Jak wybrać dobry rowerek dla dziecka? | Wszystko dla zdrowia i urody, porady kulinarne Uroda i Zdrowie - serwis nie tylko dla kobiet!

Jak wybrać dobry rowerek dla dziecka?

18 sierpnia 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wybór pierwszego rowerka dla dziecka to bardzo ważna rzecz. Dlatego podczas inwestycji w ten produkt należy zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. Dzięki temu nie tylko dziecko będzie zadowolone, ale także Ty będziesz spokojny lub spokojna o jego bezpieczeństwo. Dowiedz się, na co w szczególności trzeba zwrócić uwagę.

Wybór pierwszego rowerka dla dziecka to bardzo ważna rzecz. Dlatego podczas inwestycji w ten produkt należy zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. Dzięki temu nie tylko dziecko będzie zadowolone, ale także Ty będziesz spokojny lub spokojna o jego bezpieczeństwo. Dowiedz się, na co w szczególności trzeba zwrócić uwagę.

Rowerek dziecięcy, czyli kiedy warto podarować dziecku ten pojazd?

Dziecko na przejażdżki rowerowe można zabierać od 18 miesiąca życia, kiedy będzie ono już bardziej odporne na wstrząsy. Dzięki temu wprowadzisz swojego malucha w świat przygody. Później może przyjść czas na rowerek biegowy. Dzieje się tak najczęściej w okolicy 2 roku życia. Jest to wspaniałe przygotowanie do jazdy na normalnym rowerku dla dzieci. Alternatywą może być także rowerek trójkołowy.

Jaki rowerek dla dziecka wybrać?

Na rynku znajdziesz bardzo duży wybór, jeśli chodzi o rowerki dziecięce. Może to być tradycyjny rowerek, rowerek wózek czy też składany rowerek. Jednakże, aby dokonać właściwego wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kryteriów. W tym przypadku uwzględnia się takie aspekty jak: wiek, wzrost, a także fizyczne możliwości malucha.

Rowerek dziecięcy, czyli jaki rozmiar kół wybrać?

Ważnym parametrem związanym z wyborem rowerka dziecięcego jest rozmiar kół. Koła w rowerze dla dwulatka powinny mieć rozmiar na poziomie 12 cali. Natomiast dla starszych dzieci, czyli tych w wieku 12 czy 14 lat należy wybrać jednoślad mający koła na poziomie 14, czy 16 cali. W przypadku 8 latków są to rowery o rozmiarze 20 cali, a 12 latków 24 cale. Nastolatkowie wybierają rowery wyposażone w koła o rozmiarze 26 cali.

Czy rowerek dziecięcy powinien być dostosowany do wzrostu dziecka?

Rozmiar koła to nie wszystko, jeśli chodzi o wybór najlepszego jednośladu dla Twojego dziecka. Wzrost dziecka jest bardzo ważny, ale nie najważniejszy. Tutaj dużo większe znaczenie ma długość nogi mierzona od kroku. Co więcej, pomiaru należy dokonać po wewnętrznej stronie. Dla przykładu, jeśli długość ta wynosi 48 cm, w przypadku dziecka w wieku od 4 do 5 lat należy wybrać rowerek wyposażony w koła o długości 14 lub 16 cali.

Rowerek dziecięcy, czyli możliwości fizyczne pociechy

Kolejnym parametrem, który jest ważny podczas wyboru odpowiedniego jednośladu dla Twojego dziecka, są możliwości fizyczne pociechy. Istotna jest przede wszystkim waga roweru.

Nie może on być za ciężki. Pamiętaj o tym, że Twoja pociecha będzie musiała pokonywać różne przeszkody. Dlatego musi sobie z tym poradzić. Zatem dobry rowerek dziecięcy musi być lekki i dostosowany pod tym względem do możliwości Twojego dziecka.

Dobry rowerek dla dziecka, czyli trwałość

Rowerek dla dziecka musi również wyróżniać się wysoką jakością. Dlatego zainwestuj w jednoślad, który wykonany został z mocnego tworzywa. Dzięki temu zapewnisz dziecku sprzęt o dużej wytrzymałości. Jednoślady przeznaczone dla mniejszych dzieci mają najczęściej ramę stalową. Natomiast w przypadku starszych pociech jest to przede wszystkim rama aluminiowa.

Rowerek dla dziecka, czyli odpowiedni wygląd i bezpieczeństwo

Na końcu pamiętaj też o tym, że rowerek musi się przede wszystkim dziecku podobać. Dlatego niebanalne znaczenie ma kolorystyka, a także inne ozdoby. Co więcej, jednoślad powinien być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego nie powinien on mieć żadnych przerzutek. Potrzebne są też inne elementy zwiększające bezpieczeństwo, na przykład regulowany popychacz czy też kółka podporowe.

Wybór odpowiedniego rowerka dla malucha nie jest rzeczą prostą. Dlatego mamy nadzieję, że nasz krótki artykuł ułatwi Ci to zadanie. Dzięki temu kupisz sprzęt, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego malucha.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz