Jaki materiał sprawdzi się najlepiej w kuchni? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej w kuchni?

28 sierpnia 2020, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Prawda jest taka, że każdy rodzaj naczyń kuchennych ma wady i zalety. Niektóre metody gotowania działają lepiej w przypadku niektórych materiałów. Na przykład idealna patelnia do smażenia będzie bardzo wrażliwy na zmiany temperatury, a ta do duszonych potraw będzie utrzymywała i regulowała ciepło pomimo różnic cieplnych. Ten artykuł pomoże dowiedzieć się więcej o materiałach używanych w większości naczyń kuchennych oraz o tym, jak mogą się przydać na konkretne okoliczności.

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna jest wytwarzana poprzez dodanie chromu i niklu do stali, dzięki czemu jest wysoce antykorozyjna. Najbardziej preferowany rodzaj będzie oznaczony jako „18/10” (stosunek dodanego chromu do niklu), chociaż inne rodzaje stali nierdzewnej są również używane z bardzo dobrymi rezultatami. Ten materiał można znaleźć w wielu najlepszych garnkach i patelniach, ponieważ jest trwały oraz estetyczny. Stal nierdzewna jest również ceniona jako wewnętrzna powierzchnia do gotowania, ponieważ nie reaguje na kwasy i jest odporna na uszkodzenia i zarysowania.

Niestety stal nierdzewna jest słabym przewodnikiem ciepła i sama w sobie byłaby marnym garnkiem. Na szczęście opracowano proces trwałego łączenia warstw stali nierdzewnej z metalami o wysokiej przewodności, a mianowicie miedzią i aluminium.

Miedź

Miedź jest najlepszym przewodnikiem ciepła ze wszystkich materiałów używanych do produkcji naczyń kuchennych. Nagrzewa się szybko i równomiernie, a ponadto schładza się, gdy tylko zostanie usunięta z ognia, zapewniając maksymalną kontrolę nad wykorzystywaną temperaturą. Szybkość reakcji naczynia na zmianę temperatury gotowania jest określana jako „responsywność” i może być istotnym czynnikiem przy wyborze akcesorium, które zapewni najlepsze wyniki dla różnych gastronomicznych zadań. Ponieważ miedź jest najbardziej czułym typem naczyń kuchennych, jest wysoko ceniona przez profesjonalnych szefów kuchni na całym świecie.

Jednak miedź nie może być używana samodzielnie w większości zastosowań kuchennych, ponieważ „reaguje” z naturalnymi minerałami i kwasami wielu produktów spożywczych. Oznacza to, że może nadać wielu potrawom żółty odcień i metaliczny smak.

Podsumowanie

Każdy materiał ma swoje cechy charakterystyczne, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy przeanalizować każdy z nich. To pozwoli nam odpowiednio doposażyć naszą kuchnię.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Kurs na technika usług fryzjerskich…
Jak będą Ci potrzebne jakieś szkolenia, to polecam INOAR. Współpracują zarówno z nowicjuszami...
studia- co nosić i w czym
Plecaki są super. Teraz to nawet do pracy zdarza mi się zakładać plecak,...
Wasz wolny czas
Ale mam nadzieję, że nie kosztem odpoczynku. To prawda, dom jest miejscem, w którym...
Co jest zdrowsze - owoce czy warzyw…
Uwielbiam zieleninkę. :) Zauważcie, że nawet odrobina zielonego dodatku sprawia, że danie wygląda atrakcyjniej,...