Jak radzić sobie z trądzikiem?

16 marca 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Trądzik to uporczywa choroba skóry, która objawia się nieestetycznymi zmianami na cerze, po których często zostają nam blizny. Kwas retinowy oraz inne produkty z czystym retinolem nie tylko pozytywnie wpływają na minimalizację objawów trądziku, ale również umożliwią nam uniknięcie powstawania blizn na skórze. Jak działa retinol? Czy warto rozważyć kurację retinolem przy trądziku?

trądzik

  1. Czym dokładnie jest trądzik?
  2. Jak retinol i inne sposoby wpływają na trądzik?
  3. O czym pamiętać przy kuracji retinolem przy trądziku?

Czym dokładnie jest trądzik?

Trądzik jest przewlekłą chorobą, która objawia się w postaci nieestetycznych wyprysków, głównie na twarzy i szyi, choć nie tylko. Pojawiają się one ze względu na łojotok i zatykanie się porów w naszej skórze. Przyczyn trądziku jest bardzo dużo, a do ich poprawnego określenia potrzeba konsultacji z lekarzem. Trądzik może dotykać osoby w każdym wieku, chociaż najpowszechniej występuje u nastolatków, głównie ze względu na występującą w tym czasie burzę hormonalną. Jeżeli ktoś w naszej rodzinie mierzył się z tą chorobą, istnieje prawdopodobieństwo, że my również się z nią zetkniemy.

Jak retinol i inne sposoby wpływają na trądzik?

W leczeniu trądziku istotne jest wiele różnych aspektów, począwszy od odpowiedniej pielęgnacji skóry a skończywszy na zastosowaniu odpowiednich substancji, które pomagają przywrócić naszą cerę do pożądanego stanu. Jednym ze skuteczniejszych produktów, które wspomagają leczenie wyprysków jest retinol, substancja z grupy retinoidów która reguluje pracę gruczołów łojowych. Jest to substancja dostępna bez recepty i obecna w wielu różnych kosmetykach mających za zadanie przeciwdziałać trądzikowi. Jeżeli chcemy wybrać je samodzielnie, powinniśmy zwrócić uwagę na stężenie retinolu oraz obecność innych substancji wspomagających leczenie. Jednak najczęściej sam wybór stosowania retinolu nie wystarczy – musimy również dobrać odpowiedni produkt, aby uzyskać pożądane efekty. Z tego powodu warto wybrać się na konsultację do dermatologa, który zbada nas, określi stan naszej cery, a następnie zaleci, jaką kurację powinniśmy przeprowadzić.

O czym pamiętać przy kuracji retinolem przy trądziku?

Stosowanie retinolu pozwala na załagodzenie objawów trądziku zarówno u nastolatków, jak i osób dorosłych. Należy jednak pamiętać, że w pielęgnacji skóry dojrzałej oraz trądzikowej ważne są także inne elementy, jak poprawne oczyszczenie, nawilżenie czy też unikanie nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Możemy wykorzystać kosmetyki z retinolem, jak na przykład Dark Spot Fix Verso, aby uzupełnić naszą codzienną pielęgnację.

 

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Jaki odkurzacz
Ja odkurzam raz w tygodniu, nie częściej więc nie wymieniam tak często odkurzacza. Obecny...
Inwestycja w mieszkanie nad morzem?
Ceny apartamentów zwalają z nóg, zastanawiam się, kogo na to stać w dzisiejszych czasach...
Życie w ciągłym stresie
Może to kwestia podejścia? Warto sobie uświadomić, że nie na wszystko mamy wpływ...
garnier color naturals 102
Te farby z drogerii to koszmar, strasznie niszczą włosy. Nie wierzcie reklamom, tylko swojemu...