URODA I ZDROWIE

Jakie są metody powiększania biustu?

10 czerwca 2019, dodał: EKSPERTKA

Powiększanie biustu, zaraz obok liposukcji i plastycznej korekcji nosa, jest jedną z najbardziej powszechnych operacji plastycznych dzisiejszych czasów. Wynika to z wielu różnych czynników. Po pierwsze ze świadomości własnego ciała i oczekiwań co do jego wyglądu, z potrzeby i chęci podniesienia samooceny, dostępności zabiegu (głównie ze względu na koszta) dla większej ilości przeciętnych ludzi.

Jakie są metody powiększania biustu?

Ciąża i karmienie zniszczyły moją kobiecość – jak przywrócić piersiom dawny wygląd?

Kolejnym, bardzo ważnym powodem powiększenia biustu jest nie tyle sama chęć powiększenia rozmiaru, ile poprawa wyglądu, który uległ znacznemu pogorszeniu np. po ciąży i okresie karmienia. Skóra biustu po tym specyficznym czasie często pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza jeśli przed ciążą i karmieniem rozmiar, kształt i ogólny wygląd był satysfakcjonujący dla kobiety. Problemem są rozstępy, utrata objętości, jędrności, a przez to kształtu-zdarza się, że jedna pierś jest większa od drugiej.

Istnieją dwie główne metody powiększania biustu – inwazyjna i nieinwazyjna. Jednak zanim przejdę do nich opiszę kilka ‚domowych’ sposobów, które pomogą zadbać o biust, a w niektórych przypadkach nawet zapobiec jego deformacjom czy utracie jędrności:

-Przede wszystkim dobry biustonosz! Zarówno w okresie ciąży oraz podczas karmienia. Warto zasięgnąć porady brafitterki, która dobierze idealny rozmiar,
-nawilżanie i ujędrnianie skóry kosmetykami,
-peeling, który złuszcza stary naskórek i motywuje skórę do pracy (poprawy wyglądu, struktury i wzmocnienia),
-ujędrniające masaże (codzienny masaż naprzemiennie ciepłą i zimną wodą),
-basen i ćwiczenia w domu (pływanie żabką i ‚babskie’ pompki wzmacniają mięśnie klatki piersiowej, co pozytywnie wpływa na kształt i jędrność piersi),
-zabiegi kosmetyczne w gabinetach (wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, biostymulacja prądami, regeneracja maskami gipsowymi, mezoterapia, mikrodermabrazja).

Istnieją jednak przypadki, w których jedynym ratunkiem jest operacja plastyczna-wszczepienie implantów lub uzupełnienie własnym tłuszczem (jednoczesna liposukcja partii ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej!). Operacja i kwalifikacja poprzedzona jest, a na pewno powinna być, dokładnym wywiadem z pacjentką, indywidualnym podejściem do przypadku, nakreśleniem wszystkich możliwych powikłań i opisem przebiegu całej kuracji przed w trakcie i po operacji. Dlatego powinnyśmy wybrać lekarza, któremu zaufamy w 100%, żeby nie mieć żadnych wątpliwości i oporu przed zadawaniem ważnych dla nas pytań. Lekarz powinien dobrać nam odpowiedni kształt i rodzaj implantu.

Ogromnym plusem operacji chirurgicznej jest trwały efekt. Trzeba jednak ściśle stosować się do zaleceń lekarza, żeby osiągnąć to, co się zaplanowało i zapobiec powikłaniom. Na rynku medycznym jest teraz ogromny wybór lekarzy i klinik, w których można przeprowadzić powiększanie biustu.

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Gdy pies boi się wystrzałów
Czasem pies był ofiarą postrzału, i dlatego się boi, sąsiad miał psa, który...
Złoty pierścionek.
Ja lubię białe złoto, bez kamieni, wystarczy jakiś efektowny wzór samego metalu
żłobek a korzystanie z nocniczka
Ale co innego w domu, a co innego wśród obcych osób, znam przypadki...
Lubrykanty a zajście w ciążę
Jak są problemy to każde wytłumaczenie jest dobre ale niekoniecznie trafne. Lepiej chyba...