Jak zablokować wampira energetycznego

14 czerwca 2023, dodał: Marta Dasińska
Artykuł zewnętrzny

Jeśli męczy cię obecność niektórych osób, po rozmowie z nimi czujesz się osłabiona, zmęczona, nic ci się nie chce – uważaj! Możliwe, że trafiłaś na wampira. Wampiry energetyczne niekoniecznie muszą mieć wystające zęby, wygląd potwora i posiadać nieludzką siłę. Współczesne potwory nie żywią się krwią, jak ich legendarni poprzednicy, a emocjami. Są to ludzie, którzy samą swoja obecnością pozbawiają innych energii życiowej. To po prostu potoczne określenie człowieka, w którego towarzystwie źle się czujemy. Takiego, który potrafi sprawić, że jasny dzień stanie się mroczny, a marzenia przestaną wydawać się realne do spełnienia…

Wampir energetyczny karmi się emocjami innych ludzi. Najbardziej odpowiadają mu te, które sam w człowieku wywołał. Najwięcej energii dają mu uczucia negatywne. Każdy wampir ma własny, wewnętrzny katalog emocji, które przynoszą mu najwięcej siły. Sensem wampiryzmu energetycznego jest poczucie wyższości i władzy nad drugim człowiekiem, nawet w sytuacji, gdy ofiara nie zdaje sobie sprawy z tego, że ktoś nad nią panuje. Wampir odczuwa radość, gdy może manipulować innymi. To osoby, które nie cieszą się życiem, nie potrafią dostrzec jego jasnych stron. Często narzekają, sprawiają wrażenie wiecznie niezadowolonych  i obrażonych na cały świat. Zawsze znajdą złe strony każdej, nawet najbardziej radosnej sytuacji. Przy takich ludziach czujemy się osłabieni, popadamy w gorszy nastrój i siłą rzeczy przejmujemy ich destrukcyjne wizje. Zaczynamy dostrzegać minusy, które do tej pory dla nas nie istniały. Osoby, które są szczególnie podatne na działanie wampirów energetycznych są często podatne na wpływ, bierne. Z kolei wampiry to najczęściej ludzie dobrze sobie radzący w życiu, chociaż często z niego niezadowoleni. Pobierają cudze siły życiowe najczęściej zupełnie nieświadomie i nie mają na to wpływu. Najprostszą metodą leczenia osoby ogarniętej słabością spowodowaną działaniem wampira jest odseparowanie jej od osoby pozbawiającej ją sił. Istnieją też różne metody psychicznej obrony.
Zdaniem psychologów, przyczyn wampiryzmu energetycznego należy szukać w dzieciństwie. Dziecko, któremu rodzice nie poświęcali czasu, nie okazywali miłości, nie chwalili tylko ganili, będąc dorosłym człowiekiem, zrekompensuje sobie straty, dołując innych. W znacznej większości współczesne strzygi to ludzie nieprzyjemni, wręcz chamscy, pyskaci, rzucający się w oczy. Nie obcy jest im mobbing. Mogą to być szkolni lub podwórkowi prześladowcy. Bardzo często są zakompleksieni i niedowartościowani. Warto jednak pamiętać, że dla jednego ktoś może być wampirem, a dla innego wręcz odwrotnie. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia, charakteru, ale także otoczenia, w jakim się z wampirem spotykamy.
Dr Bruce Goldberg, zajmujący się biologią, chemią, psychologią i hipnozą, wyróżnia pięć typów wampirów. Na poszczególne typy składają się przeróżne doświadczenia i cechy charakteru i temperamentu danej osoby.

Typy wampirów:

1) Typ paranoiczny. Zdrada to najważniejsze pojęcie w słowniku tego typu ludzi. To osoby o duszy wojownika, gotowi do poświęceń, jednak wszędzie węszący podstęp. Innych traktują jako potencjalnych wrogów, którzy chcą ich skrzywdzić. To żołnierze, którzy chcą wygrać wojnę, która już dawno się skończyła. Nie ufają nikomu. Każdy jest wrogiem, a życie to pole bitwy. Żyją w ciągłym strachu. Szczególnie silny niepokój budzą w nich przedstawiciele przeciwnej płci. Agresja to najczęstsza reakcja w różnych stresujących sytuacjach. Jakakolwiek porażka staje się katastrofą, gdyż osoby tego typu muszą wygrywać za wszelką cenę. W dyskusji nie znoszą sprzeciwu i oczekują, że wszyscy się z nimi zgodzą. Nigdy nie należy się spierać z tego typu osobami. Lepiej nie nawiązywać kontaktu wzrokowego, obniżyć i złagodzić głos, zmienić temat rozmowy na coś przyjemnego. Pozwoli to uniknąć ich negatywnego wpływu.

