Jak bezpiecznie suszyć włosy, żeby ich nie niszczyć?

5 stycznia 2012, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Włosy mokre są znacznie bardziej podatne na uszkodzenia. Dlatego po myciu należy obchodzić się z nimi wyjątkowo ostrożnie. Najpierw należy delikatnie zawinąć je w ręcznik który usunie nadmiar wilgoci, nie wskazane jest energiczne pocieranie!

Mokre włosy powinno się rozczesywać bardzo delikatnie z użyciem grzebienia o szerokim rozstawie ząbków. Nie powinno się ich poddawać stylizacji póki wstępnie nie przeschną.
Najlepiej jest pozwolić włosom wysychać w sposób naturalny. Niestety z reguły czas na to nie pozwala. Dlatego bardzo ważny jest wybór jak najlepszej suszarki która zminimalizuje ryzyko ich osłabienia.
Jaka suszarka jest najlepsza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepsza suszarka to ta optymalnie dobrana do potrzeb użytkownika.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo włosów nieodzowna w suszarce jest funkcja jonizacji. Włosy naładowane są dodatnio. Pod wpływem wysokiej temperatury naładowanie to znacznie się zwiększa co powoduje odchylanie się łusek włosa. Jonizacja podczas suszenia generuje jony ujemne które znoszą ładunek dodatni z włosów. Dzięki temu ich powierzchnia pozostaje gładka i lśniąca a włosy się nie łamią.
Dobra suszarka musi mieć możliwość regulacji siły nawiewu i temperatury.
Kolejnym ważnym aspektem przy wyborze suszarki jest jej waga. Jeśli używamy suszarki codziennie a mamy na głowie całą burze gęstych grubych włosów wysuszenie ich ciężką suszarką może być po prostu męczące.
Należy również zwracać uwagę na moc suszarki – im większa tym większa siła nawiewu a co za tym idzie krótszy czas suszenia.
Jeśli mamy malutką łazienkę istotna może się okazać także wielkość suszarki: łatwiej nam będzie operować mniejszą suszarką bez ryzyka strącenia z półeczki przy lustrze ulubionych perfum.
Na szczęście obecnie mamy ogromny wybór suszarek a osiągnięcia techniki sprawiły, że mała zgrabna suszarka często ma dużą moc przy niewielkiej wadze jak na przykład suszarka Murano firmy Babyliss Pro.

Jak posługiwać się suszarką?

Suszenie należy rozpoczynać od słabego, chłodnego strumienia powietrz stopniowo zwiększając siłę nawiewu i temperaturę. Najlepiej gdy temperatura powietrza z suszarki nie przekraczała 70 stopni C – wtedy mamy gwarancję, że struktura włosa nie zostanie uszkodzona.
Podczas suszenia należy zachować odległość minimum dwudziestu centymetrów między włosami a suszarką. Jeszcze lepiej by odległość ta wynosiła 30 centymetrów.
Proszę pamiętać, że zbyt wysoka temperatura i niewielka odległość może powodować nie tylko uszkodzenie samego włosa ale również jego cebulki  co prowadzi do spowolnienia wzrostu włosów a nawet do ich wypadania!
Suszarkę prowadzimy od nasady do dołu włosów. Nigdy nie należy kierować strumienia powietrza pod włos – zawsze z włosem! Dzięki temu zapobiegniemy odchylaniu się łusek włosów co prowadzi do ich zmatowienia, szorstkości oraz zwiększonej podatności na łamanie.
Na zakończenie suszenia zawsze powinno się na chwilę włączyć nawiew chłodnego powietrza. Dzięki temu łuski włosów automatycznie się domykają a przy tym fryzura zostaje lepiej utrwalona.
Jeśli suszymy włosy regularnie warto pomyśleć o zakupie kosmetyku chroniącego włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury takiego jak Hydra Repair firmy L’oreal Professionnel, CHI 44 Iron Guard lub Biosilk Thermal Shield Spray firmy Farouk. To niewielka inwestycja, a preparaty te naprawdę pozwalają zachować włosy w dobrej kondycji.
Także niektóre środki do stylizacji posiadają właściwości termo ochronne. Tak jest na przykład w przypadku nowej stylizacji firmy Goldwell – wszystkie kosmetyki z serii zabezpieczają przed wysoką temperaturą.

na podstawie: www.Powerlook.pl – sklep z suszarkami i akcesiriami do włosówMożesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz