Listopad z magazynami Media Service Zawada

9 listopada 2022, dodał: pinkmause
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czasopisma dla dzieci spełniają mnóstwo funkcji edukacyjnych i rozrywkowych. W dyskursie naukowym pojawiają się takie określenia jak: wspieranie rozwoju i osobowości, dostarczanie interesujących przeżyć, pobudzanie wyobraźni oraz udzielanie odpowiedzi na trudne pytania. Kontakt z książką czy czasopismem odgrywa istotną rolę we wspieraniu i inspirowaniu wszechstronnego rozwoju dzieci zarówno w obszarze wiedzy, jak i emocji, a także kształtowania wyobraźni.

Media Service Zawada wydaje kilkanaście o ile nie kilkadziesiąt różnych tytułów dedykowanych dzieciom w różnym wieku. W tym zarówno magazyny dla dziewczynek, jak też dla chłopców, których interesują duchy, kosmici i piłka nożna. W uniwersum świata ulubionych bohaterów magazyny dla dzieci oferują wszelkiego rodzaju zabawy, kolorowanki, quizy i gry umysłowe: krzyżówki, wykreślanki, rebusy czy łamigłówki. Magazyny i książeczki są kierowane także do świadomych rodziców, którym zależy na dostarczaniu dzieciom wartościowych produktów, stymulujących rozwój i kształtujących różnorodne kompetencje, a jednocześnie umożliwiających wesołą zabawę z ulubionymi bajkowymi bohaterami. Wraz z Nadią i Maksem przedstawiamy nowe numery popularnych magazynów Media Service Zawada.

Magazyn MiniMini+ 5/2022 (listopad)

MiniMini+ to polski kanał przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym. Powstał specjalnie z myślą o najmłodszych widzach i o ich potrzebach. Bawi i uczy. Inspiruje i rozwija. Bajki MiniMini+ wpływają na rozwój intelektualny, emocjonalny i społeczny maluchów, pokazując pozytywne wzorce zachowań, poszerzając słownictwo oraz tłumacząc otaczający świat. Rodzice mogą mieć pewność, że dzieci oglądają treści odpowiednie dla nich. Na antenie MiniMini+ mali widzowie znajdą bajkowe postaci i seriale popularne wśród dzieci na całym świecie, takie jak: Przyjazna Rybka MiniMini, Bobaski i Miś, Strażak Sam, Bob Budowniczy, Świnka Peppa, Tomek i przyjaciele, Bing, Luluś i Kropka, Barbie, Wissper, My Little Pony czy Ciekawski George i wiele innych.

Magazyn Media Service Zawada z postacią rybki MiniMini jest skierowany do najmłodszych w wieku 2-6 lat. W obecnym numerze mali czytelnicy znajdą bajeczę do czytania przez rodziców (Podwodna premiera) z pytaniami do czytanki, wyszukiwanie różnic w Łapowie oraz zabawy w porządkowanie zdjęć i labirynt z Barbie, a także ciekawostki i zadania związane z konikami morskimi objaśniane i tłumaczone przez rybkę MiniMini. Na dzieci czeka także rysowanie według wzoru i podpowiedzi, labirynty i łączenie zwierząt w odpowiednie pary, szukanie ukrytych chmurek, dopasowywanie elementów do obrazka (To już jesień), a także zabawy matematyczne z Summer & Tod. Magazyn proponuje dzieciom aktywności wspierające ich rozwój, kreatywność i rozbudzające ciekawość.

Do każdego numeru magazynu dołączona jest także wartościowa zabawka. W tym numerze dzieci znajdą 3 prezenty – wyjątkowe niespodzianki: uroczą baletnicę zamkniętą w muszli lub milusiego zwierzaka (figurka-długopis Giulioconiglio), arkusz ślicznych supernaklejek oraz opaskę na rękę albo zwierzaka z pudełkiem na głowę (Timidoli in the box).

Na naszych maluchach, jak zawsze największe wrażenie zrobiły cudne figurki zwierzaków, które można przedstawiać w kolorowych pudełkach na głowie. Figurki nie są duże, ale są tak słodkie i pięknie wykonane, że podobają się każdemu, nawet nam dorosłym. A baletnice w muszlach to ulubiona zabawka dziewczynek, zwłaszcza, że muszle można wykorzystać także do chowania innych skarbów. Zabawki jak zawsze naszym maluchom dostarczają mnóstwo zabawy, zwłaszcza jeśli muszą odkrywać, jakie niespodzianki tym razem na nie czekają.

L.O.L. Surprise! 6/2022 (październik-listopad)

L.O.L. Surprise! to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zabawek dla dziewczynek w postaci kolekcjonerskich laleczek ukrytych w kulach. Laleczki skradły serca nie tylko dziewczynek, ale i ich rodziców. Ich największą atrakcją jest to, że nie do końca wiadomo, co znajduje się w każdej kuli, co jeszcze bardziej rozbudza dziecięcą ciekawość i gwarantuje dobrą zabawę.

L.O.L. Surprise! to już jednak nie tylko zabawka, ale także jeden z ważniejszych elementów popkultury, a co istotne, ten trend wyznaczają najmłodsi i bardzo dobrze im to wychodzi. Kultowe postacie pojawiają się na akcesoriach szkolnych, ubraniach, pościeli czy innych zabawkach. Dzisiaj L.O.L. Surprise! to już pewien element modnego stylu, który dobrze się nosi, i z którym warto się pokazać. Dla fanek laleczek Media Service Zawada wydaje kolorowy magazyn oraz różnorodne, ciekawe i dziewczęco zakręcone książeczki aktywizujące.

W najnowszym numerze L.O.L. Surprise! dzieci będą mogły poznać Chica Chica, która jest bohaterką numeru i wyróżnia się tropikalnymi kolorami. Na dzieci czeka wyszukiwanie identycznych kawałków arbuza, liczenie truskawek i jagód, Quiz pt.: Czy umiesz dochować sekretu, pięć sposobów aby lśnić jak gwiazda (podpowiada Glow Grrrl), poradnik dla idealnej przyjaciółki, totalnie zakręcone łamigłówki (Tanecznym krokiem, Łapie głód, Hej dziewczyno! i Czyje to?). Inne zadania to również: odnajdywanie zaznaczonych szczegółów, odnajdywanie różniącej się lalki (Ta jedyna), rysowanie dyskoteki na wrotkach, gra planszowa (Odgrywanka), labirynt Boogie, ćwiczenia ze Splitz oraz kolorowanki, plakaty i nowy, ciekawy konkurs z nagrodami.

Do nowego magazynu dołączone są 2 prezenty: całuśna pomadka oraz szałowa niespodzianka – u nas pierścionek, dający możliwości noszenia ciekawej i oryginalnej ozdoby. Pomadka jest bezbarwna, przepięknie pachnie i sprawi przyjemność każdej małej damie. Jednocześnie jest idealnym kosmetykiem ochronnym na usta w okresie jesienno-zimowych chłodów.

Cry Babies Magic Tears 3/2022 (listopad-grudzień)

Cry Babies to hiszpański serial animowany. Bobasy są małe, ale za to mają ogromne serca. Odkrywają magiczny świat, w którym łzy miłości i szczęścia dają im niezwykłe moce. To także kreatywne, inspirujące i popularne wśród dzieci zabawki, prawdziwy hit wśród lalek – bobasów w całej Europie. Ich uroczej buzi nie można się oprzeć. Figurki z serii Cry Babies Magic Tears sprawiają najmłodszym wiele frajdy, zapraszając do wspólnej zabawy.

Od 24 maja 2022 roku dostępny jest też magazyn Cry Babies Media Service Zawada. Magazyn skierowany jest do dziewczynek w wieku 3-7 lat.

W jesiennym, trzecim numerze nowego magazynu, dzieci będą mogły pomóc bobasom dotrzeć do wyjątkowej krainy o nazwie Storyland, odnaleźć pary identycznych zdjęć, liczyć ślady i dobierać cienie do obrazków. Bobaski zapraszają dzieci do wspólnego czytania opowieści obrazkowej, pt.: Jak w bajce oraz do rozwiązania quizu z albumem wspomnień.

Dzieci mogą rysować po śladzie, ćwiczyć spostrzegawczość, kolorować oraz znajdować różnice między obrazkami (Bajkowa przygoda). Na dzieci czeka też plakat-kolorowanka, a także zabawa w kształty (A co tu się dzieje), kolorowanki, zabawy z literkami, gra cieni, dopasowywanie fragmentów do obrazka oraz fantastyczny, nowy konkurs z nagrodami.

Do magazynu dołączone są piękne figurki Cry Babies. Do wyboru są 4 postaci: Dotty, Fancy, Koali lub Lala. Figurki nie są duże, ale prześlicznie wykonane i są uroczą zabawką oraz ozdobą do dziecięcego pokoju. Magazyn jest idealnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu i przyjemną edukacyjną zabawę. Już nie możemy się doczekać kolejnych numerów.

Peppa Pig. Magazyn. Wydanie specjalne

Świnka Peppa to niezwykle popularna seria zabawnych i mądrych animowanych bajek dla dzieci, która podbiła serca zarówno maluchów, jak i ich rodziców, ucząc ich i bawiąc każdego dnia. Peppa jest bardzo rozbrykana i uwielbia zabawy. Lubi także czekoladowe ciasteczka, przyjęcia urodzinowe oraz wycieczki rowerowe i pikniki. Serial można oglądać na kanale MiniMini+.

Magazyny Media Service Zawada o przygodach sympatycznej świnki Peppy i jej rodzinki skierowane są do dzieci w wieku 3 do 6 lat, które rozpoczynają naukę czytania, pisania i liczenia. Zadania, które najmłodsi i rodzice znajdą w magazynie, dają możliwość rozwijania umiejętności maluchów w połączeniu z zabawą. Historyjki obrazkowe, krótkie opowiadania, zadania do wykonania oraz konkursy z wyjątkowymi nagrodami to tylko część atrakcji czekających na małych czytelników. Do każdego numeru dołączony jest, bowiem także wyjątkowy prezent związany ze świnką Peppą. Przygody różowej świnki uwielbiają zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Dzieci będą mogły odnaleźć różnice, pokolorować Peppę korzystając z barwnych podpowiedzi oraz odnaleźć na obrazku wskazane fragmenty, złamać kod literkowy, a także bawić się w odpowiedzi na zagadki i odkrywanie tajemnic. Do magazynu dołączona jest niezwykła interaktywna zabawka – nakręcana świnka Peppa wraz z 3 kaczuszkami.

Książka z puzzlami

Na rynku pojawiają się coraz to nowe interpretacje tradycyjnych tekturowych puzzli. Media Service Zawada proponuje prześliczne zestawy dla maluchów, gdzie możemy wspólnie z dzieckiem układać puzzle w kolorowych książeczkach. Idealny pomysł na pierwsze puzzle i dobra zabawa gwarantowana. Książka w twardej lśniącej oprawie z zaokrąglonymi rogami i 5 puzzli z bohaterami Świnki Peppy lub dinozaurami. Zastanawiając się nad zakupem nowej zabawki dla dziecka doskonałym wyborem mogą być właśnie atrakcyjne puzzle dla dzieci od Media Service Zawada. Tego typu zabawki już poprzez samą formę uczą cierpliwości i koncentracji, poprawiają zdolności manualne, motorykę i wyobraźnię przestrzenną.

Układanie puzzli to świetny trening umysłu, dzieci, które uczą się układać puzzle od najmłodszych lat doskonalą swoją spostrzegawczość i pamięć, a poza tym uczą się opanowania i dyscypliny. Puzzle uczą dziecko kreatywności i spostrzegawczości oraz umiejętności analizy i syntezy wzrokowej. Próbując dopasować do siebie poszczególne elementy układanki, dzieci nieświadomie tworzą fundament do późniejszej, efektywnej nauki czytania, rozwijania zdolności matematycznych i umiejętności logicznego myślenia. Jak twierdzą psychologowie, układanie puzzli to dla mózgu dziecka doskonała gimnastyka, dzięki której można uniknąć dysleksji.

Pierwsze próby układania puzzli można podjąć już z półtorarocznym dzieckiem. Pozwólmy dziecku obejrzeć kartoniki i dopasowywać według uznania. Małe, 3-letnie dziecko nie ma jeszcze wystarczająco rozwiniętej wyobraźni przestrzennej, aby móc układać duże, skomplikowane układanki złożone z wielu elementów. Dlatego też dla takich maluchów warto szukać produktów skierowanych specjalnie do nich, których stopień trudności nie będzie zbyt wysoki. Dla tak małych dzieci bardzo dobrym rozwiązaniem będą wszystkie puzzle duże, złożone z kilku/kilkunastu elementów. Zestawy od Media Service Zawada będą idealne.

Pomóż swojemu dziecku rozwijać się poprzez zabawę

– postaw na produkty Media Service Zawada

 

Polecamy również:

Wrześniowe nowości od Media Service Zawada

Jesienne nowości od Media Service Zawada

Edukacja z książeczkami Media Service Zawada

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile zarabia sie w Szwecji
Teraz zapowiada się tam recesja tak że już to nie będzie taki korzystny kierunek...
wybielanie zębów
U mnie problem jest z tym, że lubię kawę i mocną herbatę...
Pralka - jaką kupić?
Ja lubię takie ładowane od góry.
Czy ktoś jeszcze wierzy że można si…
Ja już nie wierzę, owszem jest chwilowe zauroczenie a potem wraca proza życia...