Jak zwalczyć cellulit? — poznaj 3 skuteczne zabiegi i pozbądź się cellulitu!

8 kwietnia 2021, dodał: Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Cellulit to zmiany, które najczęściej pojawiają się na skórze kobiet. Zaczynają pojawiać się już w okresie dojrzewania. Na rynku dostępnych jest cała masa kosmetyków mających zmniejszyć występowanie cellulitu, jednak w większości przypadków potrzebne jest bardziej zaawansowane i skuteczne działanie, by skóra na nogach była jędrna i gładka. Nieestetyczne zmiany bywają przeszkodą mentalną dla wielu kobiet i stają się przyczyną kompleksów. Na szczęście można temu zaradzić korzystając z nowoczesnych i bezpiecznych zabiegów w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Na jakie warto się udać, żeby efekty były zadowalające?

Co to jest cellulit i jak wygląda?

Cellulit jest obecny w mniejszym lub większym stopniu w życiu każdej kobiety, na różnych etapach. Wynika ze struktury kobiecej skóry, ale się jednak wtedy, gdy zaburzone zostaje mikrokrążenie. Cellulit, zwany potocznie także „skórką pomarańczową (ponieważ przypomina skórkę pomarańczy) to nieestetyczne grudki i nierówności na skórze. Najczęściej występuje na udach, pośladkach i brzuchu. Początkowo cellulit widoczny jest tylko przy ściśnięciu skóry, a w zaawansowanej formie jest już widoczny przez cały czas, nawet na nienapiętej skórze. W takiej formie potrafi także prześwitywać przez gładkie ubrania, które gładko przylegają do skóry. 

Jak zwalczyć cellulit z pomocą zabiegów w salonie kosmetycznym?

Wybraliśmy 3 najbardziej skuteczne zabiegi, które można wykonać w salonie kosmetycznym. Z pewnością kosmetolog pomoże wybrać nam najbardziej odpowiedni.

1. Endermologia

Endermologia jest według badań jednym z najskuteczniejszych zabiegów zwalczających cellulit. Pobudza krążenie krwi, redukuje cellulit i modeluje sylwetkę przez redukcję tkanki tłuszczowe. Jest to swoisty masaż wykonywany specjalistycznym sprzętem. Stymulowane przez mikroimpulsy tkanki wytwarzają więcej kolagenu i elastyny. Dochodzi do poprawy mikrokrążenia, tak ważnego przy redukcji cellilutu. Endermologia to zabieg, który jest przyjemny i komfortowy. Może też niwelować bóle mięśni dzięki rozluźniającemu działaniu.

Skóra po zabiegu jest jędrna i sprężysta. 

2. Karboksyterapia

Karboksyterapia to zabieg, które polega na ostrzykiwaniu naszej skóry i wprowadzaniu medycznego gazu w tkanki, który rozszerza naczynia krwionośne. Skutkuje to znacznym dotlenieniem skóry i poprawą mikrokrążenia. Karboksyterapia poprawia wygląd który, zwiększa jej elastyczność oraz działa wyszczuplająco, gdyż pomaga skórze pozbyć się zastałych produktów przemiany materii.

3. Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to lekko inwazyjna metoda. Zabieg wykonywany jest po podaniu znieczulenia miejscowego (jeśli wykonujemy na twarzy). Kosmetolog dokonuje precyzyjnych wstrzyknięć substancji aktywnej w miejsca, gdzie chcemy by nastąpiła regenerująca aktywacja komórek. Mezoterapia głowa pobudza podział rozwój komórek, wydzielanie kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu w skórze. Substancje aktywne wykorzystywane do ostrzykiwania są dobierane w zależności od problemu pacjenta. Inne do redukcji cellulitu, a inne do redukcji blizn, zmarszczek czy rozstępów.

Profilaktyka cellulitu – jak utrzymać efekt po zabiegach?

Skuteczne pozbycie się cellulitu to nie tylko zabiegi w salonach kosmetycznych. Chociaż sa niezwykle skuteczne i pomogą nam uporać się z rozległym cellulitem dużo szybciej niż inne metody, nie wystarczy raz na bardzo długi czas wybrać się na zabieg. Jeśli nie zniweczyć efektów zabiegowych, to warto stosować zdrową dietę oraz zmiennocieplne prysznice, które pomogą ukrwić naszą skórę na udach, brzuchu i pośladkach. Dla osób, które nie znoszą zimna i takie prysznice nie wchodzą w grę poleca się wykonywanie w czasie kąpieli peelingu ze specjalną rękawicą, by poprawiać mikrokrążenie w głębszych warstwach skóry. Warto także pić specjalne herbaty ziołowe oraz stosować kremy przeciwdziałające cellulitowi i rozstępom. Są to jedynie środki mogące podtrzymać rezultat, a nie bezpośrednio mogące zniwelować zaawansowany cellulit. Kilka minut ćwiczeń dziennie lub wybór spaceru, zamiast jazdy samochodem powinno pomóc zachować zdrową sylwetkę bez cellulitu i efektów zabiegów na dłużej.
Na każdy z wyżej wymienionych zabiegów możesz umówić się na terenie Krakowa w salonie urody Revision.com.pl

 

 

 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz