Inspirująca wiosna z Wydawnictwem LUNA

12 maja 2022, dodał: Redakcja
Artykuł zewnętrzny

Share and Enjoy !

Shares

Wiosna w Wydawnictwie LUNA to czas publikacji skłaniających do refleksji – nad naszą historią, a także nad życiem osobistym. Tu każdy znajdzie coś dla siebie, by umilić majowe popołudnia inspirującą lekturą:

Danielle Steel: Latające Anioły

Latające Anioły książka

Jest rok 1941, Japonia właśnie uderzyła na amerykańską bazę marynarki wojennej na Hawajach, Pearl Harbor. Dwie przyjaciółki, Audrey i Lizzie, głęboko odczuły atak Japończyków, ponieważ zginął w nim ktoś im bliski, kogo gorąco kochały. Młode kobiety po przejściu żałoby postanowiły zaangażować się w działania wojenne. Jako wyszkolone pielęgniarki zgłaszają się do wojskowych oddziałów lotniczej ewakuacji rannych i zostają wysłane do Anglii, gdzie dołączają do zespołu, który wykonuje niebezpieczne misje, sprowadzając żołnierzy z frontu.

Audrey i Lizzie z ogromnym poświęceniem ratują rannych, pracując u boku niezwykłych koleżanek – Alex, która pragnie zmienić świat na lepsze; Louise, dorastającej na Południu, zmagającej się z uprzedzeniami rasowymi; Pru, bezinteresownej liderki o złotym sercu; oraz Emmy, którą bezkompromisowość i siła charakteru popychają do ryzykowania wszystkim dla dobra
pacjentów. Nie licząc na żadne awanse, skromnie wynagradzane, Latające Anioły dają z siebie wszystko w walce o wolność. Podczas brawurowych lotów ewakuacyjnych służą równie dzielnie
i niestrudzenie, jak ludzie, których ratują na froncie, i są na zawsze związane wzajemną lojalnością.

Latające Anioły to fascynująca i inspirująca historia odważnych kobiet w czasach drugiej wojny światowej, autorstwa najlepiej sprzedającej się na całym świecie pisarki, Danielle Steel.

 

Beata Abramczyk: Harmonia życia. Jak uzdrowić ciało, umysł, duszę

Harmonia życia. Jak uzdrowić ciało, umysł, duszę książka

Pragniemy, aby nasze życie toczyło się spokojnie, bezpiecznie, szczęśliwie. Ale szukamy tego wszystkiego na wzór innych – próbując gromadzić dobra materialne, które mają nam zapewnić bezpieczeństwo. Bazujemy na naszej pracy, pozycji, karierze, pieniądzach, nauce. Nasz świat jest wypełniony po brzegi gadżetami, chęcią posiadania coraz to lepszych, droższych rzeczy, wkładanych nam do rąk przez reklamy. Nasz rozwój przebiega jednotorowo, ścieżką, która ma nas ubogacać dosłownie. A nasz świat duchowy, ten prawdziwy, głęboko ukryty w nas samych, tylko czasami przedziera się przez zasłonę tej mgły.

Jesteśmy coraz bardziej zagubieni, nieporadni i bezsilni. Tracimy kontakt ze sobą.
Próbujemy te nasze napięcia w ciele i umyśle leczyć „nagrodami”: modnymi ciuchami, fast foodami, słodyczami, alkoholem, papierosami, przetworzonym jedzeniem. Niestety, życie w takim kołowrotku odziera nas z tego, co mamy najcenniejsze – z naszego zdrowia, naszej wrażliwości, wreszcie intuicji, która nie jest w stanie podpowiedzieć nam, czego naprawdę potrzebujemy i co nas faktycznie uszczęśliwi i doprowadzi do dobrostanu.

Czy takie postrzeganie świata jest ci znajome?

Czy nie uważasz takich zachowań za wariactwo?

A czy możesz – i chcesz – powiedzieć im STOP?

Autorka pokazuje, jak ważne jest zrozumienie swojego ciała, umysłu i duszy. Znalezienie zasad i świadomych wyborów stanowi podstawowy fundament do tworzenia dobrostanu. Cudowną drogą do osiągnięcia zdrowia i pełni życia jest joga, umiejętność uspokajania umysłu i pozbywania się narzuconych programów, medytacja oraz zaprzyjaźnienie się ze swoją kuchnią przepełnioną miłością do siebie. To nie tylko kompas powrotu w głąb siebie, a również przewodnik jak zbudować prostą drogę do harmonijnego życia. I jak na nią wracać, gdy życie niepostrzeżenie wciągnie nas w wir codzienności.

Znajdziecie tu inspiracje i gotowe przepisy na zdrowe i pyszne dania oraz misy zdrowia.
Książka zawiera kilkadziesiąt przepisów na sałatki, przekąski, dania główne, kolacje oraz zdrowe słodkości!

 

Iwona Golonko: Teściowa kontra synowa, czyli o trudnych relacjach między kobietami

Teściowa kontra synowa, czyli o trudnych relacjach między kobietami książka

Praktyczny poradnik jak rozwiązywać konflikty pomiędzy teściową a synową, unikać niepotrzebnych napięć i jak najlepiej się dogadywać.

Przedstawia relacje pomiędzy tymi dwiema kobietami. Jest tu również mężczyzna – syn i mąż/partner w jednej osobie, uwikłany w konflikt pomiędzy nimi.
Autorka opisuje nie tylko najtrudniejsze, ale również typowe, choć wywołujące uciążliwe problemy sytuacje. Ukazuje fałszywe przekonania, gry psychologiczne i niedojrzałe metody reagowania. Wyjaśnia prawdziwe motywy zachowania i najważniejsze potrzeby każdego z uczestników relacji, zachęcając do wspólnego poszukiwania przyczyn konfliktu. Porady podane są w prosty sposób i łatwo je wcielić w życie.
To książka, która pomoże pozytywnie wpłynąć na bliskie relacje pomiędzy kobietami, na każdy obecny lub przyszły konflikt, aby go jak najszybciej zakończyć lub przynajmniej umiejętnie załagodzić.

Polecamy Wam te nowości wraz z Wydawnictwem LUNA!

Share and Enjoy !

Shares

Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Sklep a jego reklama ?
To przecież ważne kwestie. Jeśli o to nie zadbacie, to efekt może być...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
szkoła trenerów biznesu
Sama byłam na takim szkoleniu i sporo praktycznej wiedzy stamtąd wyniosłam, oczywiście nie...
Tkwienie w nieszczęśliwym związku…
Człowiek nie chce być sam, dla wielu odejście w pustkę bywa bardziej przerażające niż...