Fryzury na lato dla psów

12 sierpnia 2015, dodał: nataliaa
Artykuł zewnętrzny


Lato to szczególny okres, w którym fryzura psa odgrywa ważną rolę. Nie tylko poprawia jego wygląd, ale przede wszystkim pozwala przetrwać upały. W jaki sposób dobrać odpowiednią fryzurę dla naszego czworonoga, aby zapewnić mu wygodę i modny wygląd?

Przede wszystkim należy wyróżnić dwa typy psów i dostosować do nich odpowiednią fryzurę. Do pierwszego typu zaliczają się psy wystawowe, które obcina się zgodnie z wzorami rasy określonej przez Związek Kynologiczny. Każdy pies ma jakąś wadę, dlatego zadaniem takiej fryzury jest uwypuklenie zalet, a także ukrycie wszelkich niedoskonałości. Drugim typem natomiast są psy, które nie są wystawowe. W tym przypadku mamy różne ciekawe warianty podczas wybierania fryzury. Na przykład kundelka można upodobnić do psa rasowego, dopuszcza się nawet farbowanie.

Ostatnio bardzo popularne stały się salony kosmetyczne dla zwierząt. Oferują one wiele interesujących fryzur dla naszych czworonogów. W każdym większym mieście funkcjonują także salony fryzjerskie dla psów. Należy jednak w tym wszystkim zachować umiar i posłużyć się zdrowym rozsądkiem. Aby dobrze obciąć psa, trzeba wziąć pod uwagę to między innymi to, jaki jest to typ psa, ile ma lat oraz ile czasu spędza na świeżym powietrzu. U psów, które mają grzywkę nie należy jej skracać, ani obcinać, ewentualnie można spiąć włosy spinką lub związać gumką. Na okres letni zaleca się skrócenie włosów, ale ważne jest to, żeby nie obcinać włosów za krótko. Sierść jest ochroną także przed promieniami słonecznymi, w związku z tym, jeżeli obetniemy naszemu pupilowi włosy za krótko, może to mieć negatywny wpływ na jego zdrowie. Wtedy pies bardziej narażony jest na podrażnienia lub poparzenia skóry.

Nie można zapomnieć także o pielęgnacji. Trzeba odpowiednio zadbać o to, żeby włosy były czyste i regularnie szczotkowane, dzięki temu powietrze będzie miało swobodny dostęp do skóry i w ten sposób naszemu pupilowi nie będzie aż tak bardzo dokuczał upał.

Okres letni to także czas linienia – pozwala to na pozbycie się martwych włosów i zapewnia odpowiednia wentylację. Psom, które są częściowo albo całkowicie nagie (np. grzywacz chiński czy nagi pies peruwiański) zaleca się, aby smarować je kremami z filtrem ochronnym.

Odpowiednio dobrana fryzura dla naszego psa nie tylko doda mu uroku, ale tak że zapewni mu dobre samopoczucie podczas upalnego lata.

Zobacz również:Możesz śledzić wszystkie odpowiedzi do tego wpisu poprzez kanał .

Jeden komentarz do Fryzury na lato dla psów

  1. avatar gość pisze:

    Super pomysł, trzeba pomóc zwierzętom , żeby tak nie odczuwały tych upałów…

Dodaj komentarz


FORUM - bieżące dyskusje

Korektor tuszujący siwe włosy Mytou…
Ja tego używam tylko w podbramkowych sytuacjach...
Balsam do golenia?
Gilette to jednak taka klasyka dla większości facetów.
Wynajmowanie mieszkania czy kredyt …
Jak się jest nastawionym bardziej na karierę niż przesiadywanie w jednym miejscu to raczej...
Manicure w Poznaniu
Używam zwykłych lakierów, więc zmiana koloru to nie problem, kiedy tylko sobie zamarzę...