Jak wykorzystać lampiony w aranżacji tarasu?

4 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Funkcjonalnie i estetycznie urządzony taras to miejsce, w którym aż chce się spędzać czas wolny. Istotne znaczenie w aranżacji mają szczególnie dodatki. Dziś skupimy się na lampionach: dowiedz się, jak wpleść je w wystrój swojego tarasu.

lampiony na tarasie

Lampiony na taras: jakie wybrać?

Poszukując oświetlenia tarasu, możesz wybrać klasyczne lampiony, w których należy umieścić świece lub sięgnąć po lampiony solarne na taras, zasilane światłem słonecznym. Oba warianty prezentują się świetnie, zapewniają przytulną atmosferę i odpowiednią ilość światła, by spędzać na zewnątrz długie godziny, także po zmroku. Lampion solarny jest dodatkowo ekologicznym i bardziej oszczędnym rozwiązaniem.

Naszym zdaniem jednak o wiele lepszy nastrój budują lampiony ogrodowe, w których umieszcza się świece. Płomień palącej się świecy nastrojowo migocze, wprowadza przyjemny nastrój i przytulną atmosferę. A jeśli dodatkowo wybierzesz świece zapachowe, możesz liczyć na wspaniały zapach, który jeszcze bardziej uprzyjemni wieczory na tarasie.

Klimatyczne lampiony ogrodowe (i nie tylko)

Lampiony na taras możesz również wykorzystać wewnątrz domu. Sporo modeli jest wyposażonych w sznurek do zawieszenia lub wygodny uchwyt, dzięki któremu możesz je szybko przenieść. Jeśli wolisz, sięgnij po modele odpowiednie do postawienia na stoliku czy parapecie. Tutaj możesz wybrać również lampiony w formie rzeźb, nowoczesne kształty lub lampiony w kształcie domków z wyciętymi elementami, które zapewniają dodatkowy efekt: piękne cienie na ścianach. Będą one stanowić dodatkową dekorację w Twoim wnętrzu poza sezonem letnim.

Najpiękniejsze lampiony dekoracyjne

Lampiony ogrodowe to nie tylko forma oświetlenia, ale również sposób na dekorację balkonu, tarasu czy ogrodu. Dostępne lampiony do ogrodu mają różne formy i są stworzone z różnych materiałów, co pozwala dobrać model idealnie pasujący do pozostałych elementów wystroju.

Prawdziwy klasyk to lampion wykonany ze szkła. Połączenie migoczącego płomienia i jego odbicia w szkle gwarantuje piękny efekt. Dodatkowo płomień w takim lampionie jest chroniony przed wiatrem, a sam szklany lampion jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne.

Jeśli Twój taras lub balkon jest urządzony w nowoczesnym stylu, postaw na lampiony ogrodowe duże wykonane z metalu. Geometryczne lampiony to rozwiązanie nie tylko na taras, ale też do sypialni, w której taki lampion stworzy przyjemny nastrój. Nie musisz obawiać się, że świece umieszczone w metalowych lampionach zgasną: większość modeli posiada szklane zabezpieczenie, które chroni świecę przed zgaszeniem.

Lampion drewniany to ciekawy pomysł, ale w jego przypadku musisz zachować szczególną ostrożność. Lepiej nie spuszczać z niego wzroku: łatwo tutaj o wypadek, a tego nie chcemy. Lampiony na taras ogólnie warto mieć pod kontrolą i nie pozostawiać ich bez nadzoru, ale te wykonane z drewna muszą być szczególnie otoczone opieką.

Czy wybierasz lampiony solarne na taras, czy lampion drewniany na balkon, ciekawe propozycje znajdziesz w ofercie sklepu Homla. Opcji jest naprawdę bardzo wiele i jesteśmy pewni, że uda Ci się znaleźć lampiony dekoracyjne w sam raz do Twojej przestrzeni. Za każdym razem efekt będzie jednakowo przytulny!

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...