Powiększanie piersi implantami

28 kwietnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Niebywałą popularnością wśród zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej od lat cieszy się powiększanie piersi implantami. Jest to jeden z tych zabiegów, który nie tylko zmienia wygląd pacjentki, ale zmienia też jej życie. Dlaczego? Po operacji wiele kobiet traci dawne kompleksy na punkcie swojego wyglądu. Jeśli ty również chciałabyś powiększyć piersi implantami, sprawdź na czym polega zabieg i na co się przygotować.

Dla kogo powiększanie piersi implantami?

Przede wszystkim jest to zabieg przeznaczony dla kobiet, które mają w swoim odczuciu zbyt małe piersi, kiedy biust jest asymetryczny lub gdy występuje niedorozwój piersi. Niektóre panie nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi, gdyż naturalnie nigdy nie były obdarzone dużym biustem lub zmienił się on na przestrzeni lat (na skutek przebytych ciąż, karmienia piersią, nagłych wahań wagi lub po prostu w wyniku naturalnych procesów starzenia). Dobierając odpowiedni implant, pacjentka może po operacji cieszyć się kształtnym, symetrycznym biustem, czyli takim, o jakim zawsze marzyła.

Przygotuj się do powiększania piersi

Tak jak każda operacja, tego typu zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania. Przed przystąpieniem do operacji należy oczywiście odbyć konsultację z lekarzem. Na tym spotkaniu zostanie dobrany odpowiedni rodzaj i rozmiar implantu oraz omówisz z lekarzem spodziewane efekty. Powiększanie piersi implantami to zabieg, który wymaga całkowitego zrozumienia na linii lekarz-pacjentka. Ponieważ od odpowiedniego zinterpretowania oczekiwań kobiety, będzie zależał późniejszy efekt zabiegu. Chirurg musi dokładnie wiedzieć, na jakim efekcie zależy pacjentce, dzięki temu będzie mógł dobrać odpowiedni implant oraz doradzić najlepsze rozwiązania. Odpowiednia, szczegółowa rozmowa pozwoli także uniknąć nieporozumień, gdyż lekarz na konsultacji wyjaśni również, jakich efektów na pewno nie da się uzyskać. Dlaczego? Gdyż każda pacjentka jest inna, ostateczny rezultat operacji zawsze będzie zależał od budowy anatomicznej pacjentki, dlatego te same implanty mogą po prostu wyglądać inaczej w przypadku różnych kobiet.

Powiększanie piersi implantami – jakie wybrać?

Jedną z najważniejszych decyzji (po wybraniu odpowiedniego chirurga) będzie wybór właściwych dla ciebie implantów. Możesz wybierać z szeregu kształtów i projekcji – w zależności od tego, na jakim efekcie ci zależy. Implanty anatomiczne, w kształcie łezki będą wyglądały bardziej naturalnie, natomiast implanty okrągłe dadzą bardziej zdecydowany, wyrazisty wygląd. Na konsultacji lekarz pomoże ci dobrać optymalny kształt. Pamiętaj, że to właśnie chirurg jest ekspertem w swojej dziedzinie i to właśnie on najlepiej wie, który kształt implantu pozwoli uzyskać ci taki efekt, o jakim marzysz. Przeczytaj więcej: https://drwitwicki.pl/zabiegi/piersi/powiekszanie-piersi

Jak przebiega zabieg?

Operacja powiększania piersi implantami to zabieg, który trwa do ok. 2 godzin. Jest to procedura wykonywana w znieczuleniu ogólnym. Po podaniu znieczulenia, chirurg wykonuje cięcia w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki brodawki i wprowadza implant. Po umieszczeniu implantu w odpowiednim miejscu zszywa ranę i zakłada opatrunek. Po zabiegu pacjentka musi przez 4 tygodnie nosić specjalny biustonosz, który pozwala na odpowiednią stabilizację piersi. Podczas rekonwalescencji po powiększaniu piersi implantami, przez 4 tygodnie po zabiegu pacjentka powinna unikać aktywności fizycznej. Warto również zwrócić uwagę na odpowiednią dietę, która umożliwi prawidłowe gojenie się ran i powrót do pełnego zdrowia.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Romans z żonatym
Czasem wystarczy mała intryga i facet daje się okręcić wokół palca...
Sklep a jego reklama ?
Ale dobrej firmie też trzeba pomóc w promocji oferty....
Rewolucyjne technologie i high-tech
A ja nawet lubię jak technologia ulatwia mi życie, pamięta za mnie...
Jak dokończyć budowę domu przy rosn…
Wykończyć kuchnię, pokój i łazienkę i zamieszkać -a resztę robić wg możliwości....