Alexander John Motyl: Ostatnia stacja Pituna

21 września 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zbliża się… Ostatnia stacja Pituna!

Koniec września to będzie sensacja. Wydawnictwo Insignis zaprasza spragnionych wrażeń Czytelników na niezwykłą podróż u boku dwójki charyzmatycznych dziennikarzy, którzy całkiem niespodziewanie stają się kronikarzami początków końca współczesnej Rosji.

Przy granicy z Estonią Rosja koncentruje wojska, grożąc interwencją w obronie rzekomo uciskanej w tym kraju mniejszości rosyjskiej. Dywizje pancerne mają błyskawicznie zająć Tallinn, a potem pognać dalej na Łotwę i Litwę, okrążając Białoruś i Ukrainę i stawiając przed faktami dokonanymi zaskoczone NATO.

Coś jednak idzie nie tak. Miał być blitzkrieg, a tymczasem marginalizowane w Rosji narody jeden po drugim występują przeciw swoim ciemiężcom… Sprawy mają się kiepsko, kolejne ciosy spadają na zaskoczoną i kompletnie nieprzygotowaną na nie Rosję. Gdy odwet nabiera rozmachu i kraj spływa krwią, organizator całej awantury, wielki przywódca Władimir Pitun, znika bez śladu.

Ostatnia stacja Putina Alexandra J. Motyla zaczyna się jak najlepsze politicalfiction, ale bądźmy czujni! Wiarygodnie nakreślone tło jest pretekstem do opowiedzenia sensacyjnej opowieści szpiegowskiej w starym, dobrym stylu. Oto bowiem Steven Smith i Pippa Tumblethwaite, wzięci i znani dziennikarze, spotykają w nicejskim kasynie człowieka, którego poszukuje cały świat…

Steven podpowiada Pitunowi, by wrócił do Rosji ratować płonące imperium niczym Lenin… pociągiem. Ten podejrzanie chętnie podejmuje pomysł i zaprasza dziennikarzy, by dokumentowali jego podróż. Ludzie Pituna wynajmują luksusowy Orient Express, podejrzane towarzystwo wsiada do niego na nicejskim dworcu i ruszają historyczną trasą Lenina do Petersburga.

Zamów książkę w przedsprzedaży w najlepszej cenie już teraz!
https://bit.ly/ostatnia-stacja-pituna

Alexander John Motyl, profesor historii i politologii, jeden z najwybitniejszych amerykańskich specjalistów od ZSRR, Rosji i Ukrainy, napisał powieść, którą Wydawnictwo Insignis ma przyjemność zaprezentować polskim Czytelnikom już 28 września. Ostatnia stacja Pituna to przewrotna szpiegowska historia, pełna intryg i doskonałego humoru, a jejbarwni bohaterowie oczarują każdego i poprowadzą przez karty powieści – aż do niespodziewanego finału.

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz