Wszywka alkoholowa Lublin skutecznie walczy z chorobą alkoholową | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Wszywka alkoholowa Lublin skutecznie walczy z chorobą alkoholową

21 września 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Choroba alkoholowa podobnie, jak każdy inny nałóg dość często zaczyna się niewinnie. Kieliszek wina pity do kolacji, czy piwo po stresującym dniu. Alkohol towarzyszy nam także podczas różnego rodzaju imprez: wesela, urodziny, firmowe imprezy, i wiele innych okazji.

wszywka alkoholowa Lublin

W późniejszym czasie zaciera się granica pomiędzy okolicznościowym sięganiem po trunki wyskokowe, a popadnięciem w nałóg. O nałogu mówi się, gdy dana osoba nie potrafi normalnie funkcjonować bez wypicia nawet niewielkiej ilości alkoholu. Takie osoby często czują wewnętrzny przymus wypicia nawet jego niewielkiej ilości. Większość chorych na alkoholizm jednak nie przyznaje się do tego, że mają problem i nie chcą z nim walczyć.

Czym jest alkoholizm?

Alkoholizm to choroba, która wpisana została do rejestru chorób, gdyż został uznany oficjalnie jako schorzenie przez WHO w 1970 roku. Według definicji alkoholizm to uzależnienie od alkoholu etylowego, które powoduje przymus spożywania go, mimo świadomości, że jest to szkodliwe dla zdrowia. Alkoholizm został podzielony na cztery fazy, w której każda kolejna jest bardziej zaawansowana. Najlepiej rozpocząć leczenie już w pierwszej fazie, niestety jest ona najczęściej niezauważana przez chorego lub bagatelizowana.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to niezwykle skuteczna pomoc w leczeniu choroby alkoholowej. W trakcie leczenia awersyjnego za każdym razem, gdy w ciele pacjenta z wszywką znajdzie się alkohol etylowy, aktywny składnik wszywki: Disulfiram uruchamia swoje działanie i już po kilku minutach wywołuje bardzo męczące objawy niepożądane.  Oznacza to, że napicie się w trakcie terapii wszywką, wywoła między innymi bóle głowy i brzucha, wymioty, skoki ciśnienia, kołatanie serca, nadmierne pocenie się oraz ogólny spadek nastroju. Takie objawy utrzymywać będą się aż do 10 godzin z takim samym natężeniem! Disulfiram to aktywny związek chemiczny, którego działanie zatrzymuje proces dehydrogenazy aldehydowej.

Jeżeli czujesz, że chcesz rozpocząć terapię alkoholową, wspomóż się wszywka alkoholowa Lublin.  Zabieg możesz bezpiecznie wykonać w naszym prywatnym gabinecie. Pomożemy Ci w powrocie do zdrowia oraz wyjaśnimy wszystkie kwestie związane z zabiegiem. Podczas zabiegów stosujemy oryginalny lek: Disulfiram WZF co gwarantuje skuteczność leczenia awersyjnego.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zaszycia alkoholowego?

            Chociaż zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal nie jest zabiegiem inwazyjnym, posiada on kilka istotnych przeciwwskazań do jego wykonania, a są to:

  • Nietrzeźwość uzależnionego pacjenta w dniu planowanego zabiegu (wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja przed zaszyciem),
  • Nadwrażliwość na Disulfiram lub inne aktywne składniki leku.
  • Niektóre choroby układu krążenia.
  • Zaburzenia psychiczne (w tym próby samobójcze w przeszłości).
  • Zażywanie niektórych leków (w składzie których występuje alkohol).
  • Brak odpowiedniej motywacji do takiej formy leczenia.
  • Ciąża i laktacja u kobiet.

Wszystkie inne ewentualne przeciwwskazania do zabiegu wykluczane są każdorazowo w dokładnym wywiadzie medycznym przed wykonaniem zaszycia.

Jak wygląda zabieg podskórnego wszycia tabletek z Esperalem?

