URODA I ZDROWIE

Liane Moriarty: Dziewięcioro nieznajomych – recenzja

2 października 2019, dodał: pinkmause

Liane Moriarty:

Dziewięcioro nieznajomych – recenzja

 

Dziewięć osób, dziewięć różnych tajemnic, jedno odludne miejsce, które będzie musiało poradzić sobie z ich sekretami…

Do Tranquillum House na kurację przybywa dziewięć różnych osób. Jedni wybierają opcje terapii dla par, inni znaczną utratę wagi, jeszcze inni medytację i dietę eliminującą używki. Każdy ma swój cel, który chce osiągnąć po zakończonym turnusie. Bohaterowie zmagają się z różnymi problemami, a my każdego poznajemy z osobna, z innej perspektywy. Nic nie jest takie jakie się wydaje i nikt nie jest tym za kogo pragnie uchodzić. Ekscentryczna i charyzmatyczna właścicielka SPA ma jednak wizję trwałej metamorfozy swoich kuracjuszy.

Liane Moriarty jest mistrzynią portretów psychologicznych przedstawionych na tle historii o kłamstwach, tajemnicach, ukrytych pretensjach i niewykrzyczanych urazach oraz szukaniu pomocy. Autorka przy okazji porusza wiele współczesnych społecznych problemów, a jednocześnie ukazuje trudny proces pozbywania się masek, jakie zakładamy w swoim życiu, a tym samym skłania czytelnika do refleksji w temacie prawdziwego sensu życia.

Bardzo udana powieść psychologiczna, z dominującymi wątkami obyczajowymi. Nie ma tu może wartkiej akcji i zaskakujących zwrotów akcji, ale jest doskonała analiza psychiki człowieka i ciekawie opowiedziana historia, która skłania do przemyśleń. To książka o każdym z nas, o tym jak różne życiowe problemy wpływają na naszą psychikę. O tym jak radzić sobie z przeciwnościami. O wzlotach i upadkach, a przede wszystkim o nadziei na lepsze jutro, bo na zmiany nigdy nie jest za późno. Zawsze możemy zrobić coś, co sprawi, że nasze życie stanie się lepsze.
Warto przeczytać.

Wydawnictwo Znak Literanova

 

Od Wydawcy:

Jedno miejsce, dziewięcioro nieznajomych i dziesięć dni, które zmienią wszystko

To miał być zwyczajny pobyt w SPA. Dziewięcioro nieznajomych przyjeżdża do tajemniczego ośrodka, by „całkowicie przemienić umysł i ciało”. Przemycają wino, papierosy i książki – ale są gorsze rzeczy, które mają do ukrycia.

Odludne miejsce będzie musiało przechować dziewięć sekretów, które absolutnie nie mogą wyjść na światło dzienne. Ale charyzmatyczna szefowa ośrodka zna sposoby na wyciąganie tego, co wstydliwe i skrzętnie ukrywane. Zwłaszcza że sztukę sekretów sama opanowała do perfekcji.

Wszyscy kłamią – to jedyna prawda.

Lecz co się dzieje, kiedy nie można już dłużej ukrywać tego, kim się jest?
Co zrobisz, kiedy twoje życie będzie zależało od nieznajomego?
Czy powiesz mu o sobie wszystko?
Najnowsza książka bestsellerowej autorki Wielkich kłamstewek, serialowego hitu HBO, to opowieść o tym, co nam dają nasze kłamstwa i kim bylibyśmy, gdyby nie one.
Sprzedane prawa do ekranizacji.

Premiera: 16 września 2019 r.

loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kremy do twarzy
A ja lubię Tołpę i Nivea, obie marki mają same zalety:)
Lokówki
Można też zapleść wilgotne włosy na noc i rano loki gotowe bez lokówki:)
Wypożyczenie większej ilości krzese…
Ostatnio na 50. rocznicę ślubu moich dziadków wypożyczaliśmy krzesła i stoły ze szkoły,...
prezenty
Warto kupić coś, co sprawi przyjemność, np. dobre perfumy czy krem z wyższej półki,...