Jak wybrać idealny tusz do rzęs?

23 września 2021, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Czy wiesz, że ponad połowa Polek wykonuje codziennie makijaż? Większość nie zapomina o dokładnym wytuszowaniu rzęs, a maskara jest najczęściej nabywanym produktem kosmetycznym. Średni wydatek na idealny tusz do rzęs to 40 złotych. To cena warta podkreślenia jednego z największych atutów kobiecego piękna. Powabne spojrzenie i zalotnie podkręcone rzęsy, to podstawa makijażu. Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs? Co brać pod uwagę przy zakupie? Priorytetem na pewno nie jest cena produktu.

Wygląd naturalnych rzęs

Każda kobieta marzy o długich, gęstych i podkręconych rzęsach, niestety natura nie każdą obdarzyła właśnie takim atutem zewnętrznego piękna. Z powodzeniem można wesprzeć urodę, malując codziennie rzęsy odpowiednio dobranym tuszem. Wybierając ten kosmetyk, najpierw trzeba jednak scharakteryzować naturalne rzęsy. Należy podkreślić, że producenci oferują nam maskary nie tylko w różnych kolorach, ale ze szczoteczkami, które mają spełniać różne zadania. Te mogą zagęszczać rzęsy, optycznie je wydłużać, pogrubiać albo podkręcać. Same kosmetyki Loreal tego rodzaju oferowane są w co najmniej kilkunastu różnych odsłonach. Warto uwzględnić także efekt, jaki chce się uzyskać. Tusz do rzęs pozwala jedynie podkreślić zalotne spojrzenie albo sprawić, że makijaż oka będzie bardziej teatralny.

Jakość ma znaczenie

Kształt szczoteczki jest oczywiście ważny, ale nie może być priorytetem. Zawsze należy zwracać szczególną uwagę na skład tuszu. Nie chodzi jedynie o to, czy jest wodoodporny, ale przede wszystkim, czy nie wywoła podrażnienia oka bądź uczulenia. Źle dobrany tusz do rzęs może wywołać nadmierne łzawienie oczu, pieczenie i ich zaczerwienienie, a nawet obrzęk powiek. Dzisiaj bez problemu udaje się nabyć tusze do rzęs z ekologicznym, w pełni bezpiecznym składem.

W przypadku kosmetyków kolorowych cena niestety ma ogromne znaczenie i niestety te najtańsze tusze do rzęs nie sprawdzają się zbyt dobrze. Maskara na rzęsach kruszy się, rozmazuje, skleja włoski, przez co wykonany makijaż może wyglądać karykaturalnie, a efekt kuszącego podkreślenia spojrzenia będzie wręcz odwrotny.

Szczoteczka a efekt malowania rzęs

Kluczową rolę odgrywa szczoteczka, którą nakładana jest maskara. Największą popularnością cieszą się tusze ze szczoteczką w kształcie banana. Ta pozwala nieco wydłużyć i podkręcić rzęsy. Model szczoteczki, który zwęża się ku końcowi, będzie zaś idealny w celu nadania większej objętości rzęsom. Najlepiej wybierać szczoteczki z nylonu bądź sztucznego jedwabiu.

Z powodzeniem udaje się wykorzystać również triki, dzięki którym rzęsy będą idealne. Jeśli mają być grubsze, warto zainwestować w specjalną bazę pod tusz do rzęs. W dobrych drogeriach dostępne są również odżywki do rzęs. Pamiętajmy jednak, że idealny makijaż oka może zostać wykonany nie tylko z zastosowaniem najlepszego tuszu do rzęs. Równie ważna jest umiejętność jego wykorzystania. Sztuka malowania rzęs wcale nie jest taka łatwa.

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Prezent
Można też kupić bon upominkowy, np. do kosmetyczki czy do drogerii.
Dodatki do rosołu
Kawałek buraka dodaję:)
Kleszcze i choroby odkleszczowe
Może kiedyś będzie szczepionka na takie choroby...
Jak długo jesteście singlami?
Ciekawe pytanie... myślę, że w każdym wieku można próbować, tylko trzeba spotkać kogoś odpowiedniego......