URODA I ZDROWIE

Jaki materiał sprawdzi się najlepiej w kuchni?

28 sierpnia 2020, dodał: Redakcja

Prawda jest taka, że każdy rodzaj naczyń kuchennych ma wady i zalety. Niektóre metody gotowania działają lepiej w przypadku niektórych materiałów. Na przykład idealna patelnia do smażenia będzie bardzo wrażliwy na zmiany temperatury, a ta do duszonych potraw będzie utrzymywała i regulowała ciepło pomimo różnic cieplnych. Ten artykuł pomoże dowiedzieć się więcej o materiałach używanych w większości naczyń kuchennych oraz o tym, jak mogą się przydać na konkretne okoliczności.

Stal nierdzewna

Stal nierdzewna jest wytwarzana poprzez dodanie chromu i niklu do stali, dzięki czemu jest wysoce antykorozyjna. Najbardziej preferowany rodzaj będzie oznaczony jako „18/10” (stosunek dodanego chromu do niklu), chociaż inne rodzaje stali nierdzewnej są również używane z bardzo dobrymi rezultatami. Ten materiał można znaleźć w wielu najlepszych garnkach i patelniach, ponieważ jest trwały oraz estetyczny. Stal nierdzewna jest również ceniona jako wewnętrzna powierzchnia do gotowania, ponieważ nie reaguje na kwasy i jest odporna na uszkodzenia i zarysowania.

Niestety stal nierdzewna jest słabym przewodnikiem ciepła i sama w sobie byłaby marnym garnkiem. Na szczęście opracowano proces trwałego łączenia warstw stali nierdzewnej z metalami o wysokiej przewodności, a mianowicie miedzią i aluminium.

Miedź

Miedź jest najlepszym przewodnikiem ciepła ze wszystkich materiałów używanych do produkcji naczyń kuchennych. Nagrzewa się szybko i równomiernie, a ponadto schładza się, gdy tylko zostanie usunięta z ognia, zapewniając maksymalną kontrolę nad wykorzystywaną temperaturą. Szybkość reakcji naczynia na zmianę temperatury gotowania jest określana jako „responsywność” i może być istotnym czynnikiem przy wyborze akcesorium, które zapewni najlepsze wyniki dla różnych gastronomicznych zadań. Ponieważ miedź jest najbardziej czułym typem naczyń kuchennych, jest wysoko ceniona przez profesjonalnych szefów kuchni na całym świecie.

Jednak miedź nie może być używana samodzielnie w większości zastosowań kuchennych, ponieważ „reaguje” z naturalnymi minerałami i kwasami wielu produktów spożywczych. Oznacza to, że może nadać wielu potrawom żółty odcień i metaliczny smak.

Podsumowanie

Każdy materiał ma swoje cechy charakterystyczne, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy przeanalizować każdy z nich. To pozwoli nam odpowiednio doposażyć naszą kuchnię.

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ile już udało Wam się schudnąć?…
Wasze wpisy napełniły mnie optymizem, że dam radę zrzucić nieco kilogramów.Szukam fajnego programu...
Dieta podczas karmienia piersią
Niestety przytyłam znacząco po ciąży, jeszcze karmię mojego bobaska i szukam jakieś dobrej...
Operacja laserem na oku - obawy...
Witam ja szczerze od siebie mogę polecić taką klinike okoekspert, miałem tam swoją...
Onko-bieg
Dla mnie lepsze są inicjatywy, z których kobiety chore na raka wynoszą jakąś...