Ćwiczenia Callanetics rzeźbiące sylwetkę!

25 grudnia 2016, dodał: Adrianna Kaczuba
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Callanetics to opracowany przez Callan Pinckney program ćwiczeń, którego podstawowym celem jest korygowanie wad postawy. Powstał on we wczesnych latach osiemdziesiątych, a jego podstawę stanowiły ćwiczenia zaczerpnięte z baletu klasycznego.

 

Warto jednak podkreślić, że prócz aspektów zdrowotnych pomaga on wzmocnić poszczególne partie mięśni oraz wspaniale wymodelować naszą sylwetkę.

Dla kogo przeznaczony jest Callanetics?

Ćwiczenia opracowane przez Callan Pinckney nie obciążają stawów. Dodatkowo dzięki systematycznemu wykonywaniu Callanetics wzmacnia mięśnie, a nasze stawy stają się znacznie bardziej wytrzymałe. Ćwiczenia te nie wymagają również użycia żadnego sprzętu sportowego, dlatego program ten może wykonywać praktycznie każdy!

 

Jak wygląda trening?

Podstawą teorii Callanetics jest to, że dzięki bardzo precyzyjnym, drobnym ruchom, wykonywanym podczas treningu, poruszamy nie tylko mięśniami powierzchniowymi (które pozwala wypracować większość dostępnych programów treningowych), ale również głębszymi partiami mięśni. Ćwiczenia opierają się przede wszystkim na krótkim napinaniu poszczególnych partii mięśniowych, dlatego ćwiczenia przynoszą wspaniałe efekty w stosunkowo krótkim czasie.

W ćwiczeniach tych ogromną rolę odgrywa też sposób w jaki oddychamy- wdechy wykonujemy przez nos, a wydechy ustami. Rozpoczynając ćwiczenia zaleca się wykonywanie dwóch, godzinnych treningów tygodniowo. Wraz ze zwiększającym się poziomem zaawansowania możemy ćwiczyć więcej. Nie zaleca się jednak trenowania codziennie, gdyż mięśnie nie mają wówczas czasu na odpowiednią regenerację. Gdy osiągniemy już odpowiadające nam rezultaty możemy też skracać czas ćwiczeń np. do 15-20 minut dziennie.

W skład każdego treningu wchodzi 5 podstawowych części:

 1. rozgrzewka,
 2. ćwiczenia na mięśnie brzucha,
 3. ćwiczenia na nogi,
 4. ćwiczenia na biodra,
 5. rozluźniające mięśnie rozciąganie

 

Efekty ćwiczeń

 Ćwiczenia Callanetics pozwalają osiągnąć widoczne rezultaty już po około dwóch tygodniach treningów. Po tym czasie zaobserwować można stopniowe korygowanie wad sylwetki (np. zaokrąglonych pleców) oraz wzmocnienia mięśni nóg, ramion czy brzucha. Treningi pomagają również poprawić kondycję naszej skóry, która napina się i uelastycznia. Należy jednak pamiętać, że rezultaty pojawią się tylko wówczas, gdy będziemy ćwiczyć regularnie.

Ważnym jest też to, aby stosować się do planu ćwiczeń, ponieważ treningi Callanetics nie są łatwe i wymagają pewnej wprawy! Swoją przygodę z tym rodzajem wysiłku fizycznego, powinniśmy zatem rozpoczynać pod okiem fachowców. Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie treningi Callanetics pozwalające opanować nam podstawowe ruchy, które później możemy doszlifować w domowym zaciszu z pomocą płyty. Już wiesz jak ćwiczyć callanetics? Włącz więc spokojną muzykę i jeden z filmików, zacznij już dzisiaj rzeźbić swoją !

 

Zobacz również:

 1. Zumba: na czym polega i co daje?

 2. Spinning – rzeźbienie sylwetki

 3. Najskuteczniejsze ćwiczenia fitness i światowe trenerki!

 4. Jak ćwiczyć aerobik w domu?

 

 

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Ćwiczenia Callanetics rzeźbiące sylwetkę!

 1. avatar madziaka pisze:

  Ja chodzę akurat na zumbę, bo to najbardziej lubię, trochę więcej dynamiki i fajna grupa.

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

dywan z długim włosiem
Dzień dobry. Gdzie mogę zamówić jakiś ładny elegancki dywan z długim włosiem. Czy...
Czy ładny i trwały zapach musi być …
Odpowiadając na pytanie: nie musi. Wystarczy kupować na promocjach :). Ja często na...
paznokcie u faceta...
Coraz więcej facetów nie obcina paznokci... Zauważyłyście to?
Ile kosztuje teraz malowanie mieszk…
A może tapeta zmywalna? Na dłużej wystarczy i nie wydzieli tylu trujących substancji co farba...