Jak żyć długo i zdrowo?

21 kwietnia 2011, dodał: Joanna Brzezińska
Artykuł zewnętrzny

Wiele z nas pragnie żyć długo. Jednak czy kiedykolwiek zastanowiliśmy się nad naszym trybem życia? Czy pozwoli on nam na osiągnięcie tego celu?

Wszyscy dookoła nas mówią: „Wysiłek fizyczny to recepta na zdrowie i dobre samopoczucie”. I tym razem muszę tę opinię zatwierdzić i powtórzyć. Aktywny tryb życia w postaci regularnych ćwiczeń i gimnastyki to źródło energii. Nasze ciało staje się mocniejsze, krew intensywniej w nim krąży,  spalamy tkankę tłuszczową a nasz organizm dotlenia się. Wystarczy na to przeznaczyć godzinę trzy razy w tygodniu.

Zdrowe życie równa się zdrowemu odżywianiu. Polega ono na spożywaniu jak najmniejszej ilości tłuszczów zwierzęcych, które zawierają duże pokłady cholesterolu. W codziennym jadłospisie powinny się znaleźć owoce, warzywa, pieczywo pełnoziarniste, ryby.

Nie można zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Dziennie powinno się pić od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej. W ten sposób nawadniamy ciało, skóra staje się zdrowsza i wydalamy szkodliwe toksyny.

Na nasze zdrowie niekorzystnie wpływają wszelkie używki. Przede wszystkim papierosy, które zwiększają prawdopodobieństwo ataku serca i raka płuc. Zawierają substancje rakotwórcze, są źródłem miażdżycy i starzenia się skóry.

Ponadto czynnikiem wpływającym na długość naszego życia jest obecność bliskich i kochających nas ludzi. To oni nadają sens naszemu życiu oraz jego prawdziwe szczęście!

Zobacz również:

  1. Soja alternatywą dla mięsa?
  2. Sałatki z buraków – dużo przepisów
  3. Stres zwiększa ryzyko raka
  4. Dieta antyrakowa



FORUM - bieżące dyskusje

Naturalne kosmetyki
Sama robię kremy, ale to wymaga wysokiej higieny, bo inaczej krem się...
Typy mężczyzn
Maminsynki wychowane przez samotne matki. Tragedia... oni nie są zdolni do żadnego związku...
Jak można zostać dietetykiem
Kurs dietetyki też jest ok, jeśli ktoś się sam dokształca i interesuje swoją dziedziną.
leczenie niepłodnosci
Moim zdaniem leczenie nepłodności ma sens do 30. roku życia. Potem wzrasta znacznie ryzyko...