Jak być szczęśliwą kobietą?

20 marca 2017, dodał: EKSPERTKA

Co zrobić, żeby zatrzymać czas i cieszyć się pełnią życia? Warto teraz wygodnie usiąść w fotelu, spojrzeć na ładny krajobraz lub chociażby w niebo i postanowić dokonać niezbędnych zmian nie tylko w kwestii żywienia, ale podejścia do wielu spraw. Szczęście bowiem to nie głośny śmiech i radość sama w sobie, tylko głębokie poczucie spełnienia i spokój wewnętrzny.

Naszą motywacją do  przyjrzenia się sobie  powinna być świadomość, że co człowiek sieje, będzie też żąć, a więc jeśli dostarczamy sobie codzienne porcje stresu lub zaśmiecamy swój organizm szkodliwymi czy niezdrowymi produktami – nasze szczęście ulotni się jak bańka mydlana.  Optymizm to siła napędowa szczęśliwego człowieka. Chociaż pesymista też jest potrzebny – inaczej jak powstałby parasol,  spadochron,  gaśnicę,  poduszki powietrzne itp. Chińskie przysłowie mówi: „jeśli chcesz być szczęśliwy przez krótką chwilę: upij się, jeśli długo: zakochaj się, jeśli zawsze: zacznij uprawiać ogród”.

Dlatego też pasjonaci są najszczęśliwsi: ci co zbierają znaczki, modelują, śpiewają w chórze, zbierają bursztyny czy muszelki lub fotografują piękne widoki. Czynią swoją pasję treścią i sensem życia a nie źródłem dochodów, ich luz i szczerość są widoczne gołym okiem. Takie hobby powoduje, że człowiek przestaje zbytnio skupiać się na sobie, roztkliwiać, rozczulać, tylko z rozsądkiem podchodzić do swoich emocji, uczuć, porażek. Częściej się śmieje i z dystansem podchodzi do siebie.  Ważna jest naturalnie troska o siebie i poczucie własnej wartości, ale uważanie się za egocentryczny pępek świata – powoduje frustrację. Pamiętajmy też o corocznym przeglądzie swojego organizmu. Szczególnie po ukończeniu 40 roku życia kobiety powinny skorzystać z badania mammografii, okulisty, badania ciśnienia w gałce ocznej, badania cytologicznego u ginekologa. Lekarz internista skieruje nas na badania krwi,  dzięki którym zobaczymy jaki mamy poziom cholesterolu czy cukru.

Dieta – nie bez znaczenia dla naszego psychicznego samopoczucia jest odpowiednio dobrana dieta, tym bardziej, że po około 30 roku życia nasz metabolizm ulega zmianie i  nie możemy sobie pozwolić na spożywanie tych samych porcji potraw co kiedyś. Dieta powinna być bogata w warzywa, owoce, a uboga w tuczące węglowodany, alkohol. Sprawdź co masz na talerzu – nasz organizm potrzebuje od nas systematyczności i nie znosi monotonii.

Wysypiaj się – sen to nie tylko zdrowie, ale i uroda.Palenie papierosów nie tylko szkodzi otoczeniu, ale też powoduje starzenie się całego organizmu i uzależnia, a bycie czyimś niewolnikiem na pewno nie przydaje szczęścia. .  Ruch i spacer na świeżym powietrzu z rodziną lub psem to świetny pomysł na zachowanie radosnego usposobienia.  Jeśli nawet nie potrafisz pływać, ale nie boisz się wody – idź na basen, do sauny, wytaplaj się w jacuzzi – to uszczęśliwia, poczujesz się jak spontaniczne  dziecko. A więc:

uprawiaj swój własny „ogród szczęścia”

– nie zamartwiaj się na zapas

– dużo się śmiej, podchodź do siebie z dystansem

– ogranicz słodycze, alkohol

– rzuć palenie

– urozmaicaj posiłki

– regularnie jedz posiłki 5 razy dziennie

– pamiętaj o ruchu na świeżym powietrzu, ćwiczeniach lub basenie

– wysypiaj się

Zrób sobie małą przyjemność każdego dnia: zjedz swój przysmak, obejrzyj dobry film,  skorzystaj z uzdrawiających masaży, włącz świece i kadzidełka. Celebruj każdą godzinę – niech uśmiech nie schodzi z twoich ust, pamiętaj, że żyjesz nie po to żeby się ciągle zamartwiać. Carpe diem!

zobacz również:

  1. Co zapewnia długowieczność?
  2. Naturalne sposoby, żeby twarz wyglądała zawsze młodo
  3. Nawyki szkodliwe dla skóry czyli co nas postarza, a co odmładza?
  4. Co to są owoce goji?

 

 

 


loading...

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz

Rozwiąż poprawnie równanie: *


Aleja handlowa

Naturalna Witamina C - Colyfine.com
(ekstrakt z rokitnika) + Imbir + Kurkuma + Echinacea
Cena:
59,99 zł
Piżama chłopięca marki KANZ
Bawełniana, miła w dotyku piżama dla chłopca na wiosenne i letnie noce
Cena:
39,90 zł
Forever Fields of Green
Zielone źdźbła młodych zbóż, pszenicy i jęczmienia oraz lucerny
Cena:
54,40 zł
Naturalne płatki mydlane do prania Enklare NumberOne
Delikatne dla skóry, wykonane na bazie mydła naturalnego Enklare
Cena:
17,90 zł
Sukienka wyszczuplająca sylwetkę
Błękitna sukienka ze sklepu Thecovershop.pl
Cena:
170 zł
Gorset mocno wyszczuplający talię, brzuch
Kkształtuje talię, górne i dolne partie brzucha
Cena:
31 zł

FORUM - bieżące dyskusje

Łysienie u kobiet - fakty i mity
W sieci znajdziecie dużo porad i specyfików , pomagających na łysienie. Najbardziej zaciekawiły...
Problemy ze snem
Problemy ze snem przede wszystkim mogą być wywołane psychiką lub nieodpowiednim sposobem spania. Najpierw...
szpital prywatny Warszawa
Cześć, czy może ktoś z was korzystał z jakiegoś szpitala prywatnego w Wawie?...
Osłabienie organizmu, blada cera i …
Według mnie to jest braka żelaza w organizmie. Moja Ala też źle wyglądała,...
facebook