Lepiej wybielić zęby w domu czy w gabinecie stomatologicznym? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Lepiej wybielić zęby w domu czy w gabinecie stomatologicznym?

10 marca 2023, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Marzący o śnieżnobiałym uśmiechu mogą skorzystać z szerokiej gamy metod wybielania zębów. Czy lepiej wybrać wybielanie domowe czy gabinetowe?

Śnieżnobiałe zęby najczęściej są efektem ich profesjonalnego wybielania. Tylko u nielicznych osób kolor ten jest naturalny. Aktualnie wybielanie zębów wybiera coraz więcej kobiet i mężczyzn, którzy pragną zadbać o estetykę swojego uśmiechu.

Żółtawy odcień zębów to najczęściej przebarwienia, a także osad i kamień, które odkładają się na szkliwie. Dzięki odpowiednim metodom można je usunąć i sprawić, że zęby będą prezentowały się spektakularnie.

Wybielanie zębów można przeprowadzić samodzielnie, korzystając z domowych metod, jak również można skorzystać z metoda oferowanych przez gabinet stomatologiczny. Co sprawdzi się lepiej?

Wybielanie zębów w domu

Domowe metody wybielania zębów cieszą się bardzo dużym powodzeniem – są łatwo dostępne i niedrogie, a także pozwalają na uzyskanie dobrych efektów.

Do domowego wybielania zębów można wybrać:

  • pasty wybielające
  • paski do wybielania zębów
  • żele do wybielania – także z nakładkami w zestawie

 

Najmniej kosztują pasty wybielające, które mają na celu dokładne oczyszczenie zębów oraz zmniejszenie przebarwień, na przykład z kawy, herbaty czy z wina. Pasty mogą zmienić odcień zębów, ale zmiana najczęściej nie jest radykalna. Dodatkowo, stomatolodzy zalecają, aby nie korzystać z nich regularnie, ponieważ mogą wywołać nadwrażliwość zębów.

Lepsze efekty wybielania można uzyskać przez paski i żele wybielające. To produkty zawierające silniej skoncentrowane substancje, które potrafią widocznie zmienić wygląd zębów. Wybielanie zębów tymi metodami trwa od 7 do 14 dni.

Domowe metody pozwalają zatem na uzyskanie świetnego efektu wybielania, ale warto zaznaczyć, że często nie jest on tak dobry jak w przypadku wybielania gabinetowego. Co dokładnie może w tym zakresie zaoferować dobry dentysta?

Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Estetyką uśmiechu zajmuje się stomatologia estetyczna. Z takich właśnie usług można skorzystać w praktycznie każdym prywatnym gabinecie stomatologicznym. Niestety wybielanie zębów nie jest dostępne w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego na NFZ.

Gabinety oferują kilka metod, aby wybielić zęby. Mogą być one dopasowane indywidualnie w zależności od stanu zębów pacjenta oraz od efektu, jaki pragnie on osiągnąć.

Gabinetowe wybielanie zębów to:

  • wybielanie nakładkowe
  • wybielanie z użyciem lampy
  • wybielanie zębów martwych

Dodatkowo, w gabinecie można skorzystać z zabiegu higienizacji, czyli ze skalingu i piaskowania zębów. Procedura ta ma na celu usunięcie z zębów osadu i kamienia, dlatego też nadaje im ładniejszy wygląd, a także przygotowuje do wykonania zabiegów wybielających.

Gabinetowe wybielanie nakładkowe to metoda podobna do domowej, ale w tym przypadku stosuje się substancje o wyższym stężeniu. W rezultacie takie wybielanie zębów jest jeszcze skuteczniejsze. W tym przypadku stomatolog przygotowuje wyciski i na ich podstawie wykonuje się nakładki. Pacjent w domu zakłada nakładki wypełnione żelem i nosi je przez wskazany czas – najczęściej do 2 tygodni.

Metoda z użyciem lampy to szybsze wybielanie zębów Kraków to jedno z miast, gdzie można z niej skorzystać. W tym przypadku świetny efekt wybielania można uzyskać już podczas jednego zabiegu. Polega on na nałożeniu na zęby preparatu i naświetlaniu ich specjalną lampą.

Trzecia metoda, czyli wybielanie zębów martwych jest rekomendowana dla osób, u których zostało wykonane leczenie kanałowe i ząb zmienił kolor na szarawy. W tym przypadku dentysta otwiera ząb i umieszcza wewnątrz niego substancję wybielającą, która nadaje mu biały kolor.

Wybierz profesjonalne wybielanie w gabinecie!

Postaw na skuteczne i bezpieczne gabinetowe wybielanie zębów Kraków to jedno z tych miast, gdzie do dyspozycji są najlepsze kliniki i gabinety specjalizujące się w stomatologii estetycznej.

Klinika dentystyczna Stomatologia Świątkowska – wybielanie zębów Kraków  to profesjonalne usługi w ramach estetyki stomatologicznej. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie kliniki.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Lepiej wybielić zęby w domu czy w gabinecie stomatologicznym?

  1. avatar Arleta pisze:

    Zdecydowanie w gabinecie. Wypróbowałam wiele sposobów wybielania zębów jednak większość z nich nie przynosiła praktycznie żadnego rezultatu…. Ba, niektóre pasty powodowały u mnie nadwrażliwość zębów co nie było niczym przyjemnym. Wybielanie w gabinecie dało o wiele lepszy efekt!

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Wolontariat zagraniczny
Ale wyjazd to też ma walor podróżniczy - można poznać inne kultury, zwiedzać świat....
Tolerancja wśród osób starszych
Czy znacie kogoś 50+, kto jest otwarty na inność np. osoby...
Najlepsze miejsca na majówkę
Gdzie jechać żeby było fajnie i bez grillujacych tłumów?
Czy wstydzicie się nagości?
Czy to dla Was problem np. na plaży czy basenie ?