URODA I ZDROWIE

Jak żyć długo i zdrowo?

21 kwietnia 2011, dodał: Joanna Brzezińska

Wiele z nas pragnie żyć długo. Jednak czy kiedykolwiek zastanowiliśmy się nad naszym trybem życia? Czy pozwoli on nam na osiągnięcie tego celu?

Wszyscy dookoła nas mówią: „Wysiłek fizyczny to recepta na zdrowie i dobre samopoczucie”. I tym razem muszę tę opinię zatwierdzić i powtórzyć. Aktywny tryb życia w postaci regularnych ćwiczeń i gimnastyki to źródło energii. Nasze ciało staje się mocniejsze, krew intensywniej w nim krąży,  spalamy tkankę tłuszczową a nasz organizm dotlenia się. Wystarczy na to przeznaczyć godzinę trzy razy w tygodniu.

Zdrowe życie równa się zdrowemu odżywianiu. Polega ono na spożywaniu jak najmniejszej ilości tłuszczów zwierzęcych, które zawierają duże pokłady cholesterolu. W codziennym jadłospisie powinny się znaleźć owoce, warzywa, pieczywo pełnoziarniste, ryby.

Nie można zapomnieć o odpowiednim nawadnianiu organizmu. Dziennie powinno się pić od 1,5 do 2 litrów wody mineralnej. W ten sposób nawadniamy ciało, skóra staje się zdrowsza i wydalamy szkodliwe toksyny.

Na nasze zdrowie niekorzystnie wpływają wszelkie używki. Przede wszystkim papierosy, które zwiększają prawdopodobieństwo ataku serca i raka płuc. Zawierają substancje rakotwórcze, są źródłem miażdżycy i starzenia się skóry.

Ponadto czynnikiem wpływającym na długość naszego życia jest obecność bliskich i kochających nas ludzi. To oni nadają sens naszemu życiu oraz jego prawdziwe szczęście!

Zobacz również:

  1. Soja alternatywą dla mięsa?
  2. Sałatki z buraków – dużo przepisów
  3. Stres zwiększa ryzyko raka
  4. Dieta antyrakowa


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Ubytek w zębie
Poza tym ułamany ząb reaguje bólem na ciepło-zimno więc z tym naprawdę nie można...
Świadczenia przedemerytalne - jak u…
Obecnie to najważniejszy jest staż pracy, jeśli spełnia się ten wymóg to można...
Fryzura a zawód
Coraz mniej zwraca się na to uwagę, również urzędnicy czy prawnicy mają fantazyjne...
Avon - dobry czy nie?
Dla mnie lepszy jakościowo jest Oriflame i YR