„Inteligencja serca” – recenzja

7 marca 2013, dodał: milky

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Dagmara Gmitrzak: „Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczać miłości”
O życiu uczuciowym człowieka napisano już wiele książek, jednak w żadnej z nich nie zgłębiono tajników związanych z inteligencją serca. W prezentowanej książce otrzymujemy kompendium wiedzy na ten temat, popartej dowodami naukowymi. To pierwsza tego rodzaju publikacja na polskim rynku księgarskim, poświęcona tej tematyce, tak ważnej w kontekście budowania właściwych relacji między ludźmi. Autorka analizuje także wpływ emocji na serce oraz powiązania między sercem a mózgiem. Omawia ustalenia naukowców z różnych krajów świata, których wynikiem jest wniosek, że istnienie inteligencji serca należy uznać za udowodniony fakt.
1Poziom samoświadomości człowieka w zakresie odczuwanych przez niego emocji i uczuć jest sprawą wysoce zindywidualizowaną. Są wśród nas osoby o dobrze rozwiniętej inteligencji serca oraz takie, które nieświadomie „blokują” jej rozwój. To ona pozwala nam właściwie odczytać intencje innych ludzi, motywuje do wybaczania sobie i innym oraz dąży do harmonii w naszych uczuciach.
Znajdujemy tu także potwierdzenie tego, że treść naszych myśli ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie, życie i otoczenie. To one decydują również o stopniu naszej otwartości na innych ludzi. Autorka opisuje stan, w którym mamy serce zamknięte na miłość oraz stan, w którym jest ono otwarte na doświadczenie tego najsilniejszego z uczuć. Radzi, jak zerwać blokady przed pozytywnymi emocjami. Podaje przykłady ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych, które pozwalają otworzyć się na pełnię życia. Znajdujemy też analizę relacji i uczuć, które zdarzają się nam na różnych etapach życia. Miłość to wymiana energii, a każdy związek ma kilka faz. Autorka radzi, jak go pielęgnować, by uczucie nie wygasło.
Ta książka pozwala lepiej zrozumieć ludzką psychikę, przeanalizować dotychczasowe wybory uczuciowe i relacje z innymi ludźmi. Uczy, jak odnaleźć w sobie i ujawnić światu najlepsze emocje – tak, by wróciły one do nas w postaci ciepłych uczuć ze strony otoczenia. Po prostu – jak być szczęśliwym w związku i poza nim.
Dołączona do książki płyta zawiera dwa utwory – „Medytacje serca” oraz „Afirmacje otwartego serca”, które zawierają pozytywne zdania działające leczniczo na zranione i zamknięte serce. Polecam tę publikację wszystkim, którzy są zagubieni i nie potrafią odnaleźć właściwiej drogi do samego siebie i do właściwej osoby – swojej drugiej połówki.

Monika S.

Książkę poleca Studio Astropsychologii – można kupić ją tutaj:
http://www.talizman.pl/inteligencja-serca-p-8362.html
Dziękujemy za przekazanie egzemplarza do recenzji –
Redakcja

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Związek na odległość
Czytając, co piszecie, i dokładając do tego swoje doświadczenie, muszę stwierdzić, że związki na...
Jak znaleźć faceta nadającego się d…
Prawda, ale z drugiej strony to musi być niesamowite uczucie zobaczyć kogoś i...
jaki tusz do rzęs uzywacie
Zakochałam się w Eveline Extension Volume, False Definition & Waterproof
Wysuszona skóra widoczna pod podkła…
Złuszczanie jak często? Bo jak robię raz na tydzień, to niewiele to daje :/