Jak stworzyć niezapomniane dekoracje urodzinowe dla dzieci?

31 sierpnia 2021, dodał: Alfa i Omega
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Urodziny to jedne z najprzyjemniejszych wydarzeń, w jakich możemy uczestniczyć. Zwłaszcza jeśli są to urodziny dziecka. Radość towarzysząca dzieciom z okazji ich święta jest jedyna i niepowtarzalna. A co za tym idzie? My rodzice i opiekunowie musimy zrobić wszystko, by tego uśmiechu nie zabrakło. Wiadomo, że najważniejsza jest obecność. Tego w żaden sposób nie powinniśmy zastępować. A co prócz naszej obecności i wymarzonego prezentu? Oczywiście dekoracje! I to nie byle jakie! Najlepiej takie, które odzwierciedlą marzenia małego solenizanta czy solenizantki. Najczęściej przejawiają się w nich motywy z ulubionych bajek czy kreskówek. Zastanawiasz się co zrobić, by pięknie odczarować miejsce imprezy urodzinowej? Postaram się podsunąć kilka pomysłów na udane dekoracje.

dekoracje urodzinowe

Zaproszenia na urodziny

Jak do każdej ważnej imprezy, tak również do urodzin trzeba się odpowiednio przygotować. Zacznij więc od wyboru zaproszeń. To kluczowy element, w którym powinny się znaleźć wszystkie ważne informacje. Zaproszenie na urodziny to często pierwsza informacja dla rodziców. Warto w nich wspomnieć, czy impreza odbywa się w domu, czy w plenerze. Czy dzieci przebywają na niej w obecności swoich rodziców? Czy będzie zapewniona opieka osoby dorosłej? A najważniejsza informacja powinna dotyczyć motywu przewodniego imprezy. Dla rodziców to światełko w tunelu do przygotowania odpowiednio ich pociech. Jeśli planujesz tematyczne urodziny, warto dać rodzicom czas na przygotowanie stroju dla zaproszonych dzieci. Wybór zaproszenia na urodziny dla dzieci może być sporym wyzwaniem. Warto wziąć pod uwagę ulubioną postać z bajki, książki czy filmu. Tym samym sprawisz swojemu dziecku ogromną radość.

Dekoracje urodzinowe

Przejdźmy teraz to dekoracji dotyczących miejsca imprezy. Proponuję dekoracje balonowe. Balony kocha każdy, a dzieci zwłaszcza. Zatem to świetna opcja do stworzenia dekoracji urodzinowych dla dzieci. Z balonów z łatwością stworzysz girlandę lub ścianę balonową. Ta pierwsza to nic innego jak powiązane ze sobą balony. Możesz użyć wszystkich w jednakowym kolorze lub podobnym. Natomiast balonowa ściana może stanowić dodatkowo tło do pamiątkowych zdjęć. Masz do dyspozycji balony z helem? Stwórz z nich podwieszaną dekorację na suficie. Możesz wybrać balony z personalizacją lub ulubionym bohaterem swojej pociechy. Same w sobie pięknie wyglądają i sprawią wielką radość. Balony to także świetny gadżet do zabawy. Można umieścić w nich różne ciekawe zadania dla dzieci. Zadaniem dzieci będzie przebicie balonika i wykonanie przydzielonego zadania. To ciekawy i łatwy sposób na świetną zabawę podczas urodzin. Oczywiście wszystko pod nadzorem osoby dorosłej.

Jeśli masz chęć, możesz samodzielnie wykonać baner urodzinowy. Świetnie prezentuje się jako dekoracja na ścianę lub oznaczenie miejsca dla solenizanta. To łatwy sposób na wykonanie dekoracji urodzinowej dla dzieci diy. Wystarczą do tego kartki papieru i pisaki lub farbki. Możesz to również wykonać ze swoją pociechą. Nic tak nie łączy, jak wspólna praca. A dla Ciebie będzie to bezcenny wkład w przygotowanie pięknej urodzinowej scenerii.

Tort urodzinowy

Tort to najważniejszy element urodzinowego menu. Co prawda ważniejsze jest zdmuchnięcie świeczek niż tort. Jednak warto zadbać o to, by był smaczny i pięknie się prezentował. Ozdoby na tort można wykonać samodzielnie lub zamówić gotowe. Świetnie sprawdzi się topper na tort. To personalizowany napis, który wystarczy tylko wetknąć na górę tortu. Obowiązkowo należy przygotować świeczki urodzinowe. Najlepiej w formie cyferki dla solenizanta. Radość ze zdmuchiwania świeczek dla dziecka jest bezcenna! Tort w takiej aranżacji będzie podwójnie dobrze smakował.

Dekoracje urodzinowe diy

Zastanawiasz się, czy dekoracje można wykonać samodzielnie? Oczywiście, że tak. Pod warunkiem, że masz w sobie pokłady artysty i dysponujesz odrobiną wolnego czasu. Jak wiadomo, dzieci można skusić do jedzenia nie tylko smakiem, ale też wyglądem. Dlatego bardzo ważna jest dekoracja urodzinowego stołu. Zadbaj o to, by w razie wylania napoju, nie doszło do niekomfortowej sytuacji. W tym przypadku świetnie sprawdzą się jednorazowe obrusy chłonące wodę. Obawiasz się stłuczonych naczyń lub sterty naczyń do umycia? Wystarczy użyć do tego jednorazowej zastawy stołowej. Świetnie wygląda, jeśli jest z motywem ulubionej bajki czy filmu. Do tego pięknie wyglądają kolorowe serwetki i kubeczki ze słomką. Te również można dopasować z wybranym motywem. To wszystko można zakupić w zestawie lub skomponować samodzielnie. Jedno jest pewne. W takiej zastawie każde jedzenie zniknie w mgnieniu oka.

Pomyśl także o dodatkach do ubrań przybyłych gości. Świetnie prezentują się urodzinowe czapeczki. Możesz z łatwością wykonać je samodzielnie. Wystarczy kolorowy sztywny brystol, klej i kawałki sznurka lub gumki. Gwarantuję, że widok dzieci w tych kolorowych czapeczkach wynagrodzi wszelkie trudy.

Z pewnością każdy solenizant czy solenizantka lubi dostać kwiaty. Jednak w przypadku dzieci bukiet może być zbędny. Chyba że będzie to bukiet z lizaków. A taki również można łatwo przygotować samodzielnie. Do wykonania potrzebne będzie kilka drobiazgów. Kawałek styropianu, kolorowy papier, większy patyk i oczywiście ulubione lizaki. Ze styropianu wytnij piłkę i owiń ją kolorowym papierem. Kijek umieść jak patyk od lizaka. Natomiast lizaki wystarczy powtykać w styropianową piłkę. Najlepiej, jeśli będą umieszczone jeden przy drugim. Tak przygotowany bukiet będzie najciekawszym urodzinowym dodatkiem dla Twojego dziecka.

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu znacznie łatwiej będzie wyglądało przygotowanie urodzinowej imprezy. Pamiętaj, że wszystko, co robisz, robisz dla swojej największej miłości. Kiedy zobaczysz uśmiech na twarzy swojej pociechy, to zrozumiesz, że było warto. To najpiękniejszy wyraz podziękowania, jaki można sonie wymarzyć!

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz