Krem pod oczy – czy naprawdę potrzebujemy takiego kosmetyku?

30 czerwca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Jeśli stosujemy codziennie krem nawilżający lub inny krem pielęgnacyjny o kierunkowym działaniu, może się wydawać, że kolejny kosmetyk – jakim jest krem pod oczy – nie jest już konieczny. Czy do pielęgnacji skóry pod oczami nie wystarczy krem, którego już używamy? Czym różni się skóra okolic oczu od skóry na pozostałym obszarze twarzy? Okazuje się, że to właśnie ona może zdradzać pierwsze oznaki starzenia!

krem pod oczy

Dlaczego skóra okolic oczu wymaga szczególnej pielęgnacji?

Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie – gdzie pojawiają się pierwsze zmarszczki, aby zrozumieć, dlaczego to właśnie okolice oczu wymagają szczególnej pielęgnacji. Skóra na tym obszarze jest znacznie cieńsza, delikatniejsza i podatna na powstawanie niedoskonałości. Oddziałują na nią mięśnie mimiczne, nieustannie ją naciągając. To właśnie z tego powodu, właśnie w okolicach oczu, pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Co więcej, to także tu widoczne są objawy zmęczenia czy stresu – takie jak worki i cienie. Twarz nie będzie wyglądała promiennie i młodzieńczo, jeśli nie zadbamy szczególnie o ten obszar. To właśnie dlatego krem pod oczy jest niezbędny. Sam krem do pielęgnacji twarzy to za mało.

Krem pod oczy – eliksir młodości!

Kosmetyki do pielęgnacji skóry okolic oczu mają inny skład niż kremy do twarzy. Oczywiście również nawilżają i odżywiają skórę, ale dodatkowo mają działanie kojące, łagodzące, ujędrniające i rozjaśniające. Wszystko po to, aby zmaksymalizować pielęgnację – przywracając skórze jędrność, elastyczność i blask. Jest to możliwe dzięki dostarczeniu składników regenerujących, odbudowujących i wspomagających naturalne funkcjonowanie skóry. Dzięki stosowaniu kremu pod oczy opóźniamy powstawanie widocznych objawów starzenia, a więc przede wszystkim niechcianych zmarszczek, które niekiedy są widoczne już po 25. roku życia! Możemy działać też kojąco, przywracając świeży wygląd po ciężkiej nocy – zwalczając cienie i opuchlizny. Jest to więc sposób na „zatrzymanie czasu” i przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu.

krem

Jaki krem pod oczy wybrać?

Szukając kremu pod oczy, warto zwrócić uwagę na potrzeby skóry w tym zakresie. Jeśli chcemy systematycznie wpływać na jej kondycję, warto sięgnąć po kremy nawilżające, ujędrniające, odbudowujące i wygładzające. Takie produkty opóźniają procesy starzenia się skóry. Jeśli potrzebujemy złagodzenia i zniwelowania cieni czy obrzęków, warto wybrać krem pod oczy nawilżająco-kojący i rozświetlający, przywracający piękny, naturalny, młodzieńczy blask.

Krem pod oczy to niezbędny kosmetyk, gdy chcemy zachować młodzieńczy wygląd twarzy na długi czas. Warto po niego sięgnąć już po 20. roku życia  -tak, aby maksymalnie wspomagać skórę i opóźniać procesy starzenia.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz