Koniec z bad hair day – poznaj sposoby na stylizację włosów, która zawsze się udaje

21 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wstajesz z łóżka i każdy Twój włos sterczy w inną stronę? Trudno ujarzmić Ci Twoją fryzurę? Jeśli Twoje włosy bardzo często żyją własnym życiem i elektryzują się lub są płaskie, to można coś na to poradzić. Wystarczy sięgnąć po odpowiednie produkty kosmetyczne, które pomagają walczyć z bad hair day.

stylizacja włosów

Wybierz puder do stylizacji włosów i szybko odśwież swoją fryzurę

Jeśli Twoje włosy są płaskie i pozbawione objętości, a dodatkowo dość szybko się przetłuszczają, to w Twojej męskiej kosmetyczce powinien znaleźć się puder do stylizacji włosów. Taki produkt sprawi, że włosy nabiorą potrzebnej im objętości, podniesiesz je u nasady i ułożysz w odpowiednim kierunku. Po puder do układania włosów możesz sięgać gdy nawiniesz włosy na okrągłą szczotkę. Wtedy efekt podniesienia będzie jeszcze lepszy. Wystarczy, że spryskasz je u nasady z jednej i drugiej strony. Fryzurę możesz uformować rękami, stosując do rozprowadzenia suchego szamponu opuszki palców. Pamiętaj, że Twoje ręce powinny być czyste, zatem zadbaj o to, by nie wetrzeć od razu w skórę głowy zanieczyszczeń. Świetnie nada się do wykończenia fryzury typu messy hair albo french crop. Po puder do stylizacji włosów powinni sięgać mężczyźni, którzy mają cienkie i płaskie włosy.

Umyj włosy i wysusz suszarką z dyfuzorem

Szybki sposób na bad hair day to także po prostu umycie włosów szamponem i wysuszenie ich suszarką z dyfuzorem. Oczywiście ważne jest, by nadać im określony kształt dlatego na wilgotne włosy można nałożyć tonik do włosów, który ma właściwości odżywcze, a jednocześnie ułatwia układanie. Często kryje się on pod nazwą prestyler do włosów. Jednak po nim nie trzeba już nakładać innych produktów stylizacyjnych i można skupić się na wysuszeniu włosów końcówką z dyfuzorem. W przypadku tzw. roztrzepanych fryzur takie rozwiązanie świetnie się sprawdzi. Łatwiej też będzie wykonać te uniesione u nasady, jak choćby pompadour, choć w tym przypadku potrzebna będzie jeszcze okrągła szczotka. Całość pracy włącznie z myciem może zająć ok. 10 minut. Warto wybierać profesjonalne suszarki o dużej mocy i suszyć nie najcieplejszym strumieniem.

Sięgnij po pomadę do włosów i szybko wygładź je tym kosmetykiem

Jeżeli już Twoje włosy są odświeżone szamponem klasycznym czy też suchym, to możesz postawić na ich eleganckie ułożenie. Aby włosy nie żyły własnym życiem, można sięgnąć po produkt do stylizacji o mocnym chwycie, a więc pomadę do włosów lub pastę do włosów. Ta druga to produkt na bazie wody i łatwiej się go stosuje. Polecany jest dla początkujących, dla których pomada do włosów z woskiem jest kosmetykiem trudnym w użytkowaniu. Wystarczy odrobinę nałożyć na dłonie, a następnie rozprowadzać na całej długości włosów, gdy chce się uzyskać elegancki zaczes. Oczywiście takie produkty kosmetyczne, zwłaszcza te o matowym wykończeniu sprawdzą się także do utrwalenia fryzury messy hair czy pompadour, a więc tych, w przypadku których faktura i objętość mają duże znaczenie.

Wybierz fryzurę przy której bad hair day nie występuje, czyli militarne cięcie

Już wiesz jakie produkty kosmetyczne powinieneś posiadać w swojej męskiej kosmetyczce, by walczyć z bad hair day. Jeżeli Twoje włosy są trudne do ujarzmienia, to możesz również zastosować metodę radykalną, a mianowicie militarne cięcie. Buzz cut to męska fryzura, która może pasować każdemu mężczyźnie. Jedynie Ci o bardzo drobnych twarzach albo okrągłych powinni raczej takiego cięcia unikać. Jednak generalnie większość mężczyzn wygląda w nim dobrze, tym bardziej że włosy mogą być trymowane na różne długości, a dodatkowo na bokach czy tyle włosów fryzjer może wycinać rozmaite wzory, co dodatkowo urozmaica tego rodzaju fryzurę. Stosując nieco dłuższe włosy u nasady, ale ciągle takie, które nie mogą się puszyć ani kręcić, można jeszcze wybrać inny kolor niż na podgolonych fragmentach. Kontrast w przypadku ciemnych włosów może dobrze się sprawdzić. Można zdecydować się choćby na modny, platynowy blond.

Wizyta u fryzjera albo zakup produktów kosmetycznych sposobów na walkę z bad hair day może być wiele. Ważne, by znaleźć ten, który w Twoim przypadku będzie skuteczny.

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz