Jaki sprzęt treningowy wybrać?

19 grudnia 2016, dodał: EKSPERTKA
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Nie trzeba koniecznie regularnie chodzić na siłownię lub do profesjonalnego klubu fitness by pozbyć się zbędnych kilogramów. Równie skutecznie można ćwiczyć we własnym mieszkaniu. Obecnie w sklepach sportowych są dostępne urządzenia treningowe w bardzo przystępnych cenach. Najbardziej popularne to: rower treningowy, stepper i orbitrek.

shutterstock_148381796-1

Niezależnie od tego, jaki sprzęt do ćwiczeń się wybierze, aby osiągnąć sukces należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim nie można zapominać o rozgrzewce. Kilka minut delikatnego rozruchu przygotowuje mięśnie do wysiłku i zmniejsza ryzyko wystąpienia groźnych kontuzji. W czasie wysiłku fizycznego trzeba również regularnie uzupełniać płyny.

Trening powinien odbywać się przynajmniej trzy razy w tygodniu najlepiej o stałej porze dnia. Dzięki powtarzalnym schematom wyrabiamy w sobie zdrowe nawyki. Wysiłek fizyczny nie tylko daje możliwość pozbycia się zbędnych kilogramów, ale jest również doskonałym sposobem na stres.

Aby organizm miał szansę spalić zalegającą tkankę tłuszczową trening musi trwać przynajmniej dwadzieścia minut. Nie można też zapominać o tym, że ćwiczenia stanowią tylko i wyłącznie dodatek do zdrowej i dobrze zbilansowanej diety.

Rower treningowy

Rower stacjonarny jest jednym z najbardziej rozpowszechnianych urządzeń treningowych w naszym kraju. Ćwiczenia na tej maszynie symulują jazdę na klasycznym rowerze, przez co w największym stopniu oddziałują na mięśnie ud oraz łydek. Jazda na rowerze stacjonarnym pozwala również wzmocnić mięśnie dolnej części pleców oraz mięśnie ramion. Wiele osób łączy trening na rowerze stacjonarnym z treningiem siłowym. Jest to doskonały sposób na zredukowanie wagi oraz wymodelowanie swojego ciała.

Stepper

Stepper jest niepozornym urządzeniem o wielkich możliwościach. Systematyczne używanie steppera pozwala zredukować ilość tkanki tłuszczowej oraz wzmocnić mięśnie kończyn dolnych i brzucha. Trening na stepperze jest też dobrym sposobem na walkę z cellulitem zlokalizowanym w okolicach ud i pośladków. Ogromną zaletą steppera są jego niewielkie rozmiary. Można go używać praktycznie wszędzie. Bardzo łatwo jest go również przechowywać i transportować.

Orbitrek

Orbitrek stanowi swego rodzaju połączenie steppera z rowerem stacjonarnym. Jednak ma on nad nimi jedną zasadniczą przewagę, podczas ćwiczeń na orbitreku zaangażowane są praktycznie wszystkie duże grupy mięśni. Dzięki temu ćwiczenia mają charakter bardziej kompleksowy i ogólnorozwojowy. Trenując systematycznie na orbitreku można dość szybko uzyskać widoczne rezultaty. Ogromną zaletą orbitreka jest również to, że jest on wyjątkowo bezpieczny – nie przeciąża stawów – więc mogą z niego korzystać nawet osoby starsze.

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...