URODA I ZDROWIE

Jak ćwiczyć w domu, żeby schudnąć?

4 października 2016, dodał: Redakcja

Każdy z nas marzy o idealnej sylwetce, doskonale wyrzeźbionych mięśniach i kondycji, dzięki której zawsze będzie gotowy do działania. Wielu uważa, że tego typu cele możliwe do zrealizowania są tylko i wyłącznie na profesjonalnie wyposażonej siłowni i pod opieką wykwalifikowanego trenera personalnego. Nic bardziej mylnego – a dowodem na to niech będzie popularność zamieszczanych w Internecie filmików, które dokładnie pokazują, jak ćwiczyć w domu. Jak zacząć ćwiczenia we własnych 4 ścianach i dzięki nim schudnąć? Postanowiliśmy to sprawdzić.

6814590289_6e48dbc7bd_b

 

Jak ćwiczyć w domu … i nie zwariować?

Prawda jest taka, że „oferta” ćwiczeń do wykonywania w domu jest naprawdę szeroka. W komponowaniu tego typu programów prześcigają się popularne trenerki fitness – zarówno te zagraniczne, jak i rodzime gwiazdy. Z treningami w domu jest jak ze wszystkim – należy do tego podchodzić z rozwagą. – Przede wszystkim nie wolno zapominać o kilku podstawowych zasadach. Pierwszą z nich jest na pewno rozgrzewka, która doskonale przygotuje ciało do wysiłku. Zależnie od wybranego treningu powinna ona trwać ok. 15 minut. Kolejna sprawa to ćwiczenia rozciągające, które wykonujemy zaczynając od najsłabszych partii mięśni i kolejno przechodzimy do tych silniejszych. Ważna jest też regularność ćwiczeń – pamiętajmy, że ćwicząc w domu sami ją ustalamy i dbamy o to, by nie opuszczać treningów. Prawda jest taka, że aby zobaczyć rezultaty, należy ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu. Osoby początkujące mogą przeznaczać na taki trening powiedzmy 15 – 30 minut, natomiast nieco bardziej zaawansowane nawet 45-60 minut. – mówi doradca klienta z profesjonalnego sklepu sportowego http://allsports.pl.

 

Co kupić do ćwiczeń w domu?

Sprawą, którą często porusza się w przypadku ćwiczeń w domu są wymagania sprzętowe. Producenci sprzętu sportowego wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych rozwiązań, dzięki którym ma się nam lepiej i efektywniej ćwiczyć. W co warto się zatem wyposażyć? Zapytaliśmy o to eksperta  z allsports.pl: Prawda jest taka, że wymagania sprzętowe nie są zbyt wygórowane jeśli chodzi o trenowanie w domowym zaciszu. Na pewno potrzebny jest wygodny strój sportowy i dobre buty. To właśnie przy nich warto się chwilę zatrzymać. Dobre buty są przecież nie tylko wygodne, ale również zapewniają stopom stabilizację oraz amortyzację i tym samym chronią je przed kontuzjami, o które nawet w domu nietrudno. Dla własnego komfortu warto również zainwestować w dobry strój sportowy – wykonany z elastycznego materiału, odciągającego wilgoć od skóry. W porównaniu ze zwykłą bawełnianą koszulką, w jakiej wielu z nas ćwiczy, komfort jest o niebo większy.

Jakie ćwiczenia w domu?

Kluczowa oczywiście jest rozgrzewka. Jak dobrze zrobić rozgrzewkę?

  • Zaczynamy od trwającego ok. 1minutę marszu.
  • Następnie zwiększamy tempo i biegniemy w miejscu przez około 2-3 minuty.
  • Następnie należy zrobić serię wymachów nóg – najpierw w przód, potem w bok i w tył – każda seria powinna trwać ok. 1minutę.
  • Zatrzymujemy się, rozkładamy ręce szeroko – na wysokości ramion i zaczynamy nimi kreślić okręgi. Jednocześnie unosimy raz jedno, a raz drugie kolano – ćwiczymy tak przez około 2 minuty.
  • Potem wykonujemy wymachy kolan i rąk przez ok. 2 minuty.
  • By rozgrzać mięśnie brzucha, w kolejnych ćwiczeniach wykonujemy skłony w bok i do przodu.

Po rozgrzewce zaczynamy trening właściwy. – Jego intensywność i rodzaj wykonywanych ćwiczeń tak naprawdę zależą od naszych potrzeb i możliwości. W Internecie dostępnych jest wiele, różnego rodzaju treningów, które na pewno z łatwością dopasujemy do siebie. Niezależnie jednak od tego, który wybierzemy, musimy zawsze pamiętać o pilnowaniu oddechu – by był on zsynchronizowany z tempem wykonywanych ćwiczeń, a także o rozciąganiu zmęczonych mięśni po treningu. Warto temu poświęcić nawet 10 minut – w grę wchodzi przecież szybsza regeneracja po ćwiczeniach w domu.

Treningi w domu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą zdrowo i trwale pozbyć się zbędnych kilogramów, a także wymodelować sylwetkę. Warto się jednak dobrze do nich przygotować – a zatem nie tylko opracować swój własny plan treningowy, ale i zaopatrzyć się w dobre buty i strój.

 

 

 

 

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Baza pod lakier- czy jej używacie?
Na zniszczone paznokcie to mogę polecić mnóstwo odżywek czy olejków na skórki...
Plamki na paznokciach
Wydaje mi się, że najlepiej rozejrzeć się wśród odżywek, ceny są bardzo niskie,...
wzmocnienie paznokci
Mi najbardziej pasują kosmetyki do paznokci w sam raz na moją kieszeń, a jakość...
Rozdwajająca się płytka
Pozostaję wierna odżywkom , moja szybko wzmacnia paznokcie, nie podrażnia i ma naturalny mleczny...