2) Typ eteryczny

Strach egzystencjalny jest częsty wśród tego typu osób. Nie czują się zbyt dobrze w swoich ciałach i życiu, jakie prowadzą. Nie angażują się w bliskie relacje z innymi ludźmi. Często oddają się duchowej ucieczce. Jest to ich sposób na radzenie sobie z problemami. Efektem takiej postawy jest mieszanka agresji i wycofania. Stają się agresywni i rozgniewani, gdy są zmuszeni do konfrontacji z codziennością. Należy ograniczyć kontakty z takimi osobami, gdyż ich atak na psychikę innych jest dotkliwy, mimo że nie planowany.

3) Typ pozbawiony poczucia bezpieczeństwa

Zamartwianie się do główna cecha ludzi zaliczanych do tego typu. Prawdopodobnie doświadczyli kiedyś braku jedzenia, opieki czy miłości. Boją się, że to się może powtórzyć. Odnoszą wrażenie, że wszyscy dookoła próbują pozbawić ich energii, więc ich odpowiedzią jest wysysanie siły z innych, aby wyrównać sobie stratę. Potrafią zaangażować drugą osobę w długą, nudną rozmowę, podczas której mówią bardzo cicho. Zmusza to do pochylenia się w stronę mówiącego, aby go usłyszeć. To ludzie często kompulsywni, podatni na wszelkiego rodzaju uzależnienia. Są przekonani, że nie są warci uwagi innych, że ich potrzeby nigdy nie zostaną zaspokojone. Aby poradzić sobie z tym brakiem, pobierają energię od innych bez ich zgody. Osoby zaliczane do tego typu często zachowują się jak bezradne i oczekują opieki w każdym względzie. Nie potrafią jednak się odwdzięczyć, tylko biorą. Aby uniknąć ich negatywnego wpływu, należy unikać kontaktu wzrokowego. Można zachęcić ich słowami, nie należy jednak ich wyręczać w jakikolwiek sposób. Należy pamiętać, że osoby te żyją w ciągłym strachu przed porzuceniem, jednak nie wolno pozwolić, aby litość zmieniła cię w ich kolejną ofiarę.

4) Typ pasywno-agresywny

Bycie pod kontrolą to najgorszy lęk wśród osób tego typu. Obawiają się znalezienia w sytuacji, w której nie będą mogli wyrażać siebie w taki sposób, jaki chcą. Pragną wolności, jednak ich strach ich ogranicza. Stają się gniewni i urażeni, gdyż nie czują się wolni i nie widzą rozwiązania tego problemu. Wycofują się, jednak w głębi duszy pragną wrócić do innych ludzi i oczekują ich potwierdzenia. Brakuje im autonomii. Jednocześnie angażują innych ludzi w swoje życie i ich odpychają. Żądają i opierają się jednocześnie. Żyją chwilą, nie planują przyszłości. Sami siebie więzią i przenoszą swoją samotność i desperację na wszystkich, z którymi się kontaktują. W czasie rozmowy z osobą tego typu, będzie żądać od ciebie rad, jednocześnie je odrzucając i oskarżając cię o brak pomocy. Ta osoby proszą o coś i jednocześnie to odpychają. Ich klasyczna odpowiedź to: tak, ale…

5) Typ robota

Autentyczność jest bardzo istotna dla ludzi tego typu. Zaprzeczają swemu wnętrzu. Prawdopodobnie wcześniej musieli stwarzać pozory doskonałości, aby móc przetrwać. Ich świat zewnętrzny wydaje się perfekcyjny, jednak ich świat wewnętrzny jest wypierany. Stale obawiają się, że czegoś im brakuje i życie toczy się bez nich. Aby poradzić sobie z takimi przekonaniami osoby te próbują być jeszcze doskonalsze. Mają dobrze płatną pracę, dobrą reputację, idealną rodzinę. Inni zazdroszczą im stylu życia i przychodzą ze swoimi problemami. Jednak osoby tego typu nigdy nie osiągają satysfakcji ze swojego życia. Funkcjonują jak automatyczny pilot, ślepo idąc przez życie. Nigdy nie narzekają na świat. Oni są perfekcyjni i wszystko jest piękne. Odpowiedniość i poprawność polityczna są dla nich ważniejsze niż bycie prawdziwym.
Przed wampirami można i należy się bronić. Nie wolno brać na siebie kłopotów oraz słabości innych ludzi. Uodpornij się na krytykę!  Pomaga także ćwiczenie asertywności. Naucz się odmawiać! Nikt nie ma prawa zmusić cię do wysłuchiwania jego narzekań. Ucinaj to! Jeśli mimo wszystko chcesz pomóc wampirowi w rozwiązaniu jego problemu, powiedz mu to raz i zakończ temat. Starannie dobieraj sobie przyjaciół i towarzystwo, w którym się obracasz. Unikaj tych, którzy ściągają cię w dół, przestawaj z tymi, którzy promieniują pozytywną energią.

Zobacz również:

  1. Człowiek pająk istnieje naprawdę!
  2. Ludzie, którzy mają niebieską skórę
  3. Człowiek kot – czyli jak upodobnić się do zwierzęcia
  4. Najdziwniejsze rzeczy znalezione w ciele człowieka