Jakie korzyści dla zdrowia przynosi regularne pływanie? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jakie korzyści dla zdrowia przynosi regularne pływanie?

7 października 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

 

Uprawianie sportu jest niezbędne do utrzymania formy i dobrego samopoczucia. Ruch ma dobroczynny wpływ na kondycję naszego ciała i stan umysłu. Jednak wiele osób rezygnuje z ćwiczeń z powodu „braku czasu” czy też błędnego mniemania, że nie jest w odpowiednim wieku na takie aktywności. A to duży błąd! Na dbanie o zdrowie nigdy nie jest za późno.

BASENY

Nauka pływania

Zanim omówimy korzyści wynikające z podjęcia aktywności na basenie, trzeba podkreślić, że istnieje jeden podstawowy warunek uzyskania jakichkolwiek pozytywnych rezultatów: nabycie umiejętności pływania. Najlepiej zapisać się w tym celu na profesjonalny kurs, a na stronie Paar.edu.pl zrobisz to przez Internet. Bezpieczne zajęcia pod okiem wykwalifikowanego instruktora pozwolą w pełni skorzystać z dobrodziejstw pływania. Trener zaprezentuje różne style pływackie i pomoże oswoić się z wodą. Wskaże też jak najlepiej pracować ciałem, żeby wzmocnić wszystkie partie mięśni. Przy zapisach powinniśmy określić, jak bardzo zaawansowane są nasze umiejętności pływackie. Dzięki temu zostaniemy dobrani do grupy, która jest na takim samym poziomie jak my, nie trzeba się więc martwić o nadrabianie zaległości. Takie zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze i stanowią doskonałą formę spędzania wolnego czasu. Co więcej, nauka pływania dla dorosłych odbywa się o różnej porze dnia, więc z łatwością dopasujemy czas treningów do osobistego grafiku.

nauka pływania dla dorosłych

Zbawienny wpływ pływania

Pływanie jest formą sportu, która przynosi szczególnie dużo korzyści naszemu zdrowiu. Przede wszystkim ma dobry wpływ na kręgosłup. Problemy z kręgosłupem to bardzo poważna sprawa –jest przecież jedną z kluczowych części ciała, którą na dodatek bardzo łatwo zaniedbać. Brak ruchu sprawia, że mięśnie wspierające tę część układu kostnego (mięśnie kręgosłupa i mięśnie piersiowe) są słabe i niezdolne do spełniania swoich podstawowych funkcji. Prowadzi to do różnych zniekształceń i schorzeń typu skolioza czy kifoza. Bóle kręgosłupa i pleców nie są przyjemne, a w dłuższej perspektywie mogą doprowadzić do trudności z poruszaniem się. Dlatego tak ważne jest, żeby odpowiednio zatroszczyć się o nasz kręgosłup. To właśnie pływanie pomaga zadbać o te partie mięśni i ukształtować odpowiednią postawę. Sport ten dobrze wpływa też na pozostałe mięśnie, które po ćwiczeniach w wodzie zdecydowanie się wzmocnią.

Układy oddechowy i krwionośny również dużo zyskują dzięki wizytom na basenie. Pływając, zwiększamy pojemność płuc i uczymy się kontrolować oddech. Poprawia się nasza kondycja, więc łatwiej jest potem zacząć uprawiać inne sporty. W ten sposób można też polepszyć krążenie krwi, co ochroni nas przed różnymi chorobami, np. dolegliwościami serca czy nadciśnieniem.

Zwalcz stres

Trening w wodzie pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni i odciążenie stawów. Z basenu można wyjść naprawdę rozluźnionym i pełnym energii. Pozbycie się bólu i duża dawka ruchu zredukują też stres. Sam kontakt z wodą uspokaja i poprawia humor. Jest to świetna forma spędzenia czasu np. po ciężkim dniu w pracy. Pływanie działa więc dobrze na samopoczucie i stan psychiczny człowieka.

Ta forma aktywności jest też niezwykle przyjemnym sposobem na utratę wagi. Jeśli ktoś nie lubi odwiedzać siłowni, a sama myśl o wstawaniu o świcie, żeby pobiegać, napawa go strachem, to pływanie jest strzałem w dziesiątkę.

Sport dla każdego

Wiele aktywności fizycznych wymaga dobrej kondycji i dobrego zdrowia. Natomiast pływanie to sport dla każdego. Wielu ludzi jednak się waha, uważając, że nie są już w odpowiednim wieku, albo że jest za późno, żeby nauczyć się pływać. Trzeba jednak odrzucić taki sposób myślenia – ruch jest potrzebny całe życie, a ćwiczenia w wodzie nie obciążają stawów, więc ryzyko kontuzji jest niewielkie.

Wspaniała zabawa

Oprócz wielu korzyści zdrowotnych pływanie to także po prostu świetna forma rozrywki. Gdy już zdobędziemy podstawowe umiejętności, możemy pójść popływać dla czystej przyjemności i relaksu. Krótka wizyta na basenie po pracy, rekreacyjny wyjazd weekendowy nad jezioro, wycieczka nad morzem – zyskamy wiele nowych sposobów odpoczynku i zabawy. Czym prędzej rozpocznij więc swoją przygodę z basenem!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Zaskakujące powody unieważniania ma…
Jakiś celebryta ponoć podał powód, że jest gejem:) Ciekawe czy sąd kościelny uwierzył,...
Czy AI wykrada dane?
Umie podszyć się nawet pod realną osobę, więc niedługo wszyscy będziemy mieć klony...
Najzdrowsze mięso
Moim zdaniem mięso każdego rodzaju zakwasza organizm, a więc nie jest zdrowe...
Małżeństwa z najdłuższym stażem…
Rekordziści mają ponad 70-letni staż, to dłużej niż żyje wiele osób.... To już...