja
Artykuł sponsorowany

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Kiedy decydujesz się sprzedać nieruchomość, masz do wyboru dwa rozwiązania. Jednym jest samodzielne przeprowadzenie całej transakcji, łącznie z przeprowadzeniem negocjacji z potencjalnymi kupcami. Drugą – wynajęcie pośrednika z agencji nieruchomości. Sprawdź, jakie wady i zalety mają odbywa rozwiązania.

Samodzielna sprzedaż nieruchomości

Kiedy warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Jakie rozwiązanie wybrać?

Samodzielna sprzedaż nieruchomości

Mieszkania na sprzedaż, podobnie jak domy do wynajęcia to nieruchomości, których cena z reguły nie jest niska. Zarówno sprzedaż, jak i wynajem tego typu lokali nie jest więc zdaniem prostym. Samodzielne prowadzenie całego procesu ma jednak wiele zalet. Przede wszystkim nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów (oprócz obsługi notarialnej przy finalizacji transakcji). Cała kwota sprzedaży lub wynajmu zostaje dla ciebie, nie musisz opłacać prowizji ani uiszczać żadnych dodatkowych opłat. Sam prowadzisz negocjacje, więc dokładnie kontrolujesz przebieg całego procesu, masz szansę obserwować, jak zachowują się potencjalni kupujący i dzięki temu możesz odpowiednio reagować na konkretne propozycje kupna. Dzisiaj żadnego problemu nie stanowi ogłoszenie sprzedaży. Darmowe ogłoszenia nieruchomości pozwalają ci szybko dotrzeć z ofertą do osób, które poszukują domów lub mieszkań na sprzedaż lub wynajem. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście ilość czasu, którą trzeba zainwestować w cały proces. Często przydaje się umiejętność negocjacji. Pamiętaj jednak, że sprzedajesz nieruchomość, a więc dobro cały czas bardzo pożądane. Niejednokrotnie zdarza się, że szybko po wystawieniu pojawiają się kupcy gotowi zapłacić żądaną przez ciebie cenę.

Kiedy warto skorzystać z pomocy pośrednika?

Nieruchomości online dają stosunkowo duże możliwości dotarcia do odpowiednich klientów, nie zawsze jednak jest tak, że do transakcji dochodzi błyskawicznie. Często w spotkania z potencjalnymi kupcami trzeba zainwestować sporo czasu, procesy negocjacyjne niejednokrotnie nie należą także do najłatwiejszych. Jeśli nie dysponujesz czasem, aby w sposób kompleksowy zająć się całym procesem, pomoc pośrednika będzie wskazana. Podobnie w przypadku, w którym wiesz, że z jakiegoś powodu sprzedaż danej nieruchomości nie będzie aż tak prosta. Problemem może być lokalizacja, wysoka cena, innego rodzaju niedogodności. W takim przypadku również doświadczony pośrednik nieruchomości może się okazać cennym wsparciem. Musisz natomiast liczyć się z tym, że po zawarciu transakcji będziesz musiał podzielić się z nim zyskiem i opłacić odpowiednią prowizję.

Jakie rozwiązanie wybrać?

W dużej części przypadków samodzielna sprzedaż nieruchomości to dobre rozwiązanie. Dzięki darmowym ogłoszeniom nieruchomości, portalom nieruchomości online dotarcie do konkretnego grona zainteresowanych klientów nie powinno stanowić problemu. Jeśli jednak nie dysponujesz czasem na przeprowadzenie całej transakcji albo nie czujesz się na siłach do prowadzenia czasem niełatwych negocjacji, skorzystaj z pomocy pośrednika.

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz