Konsultacje online – kto powinien z nich korzystać? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne

Konsultacje online – kto powinien z nich korzystać?

27 grudnia 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeszcze kilka lat temu godzinami musieliśmy stać w kolejkach do lekarza, nawet po błahe sprawy jak wypisanie recepty, czy wizyta kontrolna. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie nie musimy wychylać nosa za drzwi, aby wybrać się do danego lekarza. Umożliwia to oczywiście konsultacja online, na której umówimy temat skuteczności zaleconych metod leczenia, dostaniemy skierowanie na dalsze badania, czy nowoczesny dokument, jakim jest e-recepta. Kiedy warto wybrać konsultacje online? Dlaczego jest ona nieoceniona w diagnostyce pacjentów?

konsultacje online

Czym jest telemedycyna?

Jeżeli chcemy uzyskać poradę lekarską, nie musimy już dłużej stać w długich kolejkach po zapis ani w ogóle fatygować się do przychodni. Z pomocą przychodzi telemedycyna. Rozwiązuje większość problemów, na które od lat skarżyli się pacjenci. Chodzi m.in. o długie wyczekiwanie na wizytę, wszechobecne kolejki ludzi chorych, którzy potencjalnie są nosicielami zaraźliwych chorób, ciężkie dojazdy, konieczność zwolnienia się z pracy na czas wizyty itd.

Konsultacje online z lekarzem to nowoczesny sposób na zadbanie o zdrowie. Lekarz szybko może zapoznać się z historią medyczną pacjenta, zlecić dodatkowe badania, czy przepisać receptę na leki lub zdiagnozować problem zdrowotny.

Konsultacje online – kiedy warto z nich skorzystać?

Mało ruchu uraz kiepska żywność to przyczyna większości problemów zdrowotnych. Czasami jednak pojawiają się dolegliwości, których nie możemy bagatelizować. Najważniejsze to przedstawienie lekarzowi problemu i ewentualne zwolnienie lekarskie na czas dojścia do siebie (takie również otrzymamy online). Kto może, a wręcz powinien skorzystać konsultacji online?

Telekonsultacja a rodzice małych dzieci

Pierwszą grupą pacjentów, którzy skorzystają na rozpoczęciu leczenia online, są świeżo upieczeni rodzice. Często martwią się najmniejszymi objawami u swoich pociech, więc to zrozumiałe, że potrzebują regularnych wizyt lekarskich. Nie każda oznaka jest jednak powodem do odwiedzin lekarza stacjonarnie. E-konsultacja w większości przypadków jest wystarczająca, tak samo, jak e-recepta.

Lekarz online, a kobiety ciężarne

Szczególną troską powinny być obarczone kobiety w ciąży. Dosyć słabym pomysłem jest niepotrzebne narażanie swojego organizmu na potencjalne wirusy, które mogą występować w przychodniach. E-wizyta eliminuje ten problem i może rozwiązać kłopoty zdrowotne lub dostarczyć wiedzy bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim.

Konsultacje online dla osób, które mają daleko do lekarza

Niezależnie czy chodzi o analizy wyników przeprowadzonych badań, problem zdrowotny, czy szereg pytań konsultacja lekarska online to doskonały sposób na porozumienie się z doktorem. Może on wystawić wstępną diagnozę, zapoznać się z naszymi wynikami badań, a następnie je omówić.

Do konsultacji online wystarczy nam jedynie telefon lub komputer z dostępem do Internetu. Jest to zbawienie dla osób, które mieszkają z dala od przychodni, a nawet za granicą.

E-wizyta dla osób starszych i z ograniczeniami ruchowymi

Wizyty lekarskie online to także doskonała alternatywa dla osób starszych, którym niekoniecznie na rękę jest pokonywanie długich kilometrów i stanie w kolejkach u lekarza, a także dla osób z różnymi ograniczeniami ruchowymi.

Kontakt z lekarzem online – dlaczego warto?

Wizyty online z wybranym specjalistą to niezwykle wygodne rozwiązanie. Nie trzeba przemieszczać się z miejsca zamieszkania do medycznej placówki. Podczas takiej wizyty zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, taki jak zwykle. Dodatkowym atutem w takiej sytuacji jest możliwość rozmawiania przez kamerkę na żywo.

Wizytę online można umówić już w kilka minut. Nie potrzebujemy wychodzić z domu. Całą wizytę możemy odbyć nawet w pracy, np. podczas 20-minutowej przerwy. Przy każdej kolejnej wizycie możemy umawiać się z tym samym lekarzem, dzięki czemu będzie dokładnie znał naszą sytuację oraz stan zdrowia i nie będzie musiał poznawać naszej historii medycznej od nowa.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Spowiedź dzieci przed komunią
Jakie te dzieci mają grzechy...? Śmiech na sali z tą spowiedzia....
Coraz mniej jest wysokich facetów
Mnie bardziej martwi ich sylwetka, te zaokrąglone biodra, pełne uda to objaw estrogenow....
Niepokój dziecka po szczepieniu.
To decyzja rodziców czy szczepic dzieci wiec niektórzy może nie chcą tego przeżywać ....
Galeria Przymorze
Napis Promocja to niekoniecznie oznacza obniżkę, są sklepy gdzie obniżka o kilka...