Moda na bieganie

4 października 2016, dodał: paulina.rybak
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Po ogólnopolskiej modzie na taniec czy gotowanie lansowanej przez programy telewizyjne, przyszedł czas na nową modę – bieganie. Zaczęło się dość niewinnie, bo powoli od 2011 roku nurt ten przychodził do nas z zachodu. Obecnie jest to nowy społeczny trend. Biega cała Polska – młodzi, seniorzy, kobiety czy mężczyźni.  Różni ich dosłownie wszystko – wykształcenie, zawód, zainteresowanie – a jednocześnie łączy zamiłowanie do joggingu. Spotykamy ich w lasach, parkach a nawet na ulicach największych polskich miast. Czy to tylko moda czy prawdziwa pasja?

z9546247Q,Za-szybko-czy-za-wolno----kontroluj-tempo-

Pozytywny wpływ joggingu na nasze zdrowie

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że bieganie bardzo pozytywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i samopoczucie. Jest to doskonały sposób na spędzenie swojego wolnego czasu. Jak pokazują badania jogging ma zbawienny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Przyczynia się do zmniejszenia otyłości. Regularnie bieganie  poprawia metabolizm, co z kolei przyczynia się do szybszego spalenia tkanki tłuszczowej. Poza tym, bieganie zmniejsza ryzyko poważnych chorób, takich jak chorób serca, nowotworów czy cukrzycy! Biegacze  mają większą zdolność podejmowania trafnych decyzji, planowania, lepiej funkcjonuje też ich pamięć krótkotrwała, co jest związane z tym, że jogging wpływa na poprawę naszych zdolności umysłowych. Bieganie powoduje wydzielanie hormonów szczęścia – badania kliniczne wykazały, że aktywność fizyczna zmniejsza niepokój, poprawia jakość snu, a nawet może nam pomóc w leczeniu depresji. A dla nieprzekonanych dodam jeszcze, że systematyczny jogging wpływa korzystnie na nasze libido…

Before-and-after-weight-loss2

Biegi a spotkania towarzyskie

Coraz częściej spotkamy się z tym, że codzienne bieganie staje się dla niektórych formą spotkań towarzyskich ze swoimi znajomymi czy rodziną. Polacy zamieniają spotkania przy piwie czy chipsach na krótkie maratony z przyjaciółmi. Ponadto liczne imprezy sportowe organizowane prawie przez wszystkie polskie miasta, są okazją na poznanie nowych ludzi, którzy interesują się tym samym, co my. Maratony organizowane dla miłośników tej dyscypliny, są doskonałym sposobem na zmierzenie się ze swoimi słabościami, zdrową rywalizację i poczucie jedności z innymi biegaczami.  Dobrą okazją, aby nawiązać nowe przyjaźnie są np. Półmaraton Warszawski, Poznań Maraton czy Maraton Wrocławski.

5

Modnie ubrani

Mimo, że bieganie to najprostsza i wydawać by się mogło, najtańsza, forma aktywności fizycznej, to ubiór podczas uprawiania tego sportu ma istotne znaczenie. Producenci sportowej odzieży przekonują, że bardzo ważne  jest to, aby nosić specjalną odzież przeznaczoną do biegania. Jest to sport uprawiany na wolnym powietrzu, dlatego nasza odzież musi być dostosowana do warunków pogodowych, a także przyczynić się do tego, że jest nam wygodnie, a jogging stał się dla nas przyjemnością. Producenci biegowej odzieży na nowej modzie zbijają fortunę. Sklepy sportowe oferują nam szeroki asortyment produktów: lekkich butów, warstw przylegających, liczników, bidonów czy lampek odblaskowych. Dla niektórych wyznających nowy nurt, niestety, czasami ważniejszy jest wygląd i marki, jakie mają na sobie niż samo bieganie i korzyści, jakie z niego wynikają.

article-2287543-185F6856000005DC-916_634x490

 

Nieważne czy Polacy biegają z pasji do sportu i robią to bo zdają sobie sprawę z korzyści, jakie ten sport przynosi, czy dlatego, że jogging stał się bardzo modny i można pokazać się na ulicach miasta w markowych sportowych ubraniach. Ważne jest to, że nareszcie ruszyliśmy się z kanap i przerwaliśmy niezdrowy siedzący tryb życia.

the-strengthening-experience-2013

 

Zdrowie zawsze będzie na czasie! Tych, którzy jeszcze nie spróbowali nowej mody, zachęcamy, aby przyłączyli się do całej Polski i pokonywali kolejne kilometry. Początki mogą być trudne, ale warto je pokonać dla dobrego samopoczucia.

 

Share and Enjoy !

Shares


Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Czarnogóra - warta poznania?
Tam jest chyba niespokojnie, w ogóle to takie tereny gdzie nie bardzo wiadomo...
Mężczyzna a badania
Teraz jest ten program badań 40+, wiem ze paru znajomych było na...
dywan z długim włosiem
Odradzam bardzo taki dywan, wszystko w niego wpada, trudno odkurzyć, trzeba często trzepać, same...
Serwis randkowy Zapoznajmysie.pl
Szkoda tylko że faceci w necie traktują dziewczyny tak, jakby mieli nad nimi przewagę,...