Maseczki w płachcie jako sposób na idealną cerę

13 października 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Maseczki do twarzy są jednym z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane do rodzaju cery, pozwalają zadbać o jej wygładzenie, nawilżenie lub oczyszczenie. Od jakiegoś czasu, obok tych tradycyjnych, nakładanych dłonią lub pędzelkiem, pojawiły się maseczki w płachcie. Moda na ich stosowanie przywędrowała do nas z Korei – autorytetu w dziedzinie pielęgnacji.

maseczki w płachcie

Maseczka w płachcie – jak jej używać?

Maseczki w płachcie, to element pielęgnacji, który ma swoje korzenie w Azji. Choć pojawiły się na rynku stosunkowo niedawno, to z roku na rok zyskują coraz większą popularność i rzesze fanów. Ich działanie jest podobne jak w przypadku tradycyjnych maseczek, ale różni się sposób aplikacji.

Jak powstaje maseczka w płachcie?

Maseczka powstaje poprzez nasączenie materiału odpowiednimi składnikami, które odpowiadają za jej działanie i skuteczność. Materiał z jakiego są wykonywane, naturalny lub syntetyczny, przypomina strukturą gazę i jest zanurzony w wybranym składniku oraz odpowiednio przycięty, by kształt maseczki pasował idealnie do twarzy. Produkt w takiej formie jest umieszczony w opakowaniu i gotowy do nałożenia na twarz. Dzięki formie maski, składniki w niej zawarte są lepiej wchłaniane przez skórę, a materiał zapobiega wysychaniu produktu.

Sposób aplikacji maski w płachcie

Maseczka powinna być nakładana na oczyszczoną twarz i trzymana na niej do czasu wchłonięcia się substancji, którą została nasączona. Czas jest różny, ale trzeba pamiętać, by maska nie wyschła całkowicie na twarzy. Często materiał jest naprawdę obficie nasączony, więc nadmiar produktu można wykorzystać do nałożenia na szyję i dekolt, co często zalecają producenci maseczek. Maseczki nie należy zmywać, skóra po zdjęciu materiału jest gotowa do dalszych etapów pielęgnacji (nałożenia serum i/lub kremu), Taki zabieg, to szybki, wygodny i skuteczny sposób pielęgnacji.

Jak działają maseczki w płachcie?

Maseczki w płachcie, podobnie jak każdy inny kosmetyk, mają przeróżne działanie i skład. Można dobrać taką, której akurat potrzebuje skóra. Najpopularniejsze są produkty o działaniu nawilżającym, rozjaśniającym, rozświetlającym i wygładzającym, ale istnieją też maski przeciwzmarszczkowe lub tzw. bankietowe – przeznaczone do szybkiego użycia przed ważnym wyjściem, które poprawiają wygląd skóry twarzy. Obecnie niemal każdy producent kosmetyków posiada w swojej ofercie przynajmniej jeden rodzaj takiej maski. Najczęściej spotykane składniki masek w płachcie to ekstrakty roślinne, olejki, ekstrakt ze śluzu ślimaka, witaminy, ceramidy, kwas hialuronowy czy kolagen. Wszystkie są przeznaczone do jednorazowego użycia.

Profesjonalne koreańskie maseczki w płachcie na twarz można zamówić w sklepie: https://femiss.pl

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezenty
Zawsze można być praktycznym :P tym bardziej jak idziemy do mężczyzny. Butelka dobrego...
Czego nie odmówisz sobie nawet podc…
Pizzy, niestety (albo stety :P ). Pizzy nie potrafię się oprzeć i zawsze...
Pleśń i wilgoć w domu
Teraz z domów robi się termosy więc potrzeba wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Kanały...
Termometr
U nas sprawdza się termometr dokonujący dokładnych pomiarów temperatury ciała, ale też powierzchni czy płynów.