Kiedy wybrać się na zabieg z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy!

28 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Zabiegi z kwasem hialuronowym to propozycja dla tych osób, które zobaczyły u siebie pierwsze zmarszczki, przesuszenie skóry oraz ubytek tkanek w obrębie twarzy. Wypełniacz ten doskonale kondycjonuje skórę i sprawia, że wyglądamy o kilka lat młodziej. Jeśli chcemy jak najdłużej zachować piękny i młody wygląd, warto wybrać się na profesjonalny zabieg w gabinecie!

kwasy na twarz

Zabiegi w różnych okolicach

Kwas hialuronowy w zależności od wskazań można podawać w wielu różnych okolicach twarzy – górnej, środkowej oraz dolnej części, ale doskonale sprawdzi się również na okolice szyi i dekoltu. Wypełniacz ten podawany jest w celu poprawy konturu i wypełnienia np. policzków (nada im objętość), linii żuchwy oraz brody. Świetnie sprawdzi się w celu redukcji zmarszczek na czole, między oczami (tzw. lwia zmarszczka), w okolicy oczu (tzw. kurze łapki) oraz ust (zmarszczki palacza, linie marionetki). Wypełniacz ten podaje się również w celu korygowania kształtu ust oraz niwelowania cieni pod oczami. Takie wszechstronne zastosowanie kwasu hialuronowego sprawia, że jest to jeden z najchętniej wybieranych wypełniaczy, zarówno przez pacjentów, jak i lekarzy wykonujących zabiegi.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak! Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Jest on składnikiem gałek ocznych, stawów. Razem z kolagenem i elastyną, stanowi podstawowy budulec skóry. Odgrywa również ważną rolę w procesie gojenia się ran. Oprócz medycyny estetycznej jest także szeroko wykorzystywany w okulistyce i ortopedii, to zatem bezpieczna substancja i z powodzeniem jest wykorzystywana także w zabiegach upiększających. Co więcej, podanie kwasu hialuronowego ma charakter tymczasowy. Po pewnym czasie ulega on samoistnemu wchłonięciu, więc nawet jeśli nie do końca rezultaty zabiegu nam odpowiadają, to nie ma się czym martwić, nie będą one na stałe. Z kolei, jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknymi rezultatami zabiegu, należy zabieg powtarzać co kilka lub kilkanaście miesięcy.

Jak wygląda zabieg?

Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Jest on poprzedzony konsultacją z lekarzem, podczas której omawia on z pacjentem spodziewane rezultaty. Na dwa tygodnie przed zabiegiem należy odstawić leki rozrzedzające krew. Do gabinetu należy przyjść bez makijażu, możliwe jest zastosowanie kremu znieczulającego. Kwas hialuronowy podaje się metodą iniekcji. Lekarz za pomocą nakłóć podaje wypełniacz w określone miejsce na twarzy bądź ciele, tak aby nadać odpowiedni kształt np. ustom, policzkom, czy brodzie. Efekt wypełnienia będzie widoczny od razu.

Jak postępować po zabiegu?

Przez pewien czas po zabiegu może występować opuchlizna oraz zaczerwienienie. Miejsc wkłucia nie powinno się samemu masować oraz należy zrezygnować z nakładania makijażu po zabiegu. Przez kilka dni powinno się także unikać wahań temperatury – nie korzystać z sauny, basenu oraz nie opalać się. Po dwóch tygodniach warto odbyć wizytę kontrolną, podczas której lekarz oceni stan skóry oraz efekty zabiegu.

Więcej dowiesz się na: https://www.teoxane.pl/patient-journey

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz