Jak zadbać o swojego pupila na wiosnę

22 kwietnia 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Choć wiosna na razie nie rozpieszcza nas swoją pogodą, dłuższe dni zachęcają do intensywniejszych spacerów z psami, a koty wychodzące również coraz chętniej spędzają czas na zewnątrz. Jak przygotować nasze zwierzęta do fantastycznych, wiosennych przygód podpowiada Maxi Zoo.

 

Początek sezonu wiosenno-letniego nakłada na właścicieli psów i kotów wychodzących pewne obowiązki. Jest to moment, kiedy warto udać się do weterynarza, by sprawdzić ogólny stan zdrowia naszego pupila. To również pora, gdy powinniśmy zacząć odbudowywać kondycję psa. Zima sprzyja leżeniu pod ciepłym kocykiem, teraz powinniśmy wydłużać spacery i wprowadzać nowe aktywności. Może zdarzyć się, że nasz pupil nabrał zimą na tyle dużo dodatkowych kilogramów, że potrzebne będzie wprowadzenie specjalnej karmy.

Karmy na zdrowie

Zrównoważony rozwój odgrywa coraz większą rolę także w dziedzinie żywienia zwierząt domowych. Ludzie bardziej zwracają uwagę na pochodzenie składników w produktach, które sami spożywają, dlatego kolejnym krokiem jest spojrzenie pod tym samym kątem na karmę.

Pora na grooming

Zimą nasze zwierzęta otulają się ciepłym futerkiem, a wiosną przychodzi pora na zmianę garderoby na letnią. W efekcie ich sierść jest wszędzie. Rozwiązania są dwa – albo udać się do profesjonalnego groomera, albo zaopatrzyć się w odpowiednie produkty w Maxi Zoo. To przede wszystkim specjalne szczotki i furminatory do usuwania zbędnej sierści i podszerstka. Furminator to praktyczne i poręczne urządzenie, zbierające obumarłe albo luźne włosy. Redukuje wypadanie sierści o 90% już po 1-2 zastosowaniach. Wyczesywanie sierści wpływa pozytywnie na układ krążenia oraz usuwa resztki brudu. A w dodatku pozwala właścicielowi na ocenę stanu skóry – jeśli zauważysz zaczerwienienia lub podrażnienia, skontaktuj się weterynarzem.

W pielęgnacji zwierząt ważną rolę odgrywają kąpiele. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szamponów – suche i do stosowania na mokro, dostosowane do rodzaju sierści, lecznicze, nadające połysk, ułatwiające rozczesywanie. Doradcy klienta w sklepach Maxi Zoo chętnie podpowiedzą, jaki rodzaj pielęgnacji będzie najbardziej odpowiedni dla naszego pupila. Do sklepu możesz przyjść ze swoim zwierzakiem, co ułatwi ocenę jego sierści i dobór odpowiednich kosmetyków. W sklepach Maxi Zoo dostępne są produkty do pielęgnacji każdego pupila.

Sezon na kleszcze

Od paru lat nie możemy cieszyć się w pełni cieplejszymi dniami. Kleszcze pojawiają się coraz wcześniej, dlatego też coraz częściej zaleca się, by zwierzęta wychodzące były zabezpieczone przeciw kleszczom przez cały rok.

Kleszcze to ponad 900 gatunków pajęczaków. Na szczęście w Polsce występują głównie trzy rodzaje: kleszcz pospolity, łąkowy i psi — i to one zwykle atakują nasze zwierzęta. Samo wkłucie jest nieodczuwalne, ponieważ kleszcz znieczula to miejsce. Podczas odżywiania, wraz ze śliną pajęczaka, mogą przedostawać się różne patogeny, takie jak wirus kleszczowego zapalenia mózgu, borelioza, babeszjoza lub erlichioza czy anaplazmoza. Kleszcze mogą przebywać na ciele żywiciela nawet kilkanaście dni, dlatego tak ważne jest sprawdzanie skóry naszego zwierzaka po każdym pobycie na dworze. Jeśli nasz pupil jest zabezpieczony, istnieje niebezpieczeństwo, że przeniesie na sobie kleszcza, który w domu może zaatakować inne zwierzęta niewychodzące oraz nas samych.

W takiej sytuacji do usuwania kleszcza należy użyć odpowiedniego narzędzia – na przykład szczypiec, pętli lub, polecanych przez ekspertów, kleszczołapek.

Jeśli do tej pory nie zabezpieczaliśmy naszego zwierzęcia, to właśnie z wymienionych powyżej powodów na pewno warto pomyśleć o profilaktyce. Obecnie na rynku dostępne jest kilka różnych metod, z których część jest możliwa do zastosowania wyłącznie po konsultacji z weterynarzem (tabletki). Popularne metody to obroże, których składniki aktywne są stopniowo uwalniane do warstw tłuszczowych zwierzęcia oraz krople, czyli tak zwane preparaty typu spot-on, które wciera się w kark zwierzęcia. Ważna uwaga dla właścicieli psów i kotów – każdy z tych gatunków wymaga stosowania innego rodzaju preparatu, ponieważ ten przeznaczony dla psów może być szkodliwy dla kotów i odwrotnie.

Po zakończeniu wiosennych „prac porządkowych” przy naszych pupilach, nadejdzie pora na fantastyczne przygody i zabawy w promieniach kwietniowego słońca.

*******

Maxi Zoo weszło na polski rynek w 2012 roku i od tego momentu jest najprężniej rozwijającą się siecią sklepów dla zwierząt w naszym kraju. W 2019 roku Maxi Zoo Polska po raz 5 zdobyło tytuł: „NAJLEPSZY SKLEP STACJONARNY” w konkursie TOP FOR DOG 2019 stając się ponownie numerem 1 wśród sklepów dla zwierząt. Aktualnie spółka dysponuje 50 sklepami działającymi w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Opolu, Sosnowcu, Białymstoku, Wołominie, Piasecznie, Lublinie, Wrocławiu, Bytomiu, Gdyni, Gdańsku, Swarzędzu, Tychach, Krakowie, Łodzi, Milanówku, Zabrzu, Tarnowie, Kaliszu czy Radomiu, Szczecinie i Zielonej Górze. W 2019 roku sieć rozpoczęła sprzedaż online i otworzyła sklep – www.maxizoo.pl. W czerwcu br. Maxi Zoo dołączyło do największego multipartnerskiego Programu Bonusowego w Polsce – PAYBACK. Maxi Zoo jest częścią Grupy Fressnapf, która działa w 11 krajach europejskich, głównie pod szyldem Maxi Zoo, generując rocznie obroty na poziomie 2 mld euro. W każdym ze sklepów można znaleźć w ofercie ponad 6000 produktów znanych firm w przystępnych cenach oraz produkty marek dostępnych wyłącznie w tej sieci (karmy i akcesoria): Premiere, Select Gold, Real Nature czy Dogs Creek.

Filozofia marki i cały koncept biznesowy sieci został oparty na wartościach, u podstaw których leży przekonanie, że „Zwierzęta wzbogacają nasze życie dzień po dniu i to jest to, co nas łączy”. Konsekwentnie realizując tę ideę, sieć prowadzi aktywne działania na rzecz zwierząt. Od początku działalności w Polsce, Maxi Zoo angażuje się w szereg charytatywnych akcji społecznych oraz pomaga bezdomnym zwierzętom. Współpraca ze schroniskami, wolontariat, wsparcie odpowiedzialnej adopcji, współpraca z GOPR, OTOP czy Strażą dla Zwierząt to m.in. główne działania CSR firmy w Polsce.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...