Jak zapewnić sobie smukłą sylwetkę? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak zapewnić sobie smukłą sylwetkę?

11 maja 2022, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Dobrze wyrzeźbione ciało i płaski brzuch jest obecnie pragnieniem wielu ludzi – zwłaszcza przed sezonem plażowym. Jednak, aby to osiągnąć trzeba przede wszystkim podejść świadomie do tematu i wziąć się za siebie bez zbędnych wymówek. Wprawdzie proces ten może wymagać czasu, jeśli poziom zaniedbania jest naprawdę wysoki, ale każdy cel da się osiągnąć. Zrzucając zbędne kilogramy musimy pamiętać jedynie o paru rzeczach.

ODCHUDZANIE

Dieta odchudzająca

Pierwsza i w zasadzie najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o zrzucanie zbędnych kilogramów, to oczywiście odpowiednia dieta. Ta powinna cechować się deficytem kalorycznym oraz składać się z pełnowartościowych i zdrowych produktów. Do ich określenia możemy posłużyć się Piramidą Zdrowego Żywienia opracowaną przez Instytut Żywności i Żywienia.

Do ustalenia naszego zapotrzebowania kalorycznego najlepiej przeliczyć spożywane kalorie i sprawdzić zmiany na wadze. Jeśli ta utrzymuje się na w miarę stałym poziomie tzn. że ilość energii dostarczanej z pożywieniem jest wystarczająca, aby utrzymać wagę. Dlatego też, jeśli chcemy zrzucić brzuch, to musimy odjąć od tej wartości z 300 – 500 kcal. Oczywiście określając zapotrzebowanie możemy posłużyć się również wzorami, które łatwo znajdziemy w internecie, ale jak to z nimi bywa – nie zawsze są wystarczająco dokładne. Najlepiej po prostu przeliczyć kalorie i zdać się na obserwację.

Gotowe plany dietetyczne

W internecie znajdziemy gotowe plany dietetyczne, ale trzeba mieć świadomość, że nie u każdej osoby się one sprawdzą. Każdy człowiek jest inny, więc i tak każdy plan by wymagał określonych poprawek, aby dostosować go do siebie. Dużo lepszym rozwiązaniem jest samodzielne układanie diety lub skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się tym profesjonalnie, jeśli nie mamy na to czasu. Jedną z lepszych ofert pod tym względem ma Fabryka Siły, która cieszy się dobrymi opiniami podopiecznych.

Trening pomagający zrzucić zbędne kilogramy

Dieta i odpowiednio skomponowane posiłki to klucz do sukcesu, ale zrzucanie brzucha możemy dodatkowo przyspieszyć za pomocą aktywności fizycznej. Sprawi ona, że podkręcimy metabolizm i zwiększymy wydatek energetyczny, co ułatwi osiągnięcie ujemnego bilansu kalorycznego. Świetnie sprawdzą się w tej sytuacji ćwiczenia kardio, które możemy wykonywać na zewnątrz, czyli bieganie, rower, pływanie itp.

Póki pogoda sprzyja, to nie ma większego problemu z tego typu aktywnością, ale gdy zacznie się pogarszać, to co wtedy? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się siłownia, choć nie każdy ma do niej dostęp lub zwyczajnie nie chce płacić co miesiąc za karnet. W takiej sytuacji wcale nie jesteśmy na straconej pozycji, gdyż nawet w domu można całkiem nieźle się zmęczyć wybierając odpowiednie ćwiczenia, a co najważniejsze – wcale nie potrzebujemy do tego dodatkowego sprzętu, choć mógłby być pomocny. Więcej na temat trenowania w domu bez sprzętu na stronie: https://pomocnikodchudzania.pl/trening-w-domu-bez-sprzetu-jakie-cwiczenia/.

Suplementy wspomagające odchudzanie

Kolejna kwestia, która często jest rozważana przez osoby odchudzające się to różnego rodzaju tabletki i suplementy. Oczywiście te sprawdzone, o dobrym składzie mogą pomóc w zrzucaniu wagi, ale nie są to magiczne specyfiki, które wszystko zrobią za nas. Wiele osób myśli, że wystarczy je zażywać i można sobie odpuścić dietę i aktywność fizyczną, ale niestety tak to nie działa. Bez tego pieniądze wydane na suplementy pójdą po prostu na zmarnowanie i warto mieć tego świadomość. Rzecz jasna można się nimi wspomóc, ale tylko w sytuacji, gdy dieta jest już ułożona, a najlepiej trening również, choć w żadnym wypadku nie są one konieczne.

Podsumowanie

Zrzucanie zbędnych kilogramów to proces, który wymaga czasu i konkretnego podejścia do tematu. Zamiast cyklicznie się odchudzać, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest stała zmiana nawyków żywieniowych i dorzucenie do planu dnia aktywności fizycznej. Dzięki temu unikniemy efektu jo-jo i zachowamy szczupłą sylwetkę przez cały rok, bez katowania się dietami na ostatnią chwilę.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jakie zmiany powinny nastąpić w słu…
Jeśli już muszą być gdzieś kolejki, to niech będzie chociaż podział na przypadki bardziej...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Po prostu trzeba wszystko weryfikować , dzwoniąc samemu do danej instytucji i przede...
Spoofing - jak nie dać się oszukać?…
Spoofing to rodzaj oszustwa służącego do wyłudzania pieniędzy i wrażliwych danych. Polega na wykorzystaniu oprogramowania...
Strefy czystego transportu w miasta…
Racja, tak naprawdę powinny być tylko wjazdy celowe a nie że ktoś sobie...