Jadeitowy roller do jędrnej twarzy – działanie i efekty
Jadeitowe rollery to hit w kosmetyce ostatnich dni. Używano je już przed naszą erą, a teraz powracają z wielkim przytupem. Tego typu rollery to lekarstwo na cienie pod oczami, opuchliznę i zmęczenie. Wyglądem przypomina dziwną, ale piękną biżuterię, jednak ten mały roller posiada niesamowite korzyści dla naszej twarzy. Zobacz co warto o nim wiedzieć i co jeszcze w sobie skrywa.
Właściwości Jadeitu
Ten niepozorny kamień przede wszystkim słynie z uwydatniania piękna kobiecego a nawet wartości duchowych. Dodatkowo wzmacnia ciało i przedłuża żywotność skóry. Leczy również organizm, odpręża go, działa relaksująco pozytywnie wpływa na umysł. Jadeit to kamień w 100% naturalny, oprawia układ trawienny oraz tłumi głód oraz sprzyja płodności.
Stosując więc roller jadeitowy regularnie na swoją twarz możesz liczyć na wiele oznak popraw. Przede wszystkim zmniejszy się opuchlizna twarzy, zredukują się cienie oraz worki pod oczami, pory zostaną zminimalizowane, a zmarszczki zmniejszone. Będziesz czuć się bardziej zrelaksowana i odprężona oraz uspokojona.
Wybór wałeczka
Kwarce o wiele lepiej trzymają chłód od jadeitu. Jadeit oraz inne kamienie posiadają właściwości lecznicze. Wybierając masażer możesz swobodnie kierować się wyglądem, gdyż każdy ma takie same właściwości. Ważne, aby dobrać odpowiednio pod siebie, bo kluczem do sukcesu jest jego używanie.
Jeżeli chodzi o kwotę, to ceny różnią się od miejsca zakupu. Z pewnością najtaniej będzie poszukać w internecie lub małych sklepikach z medycyną chińską. Już nieco drożej może być w dużych i modnych sklepach z kosmetykami. Mimo wszystko powinnaś znaleźć roller jadeitowy do 100 zł. Zwróć uwagę na to, aby kamień w rollerze był prawdziwy natomiast metalowa część rollera musi być wysokiej jakości.
Kamienie posiadają swój naturalny chłód, ale kiedy tylko zbytnio się nagrzeje zawsze możesz włożyć roller do lodówki. Wałeczki możesz dostać w różnych formach, jednak najbardziej popularna jest ta z dwoma końcówkami, gdzie jedna jest mniejsza, a druga większa. Większa głowina służy do masażu czoła, policzków oraz szyi. Natomiast mniejszą używa się do górnej wargi oraz okolic oczu i nosa.
Instrukcja masażu
Najważniejsza zasada przy masażach to regularność. To właśnie dzięki stałym masażom zauważysz różnicę w lepszym samopoczuciu i wyglądzie. Możesz dodać olejek do twarzy jeżeli skóra jest zbyt sucha. Przed użyciem rollera wymasuj twarz dłońmi, aby rozbudzić skórę.
Masowanie czoła zacznij od punktu między brwiami i poruszaj rollerem w górę, aż do linii włosów. Masaż wykonuj poprzez ruchy nad brwiami poczynając od środka czoła, do skroni. Przesuwaj się wyżej i powtarzaj ruchy.
Masaż okolicy oczu należy wykonać mniejszą głowicą i rolować po obszarze, który znajduje się poniżej linii brwi i nad oczami. Poruszaj rollerem delikatnie w miejscach, gdzie pojawiają się worki lub cienie. Masaż rozpoczynaj przy okolicach nosa i kończ przy skroniach.
Masaż nosa polega na oparciu rolki wałka na krawędzi nosa od linii brwi i przesuwać roller w dół aż do czubka nosa. Powtarzaj ruchy.
Masaż policzków zacznij od środka twarzy, potem przejdź do policzka, aż do okolic węzłów chłonnych przed uchem.
Masaż okolic ust wykonuje się jeszcze mniejsza końcówką i okrąża nią usta. Ma to na celu przetransportowanie limfy aż do węzłów chłonnych. Tego samego wałka możesz użyć do rozprasowywania zmarszczek w tej okolicy twarzy.
Masaż podbródka i dolnej szczęki rozpocznij od przesuwania wałka od środka podbródka przez małżowinę uszną aż do okolic dolnej wargi. Powtórz ruch nieco niżej.
Masaż szyi zacznij od jej środka i wykonuj ruchy w dół aż do obojczyków, po czym przesuń roller o kawałek i powtórz ruchy.
Przed każdym zabiegiem oczyść skórę twarzy oraz szyi, nie naciskać zbyt mocno, każdy ruch należy powtarzać od 3 do 5 razy