      Zabieg jest bardzo krótki, trwa 20 minut i całkowicie bezbolesny ponieważ wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pacjent przed zabiegiem odbywa z lekarzem konsultację medyczną, która wyklucza wszystkie przeciwwskazania do zaszycia. Po dopuszczeniu uzależnionego do zaszycia, podpisuje on świadomą zgodę na zabieg a następnie dostaje znieczulenie miejscowe. Jak znieczulenie zacznie działać lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na skórze uzależnionego pacjenta, aby w powstałą szczelinę wsunąć tabletki z Esperalem. Rana zostaje zaszyta szwami rozpuszczalnymi, które w ciągu tygodnia powinny się samoistnie rozpuścić. Jest to dużo wygodniejsza opcja niż tradycyjne nici chirurgiczne. Po zabiegu pacjent otrzymuje stosowne zaświadczenie. Nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji, może on wrócić od razu do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Wszywka nie wpływa też na zaburzenia koncentracji dlatego po zabiegu można prowadzić samochód.

Co się stanie jeżeli alkohol połączy się z Esperalem?

Do często pojawiających się objawów niepożądanych po połączeniu wszywki alkoholowej z alkoholem zaliczyć można: silne bóle głowy i zawroty, bóle brzucha, mdłości i wymioty. Chory odczuwa także silny niepokój, a także kołatanie serca. Wszystkie te objawy niepożądane są na tyle uciążliwe, że osoba nadmiernie spożywająca alkohol następnym razem całkowicie rezygnuje z picia alkoholu.  Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie powstrzymuje od sięgania po napoje wyskokowe, w związku z czym prawidłowo spełnia swoje zadanie – czyli wywołuje wstręt do alkoholu.

Z czego wynika skuteczność wszywki alkoholowej Esperal?

Skuteczność leku jakim jest Esperal opiera się na jego działaniu awersyjnym. Terapie awersyjne wywołują wstręt do określonego zachowania, substancji itp. W przypadku wszywki mowa tutaj o awersji do picia alkoholu.  Za każdym razem w trakcie działania w ciele Disulfiramu i pojawienia się w nim etanolu, wszywka rozpoczyna wywoływanie objawów podobnych do silnego zatrucia alkoholowego (kaca).

Osoba cierpiąca na chorobę alkoholową aby uniknąć ponownego męczenia się z silnymi skutkami ubocznymi wywołanymi złamaniem abstynencji zaczyna  unikać alkoholu. W rezultacie pacjent zaczyna przyzwyczajać się do życia w całkowitej trzeźwości. Ponadto warto wiedzieć, że zabieg zaszycia alkoholowego będzie skuteczny tylko wtedy, gdy osoba z wszywką naprawdę chce zacząć całkiem nowe życie w całkowitej trzeźwości. Pacjenta nie można zmuszać do zaszycia. Musi to być jego świadoma decyzja.

Skuteczność terapii awersyjnej

Zastosowanie tylko metod farmakologicznych w leczeniu choroby alkoholowej nie przyniesie oczekiwanych efektów. Alkoholizm dosięga również umysłu, a więc by powrócić do pełnego zdrowia konieczne jest zastosowanie również metod psychoterapeutycznych, jak na przykład sesje terapeutyczne indywidualne i grupowe czy warsztaty terapeutyczne różnego rodzaju.

Wszywka alkoholowa to najbardziej skuteczna forma pomocy farmakologicznej w kompleksowym leczeniu nałogu alkoholowego. Jest to doskonałe wsparcie w utrzymaniu całkowitej abstynencji. Należy jednak wiedzieć, że leczenie Esperalem powinno być zawsze połączone z psychoterapią. Tylko wtedy leczenie choroby alkoholowej przyniesie oczekiwane rezultaty. Najlepszą opcją po zaszyciu jest zgłoszenie się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Pacjenci, którzy korzystają w takich placówkach z terapii indywidualnych albo grupowych mają po ich opuszczeniu silnie wyrobiony zmysł samokontroli. Potrafią po powrocie do domu radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i całkiem normalnie funkcjonować. Wielu z nich wspomaga się nadal farmakologiczną formą leczenia alkoholizmu. Twierdzą oni, że z wszywką alkoholową Esperal czują się pewniej i nie ciągnie ich do kieliszka.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czyżby remont?
Uwielbiam remonty,prawdziwą demolkę w domu,by móc później sobie posprzątać i delektować się pięknem wnętrza.
Dom spokojnej starości
Na starość to tylko dom spokojniej starości, przynajmniej będę miała towarzystwo, odpowiednią opiekę medyczną....
Zmarszczki i bruzdy
Zmarszczki i bruzdy to efekt starzenia się skóry. Możemy podzielić je na dwa rodzaje:...