Joga na oczyszczenie czakr – recenzja

6 czerwca 2022, dodał: Isia
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

We współczesnym stylu życia coraz częściej zwracamy się ku jodze, medytacji czy innym sposobom radzenia sobie ze stresem, napięciem i relaksowania ciała oraz umysłu. Warto w tym dążeniu do osiągnięcia stanu harmonii postrzegać siebie w duchu holistycznym, nawiązującym do mądrości Dalekiego Wschodu. Od tysiącleci wiadomo, że za nasze dobre samopoczucie odpowiadają czakry, które mają ogromny wpływ zarówno na nasze ciało, jak i na umysł. W prezentowanym tu poradniku Christina D’Arrigo pokazuje, jak można wzbogacić praktykę jogi o jej oddziaływanie na czakry. Dzięki codziennym ćwiczeniom możemy podnieść własny poziom optymizmu, energii życiowej i chęci do działania.

Joga czakr książka

Autorka prezentuje tu ponad 60 asan, które przyczyniają się do oczyszczenia energetycznego. Przybliża czytelnikom to zagadnienie podając praktyczne informacje na temat czakr, ich umiejscowienia w organizmie i roli każdej z nich. Głównych czakr jest siedem – warto jednak poznać też dodatkowe, mniejsze czakry, które w wielu książkach są pomijane. To przez te punkty przepływa nasza energia, czasem gromadząc się i powodując zastój, który trzeba odblokować.

Ruch to znakomity sposób na pobudzenie właściwego przepływu energii. Praktykując jogę dajemy sobie zdrową dawkę aktywności fizycznej, a umiejętne ćwiczenia zapewniają poczucie równowagi i większej kontroli nad życiem i własnymi emocjami. Joga czakr może pomóc m.in. w depresji, stanach lękowych, czy poczuciu wypalenia w życiu osobistym lub zawodowym. W tej książce znajdujemy wskazówki, jak zdiagnozować blokadę danej czakry, a także które asany pomogą w jej zlikwidowaniu. Każda za pozycji jogi jest szczegółowo opisana – znajdujemy też ostrzeżenia, które warto znać przed przystąpieniem do ćwiczeń.

Umiejętna praktyka jogi czakr to także sposób na konkretne problemy ze zdrowiem, które obniżają jakość życia. Warto już dziś włączyć do swojej codzienności także ćwiczenia oddechowe czy medytacje – wszystko po to, by z dnia na dzień czuć się coraz lepiej i mieć więcej sił witalnych. Joga czakr to naturalny i bezpieczny sposób na zdrowie fizyczne i psychiczne. Pozbycie się niedoborów energetycznych to najprostszy sposób na odzyskanie radości i pełni życia. Dowiedz się już dziś, jak pomóc sobie i bliskim. Ta książka powinna znaleźć się w każdym domu by dać alternatywę dla zawodnej i pełnej skutków ubocznych medycyny konwencjonalnej.

To najbardziej kompletny przewodnik po jodze czakr, jaki można obecnie znaleźć na rynku księgarskim. Jego szata graficzna przyciąga piękną kolorystyką poszczególnych stron, utrzymaną w delikatnej tonacji. Każdy rozdział jest wyróżniony innym kolorem, nawiązującym do tematu lub danej czakry, która jest w nim opisywana. Tekst ilustrują kolorowe rysunki ułatwiające wykonywanie poszczególnych asan – łącznie znajdujemy tu 56 podstawowych pozycji jogi czakr i 8 prostych sekwencji rozciągających i uzdrawiających 7 głównych czakr. To książka adresowana zarówno do osób początkujących, jak i zaawansowanych, więc nawet jeśli nie wiecie zbyt wiele o jodze, to możecie już dziś to zmienić. Gorąco polecam!

Agnieszka

Dziękujemy Wydawnictwu Studio Astropsychologii za egzemplarz do recenzji – książka jest dostępna TUTAJ

Redakcja

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz