URODA I ZDROWIE

Jakie są metody powiększania biustu?

10 czerwca 2019, dodał: EKSPERTKA

Powiększanie biustu, zaraz obok liposukcji i plastycznej korekcji nosa, jest jedną z najbardziej powszechnych operacji plastycznych dzisiejszych czasów. Wynika to z wielu różnych czynników. Po pierwsze ze świadomości własnego ciała i oczekiwań co do jego wyglądu, z potrzeby i chęci podniesienia samooceny, dostępności zabiegu (głównie ze względu na koszta) dla większej ilości przeciętnych ludzi.

Jakie są metody powiększania biustu?

Ciąża i karmienie zniszczyły moją kobiecość – jak przywrócić piersiom dawny wygląd?

Kolejnym, bardzo ważnym powodem powiększenia biustu jest nie tyle sama chęć powiększenia rozmiaru, ile poprawa wyglądu, który uległ znacznemu pogorszeniu np. po ciąży i okresie karmienia. Skóra biustu po tym specyficznym czasie często pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza jeśli przed ciążą i karmieniem rozmiar, kształt i ogólny wygląd był satysfakcjonujący dla kobiety. Problemem są rozstępy, utrata objętości, jędrności, a przez to kształtu-zdarza się, że jedna pierś jest większa od drugiej.

Istnieją dwie główne metody powiększania biustu – inwazyjna i nieinwazyjna. Jednak zanim przejdę do nich opiszę kilka ‚domowych’ sposobów, które pomogą zadbać o biust, a w niektórych przypadkach nawet zapobiec jego deformacjom czy utracie jędrności:

-Przede wszystkim dobry biustonosz! Zarówno w okresie ciąży oraz podczas karmienia. Warto zasięgnąć porady brafitterki, która dobierze idealny rozmiar,
-nawilżanie i ujędrnianie skóry kosmetykami,
-peeling, który złuszcza stary naskórek i motywuje skórę do pracy (poprawy wyglądu, struktury i wzmocnienia),
-ujędrniające masaże (codzienny masaż naprzemiennie ciepłą i zimną wodą),
-basen i ćwiczenia w domu (pływanie żabką i ‚babskie’ pompki wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, co pozytywnie wpływa na kształt i jędrność piersi),
-zabiegi kosmetyczne w gabinetach (wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, biostymulacja prądami, regeneracja maskami gipsowymi, mezoterapia, mikrodermabrazja).

Istnieją jednak przypadki, w których jedynym ratunkiem jest operacja plastyczna-wszczepienie implantów lub uzupełnienie własnym tłuszczem (jednoczesna liposukcja partii ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej!). Operacja i kwalifikacja poprzedzona jest, a na pewno powinna być, dokładnym wywiadem z pacjentką, indywidualnym podejściem do przypadku, nakreśleniem wszystkich możliwych powikłań i opisem przebiegu całej kuracji przed w trakcie i po operacji. Dlatego powinnyśmy wybrać lekarza, któremu zaufamy w 100%, żeby nie mieć żadnych wątpliwości i oporu przed zadawaniem ważnych dla nas pytań. Lekarz powinien dobrać nam odpowiedni kształt i rodzaj implantu.

Ogromnym plusem operacji chirurgicznej jest trwały efekt. Trzeba jednak ściśle stosować się do zaleceń lekarza, żeby osiągnąć to, co się zaplanowało i zapobiec powikłaniom. Na rynku medycznym jest teraz ogromny wybór lekarzy i klinik, w których można przeprowadzić powiększanie biustu.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Koronawirus - porady, obalanie mitó…
Zastanawiam się... Kiedy i jak się skończy? Czy świat się zmieni czy wszystko...
remont przedpokoju
Ja wreszcie zdjęłam boazerię, która tam była od 30 lat, więc wreszcie normalnie wygląda...
Rossmann
Ostatnio widzę tam fajne promocje na kolorówkę, kupiłam 2 pomadki w cenie jednej:)
Bank pocztowy - kredyt
Zaletą jest to że weźmie się go na poczcie, nie trzeba chodzić do banku.