Jak zadbać o skórę latem? Pamiętaj o 5 krokach!

30 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wysokie temperatury, woda, piasek — z tym najczęściej kojarzy nam się lato. Chętnie spędzamy wtedy czas na świeżym powietrzu, podejmując wiele aktywności fizycznych, ale i po prostu odpoczywając na leżaku. Warto jednak pamiętać o tym, że ten okres w roku bywa uciążliwy dla skóry. Jak o nią zadbać, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji przebywania na zewnątrz? Chętnie podpowiemy! Zajrzyj niżej i poznaj 5 zasad, których powinieneś przestrzegać latem.

skóra

1. Wybierz lekkie, przewiewne ubrania

Zanim wyjdziesz z domu, sprawdź, jaka pogoda panuje za oknem. W upalne dni bardzo łatwo o przegrzanie ciała dlatego też zadbaj o odpowiedni ubiór. Stawiaj na lekką, zwiewną odzież, która nie będzie ściśle przylegała do ciała. Dzięki temu Twoja skóra będzie miała szansę na swobodne oddychanie, co zapobiegnie ewentualnym odparzeniom.

Ważny jest również sam kolor ubioru. Unikaj ciemnych koszulek czy spodenek, gdyż chłoną one znacznie więcej promieni słonecznych niż jasne. I jeśli to możliwe — sięgaj po ubrania z krótkim rękawem.

2. Postaw na kosmetyki z filtrem od La Roche Posay

Latem musisz się liczyć z tym, że na zewnątrz panuje bardzo silne promieniowanie słoneczne. Opalenizna przez wiele osób jest bardzo pożądana, jednak należy pamiętać o umiarze, szczególnie jeśli posiadasz jasną karnację. Postaw na dermokosmetyki La Roche Posay z linii Anthelios, które zapewnią Ci odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną.

Pamiętaj, że opalasz się, nie tylko leżąc na plaży, ale i pływając w basenie, spacerując po lesie, a nawet leżąc na leżaku w cieniu. Nie lekceważ więc zabezpieczania skóry odpowiednio wysokim filtrem. Szczególną troską otocz znamiona. 

Kosmetyki La Roche Posay dostępne są w formie kremów, mleczek i sprayów, dzięki czemu bez problemu dobierzesz najwygodniejszą formę dla siebie. Dostosuj wysokość SPF danego produktu do swojej karnacji, wybierając jeden z wyższych, jeśli jest bardzo jasna, lub z niższych, gdy jest ciemniejsza.

malowanie paznokci

3. Nawadniaj się w odpowiednich ilościach

Woda odgrywa bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Dba o prawidłowe funkcjonowanie narządów wewnętrznych, ale także ma znaczny wpływ na stan zdrowia skóry. W czasie gorących dni lata szczególnie dbaj o nawadnianie się. Dzięki temu Twoja skóra będzie ładnie napięta i elastyczna, a także mniej podatna na czynniki zewnętrzne.

4. Nawilżaj skórę każdego dnia

Zabezpieczanie skóry jest bardzo ważne, jednak nie możesz przy tym pomijać jej nawilżania. Opalanie się, kąpiele w basenach lub otwartych zbiornikach (szczególnie tych ze słoną wodą) czy styczność z piaskiem to tylko niektóre czynniki, jakie przyczyniają się do przesuszania się skóry. To wszystko sprawia, że wymaga ona odżywienia, dlatego też postaw na produkty, których skład Ci w tym pomoże. Rozejrzyj się wśród kosmetyków La Roche Posay, z pewnością znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

5. Dopasuj zabiegi pielęgnacyjne do pory roku

Często odwiedzasz kosmetyczkę, u której wykonujesz różnorodne zabiegi na skórę? Zanim umówisz się na kolejny, upewnij się, że może się on odbyć latem. Niektóre zabiegi pielęgnacyjne są bowiem zbyt inwazyjne, by mogły się odbywać w gorące dni. Są to np. peelingi kwasowe, które mają działanie głęboko złuszczające. Wysoka temperatura i nadmierne promieniowanie słoneczne są częstym przeciwskazaniem. Skóra pod ich wpływem miałaby utrudnioną regenerację, co skutkowałoby negatywnymi, a nie pozytywnymi efektami zabiegu.

Stosuj się do powyższych 5 wskazówek, a Twoja skóra z pewnością odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem przez całe lato. Powodzenia!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Żywność medyczna - posiłki w chorob…
Też uważam że najlepiej kupić produkty bio i samemu robić jedzenie dla chorego...
Bioenergoterapia
Czasem na kogoś może mieć zbawienny wpływ sama wiara, taki efekt placebo...
zaczerwieniona twarz
Często kosmetyki powodują podrażnienia...
Najlepsza pizza włoska Poznań
Sama piekę taką pizzę, że w niejednej pizzerii nie mają tak dobrych:)